Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb hazai border...

Melyik a legjobb hazai border collie kennel, melyiket ajánlanátok egy vásárlónak?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy a bordercollie.lap.hu-n fent vannak a hazai kennelek,de én konkrétumokra lennék kiváncsi,melyik kennellel mik a tapasztalatok,milyen kutyák kerülnek ki onnan, milyenek a tenyésztők,honnan mire ajánlanátok kutyát ű8terelés,agility,hobbikutya,showkutya)
2010. jún. 10. 08:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Terelésre és agilityre teljes szívvel ezekből a kennelekből:

[link]

[link]

[link]


Személyen is ismerem őket és nagyon elhivatott tenyésztők, abszolút a fajta érdekében dolgoznak és ígéretesek a kikerülő kölykök is. De azt gondolom, csak az egyik oldal, amit bárki mondhat neked, mindig javaslom a látogatást néhány szimpatikus kennelnél, hiszen így lehet igazán felmérni a terepet.

2010. jún. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
23%
2010. jún. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Milyen célra szeretnél bordert?

Egyébként maximálisan egyetértek az első válaszolóval, nekem is azok a kedvenc kenneleim. :)

2010. jún. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Második,nem tudom mennyire lehet következtetést levonni egy tenyésztőről,akinél eddig egy alom,azon belül is csak egy kiskutya született.Nem kevés ez ahhoz,hogy milyen tenyésztő,mire jók a kiskutyák?

Még konkrétan nem döntöttem el,szeretnék vele sportolni is(agility,terelés,még nem tudom pontosan) és kiállításra is járni


Olvastam már sok hasonló kérdést.De láttam pl,hogy vannak kennelek,amik sose fordulnak el említve,pl a Shadow of the meadow kennelt még sose láttam elmítve.Ennyire nem lennének említésre méltók a kutyáik?


A Lucky for you kennelről esetleg vélemény?Jók a kutyáik valamire kiállításon kívül?Mert azt látom,hogy eredmény van dögivel kiállításokról,de más szempontból nem vagyok meggyőződve pl róluk.

2010. jún. 10. 11:51
 5/18 anonim ***** válasza:
47%

Háháhááááá Lucky For You?

Na onnan sosem vennék, az tuti, de ha szobanövényt akarsz tartani, akkor rajta :D :D :D

2010. jún. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ha kérhetlek ne gúnyolódj,hanem értelmes,korrekt,kifejtett választ írj,az olyanra vagyok kíváncsi.Nem dönthetek úgy,hogy ha szobanövényt akarsz,amiből nem tudok meg semmit.

Ezen kívül nem írtam,hogy onnan szándékozom venni,csak kiváncsi vagyok a véleményekre,lehetőleg minnél több kennelről,minnél jobban kifejtve.

Előre is köszönöm

2010. jún. 10. 12:04
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Mivel főként küllem alapon tenyésztenek, ezért nyilván nagyobb eséllyel lenne onnan egy kiállításokra alkalmas kutyád és kevesebb eséllyel lesz bármi másra alkalmas.


Kikerülhetnek show almokból is ügyes sport kutyák, csak nem olyan valószínű, főleg nehezebb csontú, kevésbé agilis testfelépítésű egyedeknél.


A terelés meg megint egy külön dolog, mert sokkal komplexebbek az elvárások. Sajnos vannak borderek ösztön nélkül, egy ilyen kutya nem fog élvezhető teljesítmény nyújtani.


A kennelen túl egyébként fontos, hogy az adott szülőpár is tetsszen és kipróbált legyen abban, amire szeretnéd.

2010. jún. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

A blessed bordersről már sok jót hallottam.

Akikről még örülnék,ha tudnátok mondani véleményt:

Flower of old hill,By tha Lake(bár tudom,hogy most van az első alom,de hogy milyenek a kutyái az nem ettől függ),Forestry Farm.Tőlük úgy tudom,hogy akadnak kutyák,akikkel sikeresen terelnek is.Vagy ez a sikeres terelés nem olyan sikeres?

Még nem mostanában szeretnék kutyát,szeretném jól átlátni a dolgokat,több vélemény alapján,mielőtt felvenném bárkivel is a kapcsolatot.Természetesen a többi kennelről is szívesen várom a véleményt. A Lucky for Youról is,esetleg a Diamond of Whitecastle kennelről,ha tud valaki.

2010. jún. 10. 12:24
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én a Posseidon kennelből még csak ügyes, agilitys, terápiás stb. kutyákkal találkoztam, az egyetlen bökkenő, hogy az általam ismert egyedek onnan elég alacsonyak, tehát mondjuk kiállítani nem hiszem hogy tudnál velük. Az én borderem Borderspoint Woodland-os, de ott most nem nagyon terveznek almot. Egyébként totál show vonal vagyunk, de azért ügyeskedünk sportokban is. Nagyon show vonal kutyák azért nem biztos hogy azt az eredményt hozzák, amit egy bordertől elvársz, bár sok függ a gazditól is. A Blessed kennel jó, munkakutyáik vannak.
2010. jún. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ez nem gúnyolódás volt, hanem a véleményem a Lucky for You kennelről. Majd ha kicsit elmélyedsz a borderes dolgokban, rájössz.

Neked kell tudnod, mit szeretnél csinálni a kutyával, mik az elvárásaid, az elképzeléseid. Ezért szoktuk azt mondani, menj el kiállításokra, látogass meg kenneleket, hogy legyen viszonyítási alapod és kialakult képed arról, milyen típust szeretnél a fajtán belül és eszerint meghozni a döntést. Az, hogy te melyiket fogod jó kennelnek mondani, ezektől függ és az ízlésedtől. Persze vannak alapelvárások mindegyikkel szemben, mint pl. a szűrések, törzskönyv és társaik, ezen felül már viszont neked kell eldöntened, hogy mit fogsz favorizálni. Mi nem dönthetünk a helyedben, ha neked a masszívabb, szőrösebb (belső tulajdonságokat szándékosan nem említek) ausztrál típus tetszik, akkor hiába sztárolom neked az angol típust tenyésztő kenneleket, csak félrevezetnélek. Ennyi.

(LFY kapcsán meg csak annyit, hiába szép egy kutya és vannak kiállításon eredményei, nekem nem meggyőző az, ahol a kutya semmilyen munkában nem mutat fel semmit, mert ugye végülis a border collie munkakautya! Azzal is "meggyőzött" Krisike, hogy annak idején még régen én is érdeklődtem nála, de annyi válaszra nem méltatott, hogy jelenleg nem tervez almot... Többszöri megkeresésre sem... Utólag viszont azt mondom, nem i bánom, sőt!)

Sok sikert!

2010. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!