Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell használni a fojtó...

Hogy kell használni a fojtó nyakörvet?

Figyelt kérdés
A kutyánk nagyon húz, ezért kipróbálnánk a fojtó nyakörvet. Videót kérnék mellékelni a helyes használatoz.

2018. márc. 12. 19:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Érdemes lenne elmenni egy megfelelő kutyaiskolába. Se videóval, se leírással nem lehet a megfelelő technikát megtanulni.
2018. márc. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Érdemes lenne elvinni kutyaiskolába, mert ott megtanítanak titeket rendesen sétálni úgy, hogy mindketten élvezzétek. A fojtó nyakörv hosszú távon nem megoldás. Egyébként ha már volt a kezedben ilyen, elég egyértelmű a használata. Ráteszed a kutyára, és abba akasztod a pórázt. De nagyon nem javaslom, mivel ez csak tüneti kezelés, és sok kutya inkább fulladozik a póráz végén, de ugyanúgy húz. Így mindkettőtöknek rossz a séta. Vannak ennél jobb módszerek is. Pár hónap kutyaiskola, és a kutyád egész hátralévő életében normálisan fog sétálni. Hidd el, megéri.
2018. márc. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%

Sehogy!

Nem ér semmit és állatkínzás!

2018. márc. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Használtam egy ideig, német juhásznál, hát, halottnak a csók. Kutyasuliban kérték, azért vettük. Az lenne a lényege, hogy csak megrántod, de nem húzod. Hirtelen, rövidet. Semmit se használt, kényelmetlen volt. Aztán normális nyakörvvel a fordulgatós módszerrel tanítottam meg három nap alatt sétálni, azóta semmi baj vele. És nem is olyan barbár módszer. Az erősebb nyakú kutyáknak meg a fojtó semmi, a kisebb, gyengébb nyakúakat meg egy rossz rántással egy életre nyomorékká teheted. Egy videóból nem lehet megtanulni helyesen használni, oktató kell hozzá.
2018. márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

Allatkinzas az agyad, az!


Felteszed, ne csusszon le a seggeig, es azzal rantasz raja kicsit, ha huzni probal, egy erelyes Nem-mel kiserve. Nem tul bonyolult amugy.

Mekkora kutya?

De egy iskolasban jobban elmagyarazzak, megmutatjak. Erdemes lenne keresni egy jo oktatot.


Meg megjegyeznem hogy nalam a pit bull tipusu kutya nyakorvben huz (suliban is). Huzohamban is. De a sima setaltato hamban nem. Nagyon szepen setal lab mellett benne.

2018. márc. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
Egysoros lánc nyakörv akkor kell, ha a kutya ereje meghaladja a gazdáét, vagy ha annyira hozzászoktatta a gazda a kedvencét a külső behatásokhoz, pórázrántásokhoz, hogy nem veszi észre az újabb pórázos korrigálást. Ebben az esetben viszont nem lesz elég a vastag textil vagy bőr nyakörv.
2018. márc. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

Hát ez rossz irány.

A fojtó lényege sokkal inkább az, hogy jobban jutalmazza a szép sétát, mivel ha nem kell korrigálni, akkor úgy belazul, hogy a kutya természetesen viselkedhet, mert szinte semmit nem érez.


Húzásra a fojtót kb ugyanúgy kell használni, mint a sima nyakörvet, és a hatása is ugyanaz. Hirtelen rántás, a kutya kizökkentésére, fegyelmezésére, figyelmének a gazdára való összpontosítására.


"Mindkét irányba" közvetlenebb, mint a sima nyakörv.

A fegyelmezésben is, ha fel van helyezve a tarkója mögé, meg lazításban - jutalmazásban is, mert nyakörvvel nem tudsz annyit lazítani, és így jutalmazni, mint fojtóval.


A fojtót "fojtásra" használni neked egészen biztosan nem kell!!!!


Ha a húzáskor saját magát fojtogatná, az egyértelmű és határozott jele annak, hogy nagyon rosszul csinálsz mindent, és sürgősen fel kell keresned egy szakembert, aki a gyakorlatban megmutatja a használatát.


A fojtó elnevezése abból adódik, (ez kb 10.000 esetből 1!)

ha mondjuk van egy olyan tömegű, képességű, reális veszélyt jelentő kutya (pl egy kifejlett rottweiler)

aminek az egyetlen célja az, hogy egészen apró cafatokra tépve kioltsa az életedet, akkor

-mivel itt olyan ősi ösztönök munkálnak, ahol farkastörvények uralkodnak-

a légzés ideiglenes blokkolásával be lehet bizonyítani egy ilyen kutyának, hogy ki a dominánsabb, el lehet fogadtatni vele az embert vezetőként, és meg lehet óvni a kutyát az elaltatástól.

(Ami egyébként ilyen esetben sok országban automatikus, tehát még az eszköz ilyen célú használatát is inkább mondanám életmentőnek, mint kínzásnak)

2018. márc. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%

Staffink van, kamaszkorában nagyon jó szolgálatot tett a fojtó.

Egyáltalán nem állatkínzás, hiszen nem fojtogatni kell vele a kutyát. Mai napig ez a fojtó a nyakörve, de manapság már csakis nyakörvként funkcionál.

Ami ettől kíméletesebb és szerintem sokkal hatásosabb, az a halti szájszíj (van más márkában is ugyanolyan jó, csak sokkal olcsóbb).

2018. márc. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, Nagy kutyusról van szó. 33 kg. Én anyuval sétáltatom együtt húzzuk vissza de semmit nem ér (mi vagyunk összesen 100kg). Nem egyszer elrántott és húzott magával az úton én meg hassal csúsztam utána. Életveszélyes a séta, senki nem élvezi. Itthon viszont nincs sok mozgástere -a szomszéd- miatt így mindannyiunknak jó lenne a séta. Anyunak és nekem majd egyszerre szűnt meg a melónk jelenleg munkát keresünk, így kutyasuliba jelenleg nem tudjuk vinni. Van -e valami ötlet, hogy amíg nem visszük suliba hogy tudnánk sétálni? Illetve hol tudtok ajánlani jó és olcsó oktatót és mennyibe kerül? Bp. 17. kerben lakunk.
2018. márc. 12. 22:13
 10/14 anonim ***** válasza:
38%

Én is ajánlom a Haltit, avagy a szájszíjat. Ugyanúgy működik, mint a lovaknál a kötőfék, egy nagyobb kutya is jóval könnyebben irányítható a fejénél. Hirtelen rántásnál a kutya pofája összezáródik, így kizökkented a húzásból/szituációból.

Nekem nagyon bevált, már nincs rá szükség, rendes textilnyakörvvel sétálunk. :)

Nem szájkosár, tehát semmilyen hátrányt nem okoz a kutyának.

Ajánlom.

2018. márc. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!