Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kullancs elleni készítm...

Milyen kullancs elleni készítményt válasszak?

Figyelt kérdés

A nyakörvről sokszor olvasom, hogy ha érzékeny rá a kutya, akkor kikoptatja a szőrt a nyakánál, illetve hogy nincs jó szaga.

A csepp elvileg 1-2 nap után "vízálló", de mégis kicsit aggódnék, hogy fürdés után csökken a hatás. Bár tudom ez is beszívódik és úgy hat.

A tablettát megbízhatónak tartom, viszont a tenyésztő mesélte, hogy egy tőle származó kutyának rohamai lettek tőle, és láttam több helyen, hogy van olyan kutya aki érzékeny rá. Ezt gondolom csak próbával lehet kideríteni, hogy az enyém bírná-e vagy sem. Kicsit azért tartok tőle.

Ti mit használtok? Talán a csepp felé hajlok leginkább eddig.



2018. márc. 10. 22:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nekünk a Foresto nyakörv vált be . Nem kopott ki tőle a szőrük és csak ez az egy vált be.. A csepp kb annyira volt jó mint halottnak a csók :/
2018. márc. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A nyakörv mindig rajta van, vagy a lakásban leveszitek?
2018. márc. 10. 22:26
 3/18 A kérdező kommentje:
Feltéve, hogy lakáskutya vagy bejárós persze :)
2018. márc. 10. 22:33
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

sajnos nekünk csak a bravecto vált be.

A nyakörvek kikoptatják az egyik kutyám szőrét(még a sima textil vagy bőr is), a másiknak pedig a kiltix és foresto mellett is volt kullancs :(

a csepp meg kb egyáltalán nem hatott.

bevált még az ultrahangos kullancsriasztó is(ami nekem elég meglepő volt), viszont kicsit "kényelmetlen", mert én szeretem váltogatni a nyakörveket-hámokat és van, hogy a vizbe is hámmal megy be a kutya. akkor viszont elázik és bár elméletileg ha kiszárad, működik tovább, azt azért nem ajánlják h napi egy órát úsztassuk :)

2018. márc. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A tabletta a legpraktikusabb, meg tényleg úgy tapasztalom másoknál, hogy működik. De nem tudom be merjem-e vállalni. Tudom, hogy van sok rémtörténet, ami nem biztos, hogy igaz. Csak ugye ahogy írtam, egy rokon kutyával is történt baj. Viszont a kullancs által terjesztett betegségeket se szeretném megkockáztatni.
2018. márc. 10. 23:46
 6/18 anonim ***** válasza:

Évek óta Scalibort veszek a kutyáimnak. Ez szagtalan és vízálló, így fürödhetnek is benne a patakban.

A Bravectoról több helyen olvastam, hogy a brutálisan erős hatóanyagok tönkretehetik a kutya szervezetét, így azt nem merném adni, a csepp pedig nagyon drága hiszen csak pár hétig tart a hatása.

Én elégedett vagyok a scaliborral.

2018. márc. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Lakásban élünk, a nyakörvet csak akkor vesszük le a kutyákról, ha a kádban, samponnal fürdetjük őket ( 3-4 havonta egyszer), illetve ha tópartra megyünk, ahol tudom, hogy egész nap a vízben lesznek, amúgy folyton rajtuk van.

A napi séták alkalmával sem veszem le, itt is van mellettünk egy patak, néha belemennek.

2018. márc. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes témát feszegettek. Én már egy kicsit beleástam magam a témába, és úgy gondolom, hogy a leghatékonyabb a tabletta. Bár én nem bravectozok, hanem nexgard spectrat használok, mert az vég a szívféreg ellen is.

Ezekre a gyógyszerekre való érzékenységet(és még sok mást is ) az MDR1 génszakasz mutációja okozza. Vedd fel a kapcsolatot a tenyészővel és kérdezz rá, hogy annál a fajtánál ami neked van előírás e a szűrés, és hogy voltak e szűrve a kutyik, ha igen, akkor minden további nélkül adhatod, ha nem akkor konzultálj az állatorvossal.


Egy kis olvasnivaló: [link]

2018. márc. 11. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, megkérdezem a tenyésztőt :) Köszi!
2018. márc. 11. 11:51
 10/18 anonim ***** válasza:

8: a Bravecto esetén nem számít az MDR1 génmutáció. Simán adható MDR1-es kutyáknak Bravecto. ld.: [link]

(itt az MDR1-re leginkább "érzékeny" colliekat vizsgáltak).

Amit lehet tudni (rengeteg cikket elolvastam), hogy néha okoz -bizonyítottan- tüneteket, de sok esetben ez nehezen bizonyítható. Egyébként a témát részletesen: https://www.youtube.com/watch?v=NnVAzwUhJiM


illetve a 2. rész: https://www.youtube.com/watch?v=JAMwGa5Svfk


Itt részletesen elmondja egy szakember a váalsztási szempontokat is.

2018. márc. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!