Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam az 5 hónapos...

Hogyan szoktassam az 5 hónapos német juhászomat rá arra, hogy a házában aludjon, és ne a teraszon?

Figyelt kérdés

Van neki egy jó helye, jó meleg neki a háza, fedett is, de ő mindig a teraszon alszik, és nem akar a házába menni. Szükségem lenne pár módszerre, vagy egyéni tapasztalatokra, ami alapján sikerrel járhatok! :)

Az a baj, hogy nem is nagyon kerülgeti, eléggé idegenkedik tőle.



2018. márc. 16. 17:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nálunk a kutya háza a teraszon van. Közvetlenül a bejárati ajtóval szemben. Csak így hajlandóak használni. Amíg távolabb volt, a mieink is ott aludtak, ahol épp elálmosodtak.

Nem mondom, hogy nem macerás mert sáros időben minden trutyis, de legalább a kutyák jól érzik magukat. És én is rájuk látok.

Szerintem nálatok is az a gond, hogy minél közelebb szeretne lenni hozzátok.

2018. márc. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem kaptam választ a kérdésemre. Mivel bélelted a házát? Min fekszik? Gyakori eset, hogy azért nem megy egy kutya a házába, mert szivacsot, plédet, régi ruhákat, paplant tesznek be neki. Ezek magukba szívják a nedvességet, és rohadt hideg tud lenni. Ezért kellene szalmát szerezni. Az nem ázik át, hőszigetel, és jó meleg. Persze, azután kell takarítani, nem is keveset, de udvaron lévő kutyaházba a legmegfelelőbb.
2018. márc. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A Német Juhásznál fontos a fekvőhely elhelyezkedése.

A kutyaházat egy olyan helyre kell tenni, ahonnan látja a ház bejáratát és az utcafrontot is. Azért alszik a teraszon, hogy ne maradjon le róla ha kijön valaki. Ha kialakul a területőrzés benne akkor meg olyan helyen fog feküdni ahonnan a teraszt és az utcát is jól fogja látni, ha otthon vagytok. Ha nem vagytok otthon akkor lesz egy olyan kedvenc helye is ahonnan látja a bejáratot. Hogy várjon benneteket, és hogy őrizze a területét.

Ezt mi úgy oldottuk meg, hogy a teraszon van neki egy fából készült nyitott fekhelye magasítva, raklapon, plédekkel bélelve, és a kutyaház a diófa alatt szalmával bélelve, ha kidugja az orrát az utcát is és a teraszt is látja. Mindkettőt szívesen használja.

2018. márc. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy nem válaszoltam arra, hogy mivel van neki kibélelve. Elveszett a válaszrengetegben. :)

Vastagabb szőnyeg van neki lerakva, régebbi, nem szőrmés, hanem kemény, arra vizes cipővel is rálehet lépni, nem ázik át, és ezen van lerakva neki két régi, nem használt kanapé párna, ami eddigi tapasztalataim szerint nem ázott át, még akkor sem, ha ráesett a hó, vagy az esőt a szél befújta a teraszra.

Teljesen szélvédett és száraz a helye. Ugyan nem szalma, de nem ázik át, és ez a lényeg.

A teraszunk nem az utcára, hanem a kert felé néz, és ahol a háza van, onnan rálát az ajtóra, a teraszra, és majdnem az egész udvart belátja. Egyedül az utcára nem lát rá, de a teraszról se látja, hogy kijön. Mindig a ház mellől szokott kinézni, ha hallja, hogy nyílik a kapu. Ha ismerős, akkor rohan oda, ha nem ismeri, akkor elbújik, és nem engedi be az ajtón, még a lépcsőn se engedi fel.

Majd kipróbálom, hogy a házát, a lépcső mellé teszem, ott van egy kis kihasználatlan terület. Ugyan kifog nyúlni hosszúságban egy kicsit, de az nem hiszem, hogy problémát fog okozni a közlekedésben. :D

2018. márc. 17. 19:40
 15/18 anonim válasza:
én nekem is németjuhászom van(3-4 hónapos kislány)csináltunk kampót a bejárathoz,és mikor elvégezte minden dolgát,oda raktunk egy faajtót estére.korán reggel kiengedtük,és azóta bent alszik.
2018. márc. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Nem fog. Ha felnő sem. Hidd el németjuhászos vagyom van egy 2,5 éves németjuhászom és ő sem alszik ott. Minusz fokoba és ha zuhog be fog menni de ha csak kicsit esik inkáb megázik. Németjuhászt nem is fogjátok tudni oda kényszeríteni ő éjjel és nappal éber és a házában nem nagyon hall semmit és nem is lát és ez fontos neki ugyhogy minidg ott fog aludni. Egy akármilyen kutyát nem kell attól félteni hogy megfázik vagy ilyesmi de biztosítani kell neki az elbujhatási lehetőséget de hadd döntse el ő hogy hol akar aludni. Valamint még a németjuhász nagyon "hozzánő" a gazdájához és egy legfőképp egy ember nála és amikor tud vele akar lenni vagy minnél közelebb hozzá. Ne be zárd a kutyát hanem reggel amikor vár téged a teraszon és figyeli hogy mikor jössz akkor menj oda, simogasd meg és örülj higy van egy iyen aranyos, hűséges kutyád.
2018. ápr. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Vastagabb szőnyeg van neki lerakva, régebbi, nem szőrmés, hanem kemény, arra vizes cipővel is rálehet lépni, nem ázik át, és ezen van lerakva neki két régi, nem használt kanapé párna, ami eddigi tapasztalataim szerint nem ázott át, még akkor sem, ha ráesett a hó, vagy az esőt a szél befújta a teraszra. "

No hát ezeket egy az egyben dobd ki. Nem jó a kutyának. Szalma kell neki (ahogy írták is) + deszka padló. A ház legyen megemelve (lábbal), hogy ne közvetlenül a földön legyen. Az ilyen szőnyeg-pléd-párna kombó melegágya az élősködőknek. Én a szalmát diofalevéllel szoktam keverni.

2018. ápr. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Az alja deszkából készült, megvan emelve, tehát nem érintkezik közvetlen a talajjal.

Egyedül a szalma, ami hiányzik akkor. :/

2018. ápr. 1. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!