Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan szerezhetnék holland...

Honnan szerezhetnék holland juhászkutyát, pár hetes kölyköt?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy holland juhászkutyát. Komoly célokkal, munkára. Kutyasuli alap, ŐV, engedelmes, agility, friesbee, nyomkövető stb. S egyben a társam lenne, az új életformám .. Mindent neki szentelnék .. Az életem legalább felét képezné .. Barf etetési módszer és mindenből a legjobbat, leginkább neki valót, tökéleteset adnám meg neki ..

Szóval a segítségeteket szeretném kérni abban, hogy hol tudok olyan hj-t venni, ahol munkára tenyésztenek, képeznek, s 5-6 hetesen odaadják a komoly szándékúaknak. Nagyon fontos lenne.

Előre is köszönöm a segítséget!


2018. márc. 15. 16:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
94%
Munkakutyás, holland juhászos facebook csoportokban is körbekérdezhetsz
2018. márc. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Időpont ma 17:02

Tudom de én nem erre gondoltam hanem szoktak felrakni facebookra szapis kutyákat is

2018. márc. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
65%

5-6 hetesen normális ember nem adja oda a kölyköt, egyrészt, mert törvénytelen, de ami fontosabb, hátránnyal indul emiatt a kiskutya egész élete.

8 hetes koráig az anyja és alomtestvérei mellett van a helye, a korai szocializáció és az egészsége miatt is.

Egyébként nem tudom, hol tenyésztenek az országban holland juhászt, vagy egyáltalán tenyésztenek-e.

2018. márc. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom,azért akarja 5-6 hetesen elhozni a kölyköt,hogy korán összeszokjanak. Régebben ez munkakutyáknál teljesen természetes dolog volt. Most,hogy a törvény 8 hetet ír elő,nem tudom,hogy megoldható-e. Régen olvastam erről valahol...
2018. márc. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
77%

Nem is olyan régen, még az ÁVT javítása előtt is a 6 hetes kor volt az irányadó. Csak aztán jöttek az állatos védők a szobacirkálókkal, akik még 6 hetesen is enni alig tudnak, így lett 8 hét az elválasztás határa.

Holott van jó pár fajta, ahol az anyakutya sem pátyulgatja már a 6-8 heteseit, mert szétszedik a mellbimbóit. Plusz a kölykök között is 7-8 hetesen már komoly dominanciaharcok lehetnek, akár sérüléssel is.

Ráadásul a törvényke utal a macskára is. Holott a macskáknál a 12 hetes kor az elválasztás ideális ideje.

A törvény is arra jó, hogy el lehessen mondani, mi is megalkottuk, ahogy az EU elvárta.

Nincs mellette végrehajtási törvény, rendelet sem.

2018. márc. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Utolsó két komi, én is ezekre gondoltam, de vhol gondoltam, hogy úgyse lehet ezt így, mert már más a törvény, max szapitól, de azt nem szeretnék.
2018. márc. 15. 22:24
 17/27 anonim ***** válasza:
Linder Renátánál szokott lenni holland alom.
2018. márc. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
22%
Ne az legyen a fontos, hogy 5-6 hetesen is megkapd ha elvileg ennyire jót akarsz neki, hogy inkább elgondolkodsz a szapison is mert ő odaadná 6 hetesen is, mintsem, hogy tenyésztőtől vegyél. A kutyának csak rosszabbat csinálsz vele, ha ilyen hamar elszakítod az anyjától, gondold el ha téged 4 évesen egy koleszos magánsuliba küldtek volna, és többet nem láthattad volna a családod, hogy most mennyire lennél szocializált és teljes ember. Semmit nem vesztesz azzal ha később kapod meg a kutyát, nem fog kevésbé szeretni, vagy rosszabbul teljesíteni. Viszont az alap dolgokban, hogy hogy bánjon az emberekkel és más kutyákkal jobban fog teljesíteni, mert ezt az anyjától, testvéreitől tanulja meg. Inkább az legyen a fontos hogy normális bejegyzett neves tenyésztőtől vásárolj olyan kutyát, akinek kiválló munkakutyás felmenői vannak. Mind1 hogy 8 vagy 10 hetesen fogja odaadni a kölyköt ez lesz a legjobb opció. Van esélyed rá, hogy egy szapis nem tisztavérú hjból is remek munkakutya válljon de sokkal kissebb mint egy törzskönyves jó genetikájú példányból.
2018. márc. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

1 A kutya nem ember, szóval ne ilyen példákkal dobálóz ..

2 "max szapitól, de azt nem szeretnék." --> Ez a mondta mond Neked vmit ?!

2018. márc. 16. 10:15
 20/27 anonim ***** válasza:
62%

A kutyakölyök fejlődésének az tesz a legjobbat, ha 8 hetes koráig az anyjával és testvéreivel lehet.

Nagyobb eséllyel lesz később viselkedésproblémás, ha 5-6 hetesen elszakítják az alomból.

Dobermannom anno 13 hetes volt, amikor elhoztuk a tenyésztőtől. Már akkor jól szocializált, jól nevelt (korához mérten) kiskutya volt, gyorsan és tökéletesen hozzám szokott, és remek munkakutya lett belőle. És legalább az első éjjelén sem sírt, mint a babakutyák, hanem szépen végigaludta.

2018. márc. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!