Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olvastam, hogy van aki csak...

Szaszák Éva kérdése:

Olvastam, hogy van aki csak száraz táppal eteti a kutyát. Törpe tacskóm van 8hetes . Hogyan etessem és mennyit eszik?

Figyelt kérdés
2018. márc. 18. 06:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
81%
Persze hogy az rögzül hogy szinte teljesen víz a konzerv, hiszen az emberek, de inkább úgy mondom hogy a kutyatartók 80%-a nem látott még igazi konzervet, abban az ár és minőségkategóriában amiben te mondod. :D Nekem 1300 Ft baromi sok egy konzervért, ezért ennek az árán inkább nyers húst veszek neki, megfőzöm natur és azt kapja a minőségi száraz tápja mellé.
2018. márc. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Tápot kevés konzervvel keverve, kb kétharmad táp+egyharmad konzerv arányban, én így adom.

Heti 3x nyers nap van ilyenkor nyers hús, tojás a menü.

2018. márc. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
#10. Képzeld láttam már. Olvasd el az összetevőknél, hogy hány % a nedvességtartalom. De nekem aztán teljesen mindegy mivel és mennyiért eteted a kutyádat. Én 1300Ft/kg áron veszem a marhahúst! a kutyáimnak, mi barfozunk, nekünk bevált. A kérdezőnek szerettem volna tanácsot adni, mert a konzerv teljesen felesleges (kivéve ha pl egy 15 éves kutyának marad 4 foga és nem tud már rágni és a gazdának nincs ideje főzni sem). Ha a konzervet a benne lévő hús miatt veszed, akkor miért nem csak húst veszel negyed annyi pénzért? Arról nem beszélve, hogy telirakják minden szarral a legtöbb tápot/konzervet.
2018. márc. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
60%
Csak mondom, a nyers hús nedvességtartalma szintén 65-70%, alig kevesebb mint a konzerveké. Úgyhogy a magas nedvesdégtartalomtól még nem lesz törvényszerűen szar is valami.
2018. márc. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tanácsot. A tacskó tenyésztője azt mondta,hogy csak préselt felvágottat adott neki,amit ő préselt össze.Szegény kutyusom még nem is lett táppal etetve.Nehéz lesz megszoktatnom vele az új ételeket.
2018. márc. 19. 01:05
 16/16 anonim ***** válasza:
"A tacskó tenyésztője azt mondta,hogy csak préselt felvágottat adott neki,amit ő préselt össze." - Jézusom :( Melyik kennelből van a kutya? Normális ember nem ad felvágottat a kutyának, pláne fejlődő kölyöknek...
2018. márc. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!