Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 idegen kutya összezárva....

2 idegen kutya összezárva. Meg lehet próbálni vagy felejtős?

Figyelt kérdés

A hétvégén párom nővérének a kutyájára fogunk vigyázni.

Arra gondoltam, hogy az enyémet is kivihetnénk hozzá és lenne legalább egymásnak kutya társasága.

Viszont még nem találkoztak, csak rajtam érezték egymás szagát. Első körben mindenképp elmennénk csavarogni valamerre, hogy semleges helyen legyen az első találkozás és csak utána bemenni a területre.


Most meg kaptam az üzenetet, hogy csak hosszabb ismertség után lenne szabad beengedni az idegen kutyát a másik területére. Mindketten szocializálva vannak, hasonló termetűek is és békés jószágok.


2018. márc. 14. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi csináltunk ilyet, szükségből. Ismerős vigyázott a mi kutyánkra - aki eredetileg lett volna a pesztra (esküvőre utaztunk az ország másik végére, kocsi nélkül, így nem tudtuk volna vinni) az visszamondta.

Szóval mi azt csináltuk, hogy összeismertettük őket korábban parkban, közös játék, közös séta volt, és ott nem volt gond.

Utána egyszer eljöttek hozzánk (azt hiszem, talán pont akkor a kirándulás végén), hogy az én kutyám beengedi-e a dolgai közé a leendő "házigazdát", ott sem volt gond.


Utána mi vittük el a vendégség helyszínére, de azt is úgy, hogy előtte közös séta, tehát együtt mentek haza, nem szimplán be kellett engednie az új kutyát a nagyfiúnak. Meg volt oldva, hogy szükség esetén külön lehessen őket választani, de szerencsére nem volt gond.

Igaz, egyik kutya sem volt domináns, nálunk a különböző ivar jelentette a fő gondot, nehogy rá akarjon mászni a kissrác az én kutyámra. :)

De nem volt gond. A "házigazda" kutyu kicsit megszeppent, hogy elvették tőle a gazdit, de egymást nem bántották.

2018. márc. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. nálunk mindkét kutyus lány.
2018. márc. 14. 16:19
 3/6 anonim ***** válasza:
16%

Ha lányok nem biztos hogy Jól kijönnek egymással. Az én kutyám is lány és amikor sétálunk a parkba neki akar menni minden szukának a kanokkal nincs semmi baja.

Ja és ivartalanítva is van.

2018. márc. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az enyém is ivartalan a másik meg nincs 1 éves se. Nálunk még nem volt olyan, hogy neki akart volna menni kutyának, inkább mások felnek tőle, pedig senkit nem bántott eddig.
2018. márc. 14. 16:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi is szoktunk vigyázni egy barátnőm kutyájára. Néha több hetet is nálunk tölt. Minden nap együtt sétálunk, bármiféle morgást azonnal tiltunk. Hamar elfogadják a helyzetet. Kezdjétek egy jó nagy sétával.
2018. márc. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%
Ha mindkét kutya jól szocializált, azaz barátságos más idegen kutyákkal is, akkor meg lehet próbálni. Először a semleges területen való közös sétát, és ha ott minden rendben, együtt vigyétek őket haza. Eleinte felügyeljétek őket mindenképpen.
2018. márc. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!