Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik azt hogy így...

Miért hiszik azt hogy így akarok spórolni a kutyán? Nagyon bántó.

Figyelt kérdés

Elutaztunk néhány napra és egy ismerősünkre bíztuk a kutyánk etetését. Áthívtam, megmutattam neki a tápot amit adnia kell naponta egyszer és a mérőedényt, amin bejelöltem meddig kell tegye, mert az az adagja.


A fejemhez vágták hogy miért csak ilyen kevés kaját adok a kutyának, és hogy biztos ezen akarok spórolni hogy kevesebb tápot kelljen venni ha kevesebbet adok neki és tovább elég. Amikor mondtam, hogy ez egy jó minőségű magas hústartalmú nem is igazán olcsó táp és a zacskó szerint is ez az adagja még ők voltak megsértődve és tették a megjegyzéseket hogy akkor minek veszek ilyen tápot, ennyi pénzért annyi konyhai maradékot ehetne a kutya amennyit csak akar.


Mondanom sem kell hogy végül megkértem mást hogy intézze az etetést, de nagyon rosszul esett ez az egész... Ilyenkor magukból indulnak ki vagy mire gondolnak?



2018. márc. 17. 12:08
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Egyébként normál esetben (tehát nem ilyenkor amikor elmegyünk itthonról és valaki más eteti) a napközbeni tanulás és tréning közben kap jutalomfalatokat is, így nem egész nap "üres gyomorral" kapja azt a fix tápot, hanem nyilván mellette is van valami.
2018. márc. 17. 13:40
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

#11

Azért a "jutalomfalat" nem azonos azzal, amit a 10-es kommentemben írtam, hiszen a nevében is benne szerepel a lényege, "falat"!

De te tudod, én tényleg nem akarok beleszólni másnak a kutyájába és a módszereibe, csak arra kérlek, hogy gondolkozz el azon amit írtam!

Valahol biztos igazam lehet, mert nálam még a nagytestű kutyák is, amik 10-11 évre vannak kalibrálva 15-16 évig élnek, a kisebbek meg 18-ig is.

2018. márc. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Én megértelek téged és nem tűnik rossznak a módszer amit ajánlottál, félre ne érts. De egyébként se nem habzsolós a kutya, se n em éhenkórász a nap többi részében hogy azt lássák hogy olyan mint aki mindig éhes. Igazából ha választania kell a játéka és a jutalom között akkor is a játékot választja, körülbelül ennyire érdekli az étel.
2018. márc. 17. 14:45
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Hú, de meg tudlak érteni. Nagyon bántók tudnak lenni az emberek. Te tudod, hogy mindent megteszel, és ennek ellenére azt mondják, jobb az, aki szeméttel eteti a kutyáját. Hát, gratulálok... De nem kell vele foglalkozni, hozzá nem értők, és rosszindulatúak mindig lesznek. Én is hányszor megkapom, hogy éhezik a kutyám, meg milyen sovány, sőt, az osztrák ismerősünk azt mondta valakinek (úgy hallottam vissza), hogy megérti, hogy nem kap enni a kutya, biztos még a saját kajánkra sincs pénz... (??) ezen nagyon kiakadtam én is. BARFos, izmos, sportos alkatú a kutyám. Még csak 7 hónapos, és alapból nem egy erőteljes felépítésű fajta. Az biztos, hogy nem kövér, de egy éheztetett kutya nagyon nem így néz ki. Próbálok neki mindent megadni, messzire megyek húsokért, nem spórolok rajta, erre emberek képesek ilyeneket hozzám vágni.

A te ismerősöd is láthatná, hogy a kutyád jó kondiban van, egészséges, tehát nem értem mért kötekednek ezen. Eltérő látásmód, háttér, persze. Mindig mindenki jobban tud mindent, hozzá kell szokni :/

2018. márc. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

"Persze hogy nem sovány, energikus izmos kutya"

Tehát laikusnak sovány :D Jól tetted, hogy mást kértél meg a pesztrálásukra!


Figyelj, a legtöbb ember akkor sem ért a kutyákhoz, ha azzal büszkélkedik, hogy "kutyák között nőttem fel" vagy "egész életemben voltak kutyáim". Viszont nagyon szívesen fújja a saját véleményét boldog-boldogtalannak (nem csak ebben a témában).

2018. márc. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!