Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom elfogadni a párom...

Maricrus kérdése:

Nem tudom elfogadni a párom kutyáit, mit tehetek?

Figyelt kérdés
A párommal nem lakunk közös lakásban. Több mint 1 éve vagyunk együtt, de járok elég gyakran hozzá, mert elég messze lakunk egymástól. A gond az, hogy nem tudom el túrni bent a lakásba, az ágyban a kutyáit (nem kis fajtakrol van szó). Én takarítok ha nála vagyok, de az addig tart... De nem tehetek róla, utalom a koszos lakást, nincs időm arra hogy mindennap takarítsak utánuk. Édesanyám arra nevelt, hogy a kutyák kintre valóak. Próbáltam neki mondani, hogy legalább a hálóba az ágyba ne legyenek, de hogy ők azt nem tudják megszokni. Nincs már türelmem minden áldott nap a ágyneműt cserélni. A páromat elhagyni nem akarom, de mit csináljak? Nem akarok kutya ólban élni. Mikor anyum terhes volt toxoplazmoza volt az állatoktól és azért gyenge a látásom is. Nem szeretném, hogy ha a gyermekünk ugyan azt élje át amit én a kutyák végett.

2018. márc. 15. 22:26
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
80%

Nem lesz nektek gyermeketek, attól ne félj. :D

A barátod házához meg semmi közöd. Megszoksz, vagy megszöksz. Mindenki jobban jár, ha az utóbbit választod.

2018. márc. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Valaki jós, hogy ebben oly biztos? :D
2018. márc. 15. 22:34
 3/40 anonim ***** válasza:
86%

Ha együtt laknátok, az általad javasolt kompromisszumot teljesen korrektnek tartanám: benn lehetnek a kutyák, de nem mehetnek fel az ágyra (esetleg a hálóba sem mehetnek be, ez mondjuk a lakás elrendezésétől is függ). Annyiban türelmesnek kell lenned, hogy nyilván idő, amíg a kutyák megszokják az új rendet, mert eleinte nem fogják érteni, hogy miért a változás.


De mivel ehhez az kell, hogy a párod akkor se engedje fel őket, ha te nem vagy ott, az "elég gyakran" meg relatív, kérdés, mennyire elvárható a párodtól, hogy akkor se tegye azt, amit szeretne a saját lakásában, amikor te nem is vagy ott.


Szóval kapcsolatfüggő, de lehet, hogy ezt az összeköltözésig nem kellene erőltetni, viszont összeköltözés előtt tisztázni kell, előtte valamivel pedig elkezdeni az átnevelést.


Azt túlzásnak tartom, hogy az eddig bejárós vagy teljesen benti kutyák száműzve legyenek a kertbe, a kutyának kell a falka közelsége, másrészt sok rövid szőrű és / vagy kis termetű fajta nem is tartható kinn, mert nem "télálló".


Mindezt úgy írtam, hogy nálunk többféle állat is van, de egyik sem jöhet be a hálóba. A házba igen, a konyhába, fürdőbe, hálóba nem - szóval téged is megértelek ám!

2018. márc. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 johnnyorlandofeleseg válasza:
86%
Mivel ő lakása,ezért érhető hogy nemakarja kiszoktatni a lakásból a kutyákat,meg hát elvégre a kutyák is család tagnak számítanak:)
2018. márc. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
92%
Mit tehetsz? Keresel egy jól látó, állat nélküli pasit.
2018. márc. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
79%

Elég nyilvánvaló, hogy ezt a pároddal kell megbeszélned.

Itt írhat akárki akármit, látatlanba egyébként is milyen tanácsot adhatna? Se téged, se a párodat nem ismeri senki...Ezt a problémát kettőtöknek kell megoldani! Mond el neki az érveidet és ha ennyire zavar a dolog, légy határozott ebben a kérdéseben! Magától nem fog megoldódni a helyzet és vadidegenek túl sokat nem tudnak ehhez hozzátenni. Ez egy probléma, amit közösen meg kell oldanotok. Nyilván nem ez lesz az utolsó felmerülő vitás kérdés, ami kapcsán majd valamilyen kompromisszumra kell jutnotok...

2018. márc. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
az a legnagyobb problémám, hogy az ágyban is vannak az ülőn, amit már szét is szedtek :D. Én ilyen jövőt nem tudok el képzelni.
2018. márc. 15. 22:50
 8/40 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon egyszerű, akkor keress új párt magadnak. A párod életének ez a része, az ő része, így ezzel őt akarod megváltoztatni, nem úgy szereted ahogy van. Mivel szemmel láthatólag neki ez fontos téged pedig zavar, ez a jövőben is csak konfliktusforrás lenne, így nem akarlak elkeseríteni de ha most nem hajlandó kirakni őket (amit teljesen megértek) később se fogja megtenni a kedvedért.
2018. márc. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
95%

Mint mondtam, akkor ez beszéld meg a pároddal!

Akár szóról szóra is elmondhatod neki azt, amit itt leírtál. A párodnak kell döntenie ebben a kérdésben, nem az itt írogatóknak!

2018. márc. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
96%
Akkor keress mást.
2018. márc. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!