Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alkalmas vagyok border collie...

Alkalmas vagyok border collie gazdának? Elég lenne-e az neki, ha minden nap másfél órát mozgunk, és játszunk? Melyik a legjobb kennel? Adnátok pár tanácsot?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 14:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%
Tudom, hogy kevés ember engedheti meg magának, hogy napi 12 órán át foglalkozzon a kutyájával, de szerintem ez egy collienak kevés. Nem véletlenül terelőkutya. Nagy a mozgásigénye. Ennyi foglalkozással nem tudod őt lefárasztani, akkor meg majd előjönnek vele a problémák, ugyanis az unatkozó kutya problémás. Inkább vegyél yorkit, vagy valami más kistestű kutyát, aki beéri kevesebbel is.
2011. jan. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből nem igazán lehet megállapítani az alkalmasságot, de ha utánanéztél mi mindenre van szüksége egy kutyának és úgy érzed meg tudnád mindezt adni neki, akkor hajrá. A Border Collie kérdés kissé túl van lihegve, az is kutya, nem pedig marslakó, tudom, hogy sokat kell vele foglalkozni, de azért nincs olyan hatalmas eltérés közte és a többi kutya között. Kennelek legtöbbjének van honlapja, azokat nézegesd és döntsd el melyik a legszimpibb. Sok sikert!
2011. jan. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Ez egy Border Collinak közel sem elég. Nekem a pincsim igényel ennyi mozgást. Hasonlítsd már össze a két fajtát :)

Egy border munka kutya minimum 4-5óra aktív mozgás és agyi lefárasztás szükséges. Ha panelban akarod tartani. Ez napi szinten. Ha kertben az más, igaz ott sem foglalja le magát, de legalább kint van és ha úgy van kedve szaladgálhat, de ott is minimum két óra kell sétára és tanítgatásra. Ha te másfél órát tudsz vállalni akkor nem ajánlom a fajtát mert szét fogja szedni a lakást. Nem az a faja ami szépen nyugodtan ül majd melletted amíg Te inkább TV-zel :) Azért gondold át, hogy 10-12 évig tudod-e teljesíteni napi szinten ezt a több óra foglalkozást. Talán idősebb korban már nem is kell annyi idő, de egy jó 8évre minimum számíts... És esőben, sárban, hóban, karácsonykor lent kell vele lenned...

2011. jan. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Elsőnek: a testméret meg a mozgásigény nem egyenesen arányos egymással, nézz meg pl. egy jack russel terriert. ;)
2011. jan. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Igaz, de a yorki azért nem Jack Russel!
2011. jan. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%

Figyi, ennyire az angolbulldogomnak szüksége van, pedig az nem egy szentőrült megrögzött munkakutya, hanem épp az ellenkezője.


Igazából egy Borderd csak akkor tudsz rendesen kielégíteni, ha valamit komolyabban sportolsz vele. Agility, dogdancing, frizbee, vagy ilyesmi.

2011. jan. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Nekem border collie-m van, és lefáraszthatatlan.. minden nap legalább 4-5 óra intenzív futtatást igényel a szabadban, elengedve, és akkor még nem beszéltem az otthoni játékról, tanulásról. Fizikailag, és szellemileg is le kell fárasztani. Ezt én is csak úgy tudom megoldani, hogy középiskolás vagyok :) Délelőtt suliban vagyok, sietek haza, és akkor estig kint vagyok vele a futtatóban/kutyaiskolán/szabadban. Vagy gyakorolunk, vagy játszunk, apportozunk, szaladgál stb. Nagyon eleven, és még ő volt a legnyugodtabb az alomból.. Én a Bordermania Kennelből kaptam a szüleimtől a kutyust, nagyon tudom ajánlani, hihetetlen szép kutyát kaptam a tenyésztőtől a kutyám személyében :) Itt a honlapjuk: [link]


De visszatérve az eredeti kérdésre, egy collie-nak ennyi mozgás nagyon kevés. Én a helyedben más fajtákban gondolkoznék, nagyon sok aranyos kutyafajta van még, akiknek a nagy testüktől függetlenül is elég a napi másfél óra intenzív mozgás, játék :) Sajnos ez egy border collienak édes kevés..

2011. jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
Napi màsfél ora mozgàs egy yorkinak elég nem egy border collienek. Ez egy különleges fajta, én is imàdom de neki tényleg extra mozgàs igénye van, ha nem tudod kielégiteni az igényeit mindketten szenvedni foktok. Vàlassz nyugisabb fajtàt.
2011. jan. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 diagnostic ***** válasza:
83%

Sajnálom,de ha csak ennyi időt tudsz ráfordítani a kutyádra,akkor ne vegyél border colliet.

Valaki írta,hogy igaz,a kertben sem foglalja le magát. Nagy tévedés. Az unatkozó borderekkel az a hatalmas probléma, hogy roppantmód el tudja magát foglalni. Ki mivel,szökdöséssel és csavargással,ásással,kertészkedéssel, minden szétszedésével, és néha egészen megdöbbentő dolgok kitalálásával.

Én azt mondom,ahhoz,hogy egy kiegyensúlyozott, értelmes,megbízható és boldog bordered lehessen,aki tudja mikor,hol hogyan is kell neki viselkednie,minimum napi 3-4 óra foglalkozás,futtatás,agytréning kell neki.

Ez nem marslakó-nemmarslakó kérdés. Aki kételkedik benne,vegyen egy bordert, mozgassa napi maximum másfél órát,és kiderül elég lesz-e neki.


Magyarországon egyébként rengeteg kennelt találhatsz,többet is a kelleténél,itt sok honlapot megtalálsz:

www.bordercollie.lap.hu

2011. jan. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Tényleg, igazatok van?

Milyen fajtát tudtok ajánlani?

2011. jan. 17. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!