Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mátra bérc kutyával?

Mátra bérc kutyával?

Figyelt kérdés
A koncsúr körre szeretnék nevezni, ami 14 km. Kutyával mennyire vészes ez a táv? Illetve érdemes flexivel vinni, vagy el is engedhetem?
2018. márc. 20. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Milyen kutyád van?
2018. márc. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekem borderem és jackem van és minden évben benevezünk egy 23 km-es túrára. simán birják, a jack azért elfárad a végére, de a borderrel simán lehet még utána labdázni is :D

14 km nekem az a táv, amit egy hétvégi napsütéses napon megteszek a kutyáimmal.

2018. márc. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Mátrabérc egy elég népszerű túra, rengetegen vannak, én oda nem szívesen vinnék kutyát, engem eléggé stresszel, ha úgy érzem, zavar másokat (pl futókat). Ettől még van, aki visz, szóval elvben megoldható. Tény az is, hogy ugyanők a Téli Mátránál odaírták, hogy a kutyás túrázást a nagy létszám miatt nem javasolják, a Mátrabércnél meg nem írták oda.


Én elengedném, ha normális kutya. A táv egy normál állapotú kutyának semmi.

2018. márc. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha egy mód van rá, ne erre a túrára menj a kutyáddal. Sokan vannak, futók is, a flexi nagyon zavaró lenne, néhol egyenesen tömeg van. Ha a kutya mások lába alatt futkározna, az meg még zavaróbb lenne. Szerintem először menjetek el magatokban túrázni, vagy egy kisebb (nem több ezres) létszámú tárára, és akkor meglátod, hogy a kutya mit szól hozzá, és mennyire tudod a túra közben kontrollálni.
2018. márc. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A jó édes válasza:
56%
A kutya nem való teljesítménytúrára. Egyikre sem. Régen engedték a szervezők, de nagyon sok rossz tapasztalat volt belőle - kárt okoztak vagy elvesztették az ebet ismeretlen területen. Ha kutyával akarod lejárni a távot akkor tedd a TT-n kívüli időpontban - de Usain Bolt sem viszi magával az olimpiai döntőbe a blökijét és Hosszú Katinka sem kedvenc háziállatával csobban a VB-n. Sporttársaid közül sokaknak számít az eredmény, tartsd ezt tiszteletben és ne akadályozd őket azzal, hogy nem oda való dolgokat viszel az útvonalra!
2018. márc. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, én(#3) ezzel alapvetően egyetértek, de van azért bennem egy kis rossz érzés ezzel kapcsolatban :) Innen már csak egy kis lépés, amikor a "sporttársak" akadályoznak. Sokszor érzem azt a népszerű túrákon, hogy valójában a nagy számú futó sem oda való, mert rohadt idegesítő, amikor egy órán keresztül rohanó emberek előzgetnek, ehhez képest pár kutya semmi, még fel is dobják az embert. Persze egy futót minden idegesít, csak felmerül a kérdés, hogy nem ő van-e rossz helyen.
2018. márc. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!