Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát érdemes tartani...

Milyen kutyát érdemes tartani védelemre?

Figyelt kérdés

Voltak nálunk hívatlan vendégek és kéne egy kutya. Fél éve pusztult el a pulim és rá jöttek hogy nincs ki védje napközben a házat. Ezért kéne egy kutya. A következőkben gondolkodtam

-németjuhász

-komondor

-rottweiler

-dobermann

Én ezekben gondolkodtam de ha tudtok jobbat akkor kérlek javítsatok ki. Amúgy egy jó nagy kertes házban lakok. A munkám mezőgazdasági gépész ezért nyáron kicsit többet vagyok a munkában de télen nagyon sokat vagyok otthon. Nagyából ennyi kérlek segítsetek nekem 22/F



2018. márc. 13. 17:16
1 2
 11/19 komis1 ***** válasza:
46%

Akik szerint a kutya semmit nem ér, bezzeg a riasztó...

Azonak csak annyit mondok, hogy egy profi, mindenre elszánt betörőnek a riasztó sem akadály. Nem hallottatok még milliárdos ékszerlopásokról?

Az átlagos ptimitív betörő ellen persze jó a riasztó, de csak a lakást védi meg, attól még a kertet kipakolják. Márpedig a kérdezőnél is ez volt szerintem, hiába ajánlgatjátok neki a riasztót. Vidéken szokás, hogy a kertből lopják a gyümölcsöt, a tűzifát, egyéb dolgokat. Ezt csak a kutya tudja megvédeni. Egy kemény, nagytestű pásztorkutyát senki nem fog leütni, se leszúrni. Egy az egyben bármilyen támadót szétszed, többet is. Nem vállalja a súlyos sérüléseket a betörő. A mérgezés valós veszély, de az se olyan egyszerű. Ha nagy területű a porta, egyáltalán nem biztos, hogy a kutya rátalál a mérgezett csalétekre, vagy bármilyen más élòlény is megeheti a csalétket. Ha biztosak akarnak lenni a dologban a mérgezők, akkor oda kell hívniuk a kutyát a kerítéshez, akkor meg nagy hangoskodás, ugatás lesz, rajta lehet őket kapni. No meg az értelmes kutya nem feltétlen eszi meg azt, amit egy ellenség ad neki. Márpedig az idegen a kerítésnél ellenség egy pásztorkutyának.

A kutya fajtáját illetően a legjobb valamely pásztorkutya. Én komondoros vagyok, szerintem ez a legjobb kutyafajta, de más pásztorkutya is jó, ezeknek a fajtáknak vérében van a terület őrzése, nem kell semmilyen tanítás.

2018. márc. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 komis1 ***** válasza:
63%

Hogy mit ér egy jó pásztorkutya a betörő ellen? Erròl egy sztori.

Kőkemény komondor kan kutyám, akinek 3 házi tesztje is volt már, mindannyiszor azonnal elkapta a védòruhás behatolót, mindegyik alkalommal a gazdi közbelépésével tudott csak kimenekülni a segéd.

Egyszer délután nézek ki az ablakon, látom, hogy az út túloldalán velünk szemben ácsorog egy kapucnis fazon. Elég forgalmas hely, elvileg bármilyen okból várakozhat ott valaki. Mégis, valamiért gyanús, miért pont egy családi ház előtt várakozik, ha megbeszélt valakivel találkozót, a közeli buszmegálló logikusabb helyszín lenne. Minél tovább nézem, annál gyanúsabb. Már kb 30 perce áll ott, mikor megjön anyukám, bejön a kapun. Én azonban tovább figyelem a fickót a függöny mögül. Ekkor érkezik hozzá valaki, beszélnek pár szót, majd az eddigi fickó lelép, az újonnan érkező veszi át a helyét. Ő viszont pár perc után átjön az út innenső oldalára. Elmegy a kerítés mellett, majd befordul a sarkon, az oldalsó kis utcán megindul a házunk oldala mentén. Én átmegyek a ház oldalsó szobájába, az ottani ablakon figyelem a függöny mögül. A fickó végigmegy a kerítésünk mentén, aztán a kocsikapunál megáll és bámul befelé. Figyeli a portát, a bejáratot. Tudni kell, hogy normális körülmények között a kutyám már szétszedné a kerítést idegen megjelenésekor, de anyukám épp akkor adta

neki a farhátat, így nem figyelt. A fickó mindezt látta, de annyira pofátlan volt, hogy ennek ellenére maradt, tovább szemlélődött. A komi persze egy perc múlva észlelte az idegent a kerítés túloldalán, oda is ment, kemény ugatással próbálta elkergetni. A fickó elindult a főút felé a kerítés mentén, a kutya azt gondolta, csak egy szokásos járókelő, nem is foglalkozott vele tovább, elment pisilni. Csakhogy a ravasz bűnözőnek ennyi nem volt elég, hiába látta a nagytestű kutyát, hiába az ugatás, megállt a sarkon, egy bokor takarásában. Csakhogy a világklasszis komondorom az alapos munkában hisz, visszajött és döbbenten tapasztalta, hogy az iménti fickó ott ácsorog a sarkon, a kerítésünk előtt közvetlenül. Erre aztán brutális morgással nekiment a kerítésnek, majd' szétszedte, kegyetlenül durva tud lenni, ha idegent lát a porta körül, ha meg az illető nem hajlandó futólépésben távozni, azt személyes kihívásnak veszi, ennek megfelelően reagál - még durvábban. Ez volt az a pont, amikor a fickó végre rájött, ez a hely nem neki való és lelépett.


Ennyit arról, mennyire nem mindegy, van-e kutya, és hogy milyen az a kutya.

Ja, volt riasztó, jól láthatóan a homlokzatra kihelyezve, elrettentésül. Nekik is látniuk kellett, mégse tántorította el őket.

2018. márc. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 komis1 ***** válasza:
100%

Többen azt javasolják, legyen riasztó meg kamera. Kitáblázod, aztán úgy megrémülnek a betörők, hogy vissza se térnek.

Javaslom, hogy tedd ki a táblát, amelyben tájékoztatod a közvéleményt, miszerint nálad kamerarendszer meg riasztó van beépítve. A kamerák meg a riasztó már nem is kell, a tábla bőven elég lesz.

2018. márc. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Hiába ajánlgatjátok neki a komondort meg a pásztorkutyákat. Pulija volt és van különbség a puli meg a komondor között. Nem biztos, hogy van annyi tapasztalata a kutyákkal, hogy elbírna egy rotival vagy egy kuvasszal. Gondolom nem kikötni akarja egy vashordóhoz és napi 1x elélökni valami moslékot. Feltételezem, hogy kutyasuliba sem nagyon lesz ideje vinni, így a riasztó még mindig jobb megoldás mint egy olyan kutya, akivel nem tud mit kezdeni.
2018. márc. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 lugoka ***** válasza:
100%
Komis1 teljesen igazad van. Nálunk is elszaparodtak a vándor indiánok mikor elpusztultak tavaly a kutyáink. Nem megmérgezték őket hanem 16 évesek voltak. Pedig több háznál is járőrszolgálathoz bekötött riasztó van, és mégis fél órákat álldogáltak idegen autók az utcában. Amióta megnőtt a Kuvasz, azóta valahogy megint nem járnak erre becsöngetni, hogy van-e vas csókolom... De az is igaz, hogyha nem tud eleget foglalkozni a kutyával, akkor nem javasolt a pásztorkutya mert csak a gond lehet belőle.
2018. márc. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 lugoka ***** válasza:
100%
Én azt csináltam mikor nem volt kutya, hogy kiálltam a kapuba és látványosan lefényképeztem az elhaladó idegen autót úgy, hogy a rendszám is és a bent ülők is felismerhetők voltak. Aztán eltároltam a képeket. Mikor kérdezték mit fényképezek, mondtam, hogy csak a bajt akarom megelőzni, meg a rendőrök dolgát könnyítem meg ha mégis baj lenne a környéken. Ugyanazt az autót valahogy sose láttam kétszer és nem volt a környező utcákba se betörés... Valami hasonlót el lehetne játszani kamerával is. Nem hiszem, hogy feljelente akármelyik is. Akinek nincs takargatni valója nem sompolyog a kötnyéken.
2018. márc. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
44%

Nem értem egyesek hisztijét hogy nem kell kutyát védelemre tartani. Hiszen pont erre lettek kitenyésztve ezek a fajták örző-védő vagy pásztorebek területet személyt jószágot védtek évszázadokon át erre lettek szelektálva.Régen is voltak fegyverek, voltak mérgek mégis a kutya hatásos védelem volt. Most meg ne tartsuk őket csak mert van valami vijjogó a falon?


De akkor ne zárjuk a kapukat se, az ajtókat se hiszen van kamera van sziréna,minek bármi más? Csak hát nem így működnek a dolgok, a betörők besurranók rablók nagy része elég primitív nem sokkal okosabb a kutyánál. Tehát simán elkommunikál a kutya vele a saját szintjén:ugat rá -ez az ő területe ha bejön akkor megszaggatja -mondja a kutya neki, és a betörő ezt egyből megérti. A riasztókat kamerákat nem érti meg ösztönszinten,azt kikerülhetőnek gondolja és vagy egyszerűen felvesz egy sapkát kapucnit vagy akkor megy mikor ki van kapcsolva a rendszer,vagy szépen beriasztja a cuccot és lestopperolja mikorra érnek ki a szekusok és annyi időt hagy magának mikor másik héten már élesben megy és haverja beriaszt falsból egy másik házat távol a kirámolásra szánttól ,hogy lefoglalja a szekus cég egyetlen kocsiját. Egy ház védelme több szintű ,rendes kerítés, zárt kapu, zárt ajtó,ablakra rácsok redőnyök, elektronikus védelem és kutya. Ez így jó,mert minnél több az akadály annál nagyobb az esély hogy a primkó betörő arrébb sétál egy utcával.

2018. márc. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül a fajták közül a Komi jó megoldás lesz. Előttem már leírták hogy milyen. Kell is egy benga nagy kutya egy vidéki portára.Igénytelen,jól tartható hidegben,melegben,szinte gondozásmentes.Keveset fogyaszt a méretéhez képest.És nagyon okos.Ami a feladata abban nagyon jó tud lenni.Úgy viselkedik mint valami intéző a területén,mindent rendben tart,mindenre figyel :) Amikor kölköt mész venni ne a legszebbet válaszd hanem a legmorcosabbat.Az egyedi dolgokról a fajtával kapcsolatban meg segítenek neked itt vagy a Komis fórumokon.Más akár kisebb kutyákkal is együtt tartható.A pásztorkutyák közül a legkönnyebben kezelhető és családi kutyának is jó lesz idővel.
2018. márc. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat meg a jó tanácsokat. A komondor -ra eset a választásom mert az egyik tanyán most fialt meg és már elkértem egy kölyköt. Azóta már néztem ilyen kamera rendszert csak nem tudom hogy kell összekötni a kábelokat. Valaki írta hogy kiált a kapuba és videózta őket hát ez nálunk nem menne mert mint a hangyák rád rontanak. Rájöttem hogy komponálni kell a biztonságot igy már kutya is lesz meg kamera is. Mégegyszer nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2018. márc. 30. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!