Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 neveletlen kutyával a...

3 neveletlen kutyával a panelba. Agresszió, jelölgetés, rágcsálas, séta mik a megoldások?

Figyelt kérdés

A húgom 3 kutyával költözött hozzán

A kutyák neveletlenek

9 hó fiu kölyök szétrág mindent.

4-5 éves herélt kan jelolget+ rágcsál matracot,lámpát.

7-8 éves hölgyike agresszív más kutyákkal szemben sétakor.

Mi ezekre a megoldás?


Ezeken hogyan tudnék változtatni én akit ismernek jól a kutyák de nem vagyok a gazdijuk.

Egyik sem sétál szépen talan ha évente 2x sétáltak.

Ha előkerül a póraz ugrálnak nehézkes rájuk tenni.

Gondolom a pórázhoz idővel hozzá szoknak.

Sétálni milyen időközönként mennyi időre

Baj ha nem mindig ugyan abban az időbe visszük le őket.


Ha jon hozzán valaki pl pizza futár egyedül lehetetlen meg oldani hogy nerohanjanak ki a lakasbol

Akár privát üzenetben aki valamelyik re tud megoldast.

Köszönöm.


2018. febr. 1. 11:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Kutyaiskola, ami nem lesz olcsó, és láthatóan a húgod nem akarja kifizetni.


Minek engedted, hogy odaköltözzön hozzád? Főleg, hogy ha utánanézel, panelban két kutyát engedélyez a jog, elég csak egy szomszéd, akinél kihúzzák a gyufát, és feljelent titeket.

2018. febr. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem én döntöttem
2018. febr. 1. 11:19
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Azt, hogy "hozzám", úgy értelmeztem, hogy a te saját lakásodba. Azt meg szintén te döntheted el, hogy ki lakhat nálad, senki más nem szólhat bele, vagy utasíthat, hogy fogadj be bárkit.


A kutyákra visszatérve, nagyon sajnálom őket, mert ők nem tehetnek semmiről, és ha valaki jelenti, hogy három kutyát tartotok a panelban, ők fogják megszívni.

2018. febr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ne hallgass előzőre, tanácsa sincs, hülyeségeket is beszél. Ne aggódj, tarthatsz 3 kutyát: [link]


A kisebb kutyákon a minél gyakoribb séta-játék segít, a nyugodt kutya kevesebbet rág unalmában. Az agresszív hölgyet akkor tudnád hatásosan leállítani, ha elfogadna téged falkavezérnek. Próbáld ki, hogy eléállsz, eltereled a figyelmét a másik kutyáról. Pórázhoz csak idő kell. Csengőt lehet gyakorolni, hugi bent, te kint, becsengetsz, hugi nyugtatja és bent tartja őket. Ez sem két perc lesz, de idővel menni fog. És türelem, rengeteg türelem, feszült légkörben az állat is nyűgösebb, nehezebben tanul. Tudom, könnyű mondani...

2018. febr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
6 szabad nm/ kutya ennyi meg boven van igy ha jelentene se szivnak meg. A kérdésre válaszoljatok!!!
2018. febr. 1. 11:43
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm 3. A vàlaszod!
2018. febr. 1. 11:44
 7/15 anonim ***** válasza:

Ezen csak nevelés és kutyaiskola. Mindet külön kellene vinni suliba is, sétálni is, külön kellene foglalkozni velük mindig. Mert ha együtt vannak nem is fognak az emberre figyelni és te sem tudsz mindre kellő figyelmet fordítani. Ez három kutyánál alap nevelés szintjén napi min. 4-6 óra, rengeteg energia és rengeteg pénz.

Persze ezt nem neked kellene csinálniuk, hanem a gazdájuknak. De minek kellett a húgodnak három kutya is, ha nem foglalkozik velük és nem ért hozzájuk?

2018. febr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
8%
#4 Belinkelsz neki egy Ripost-os cikket??? :'D Úristen, ekkora ökröt. Majd írok az összes egyetemnek, ahol jogászokat képeznek, hogy ne a Ptk. alapján tanítsák a jogszabályokat, hanem ilyen szennylapokból tájékozódjanak. Istenem.... >.<"
2018. febr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

napi 4-5 séta, ebből 1 vagy 2 hosszabb, több órás legyen. A legjobb viszont valami aktivabb lemozgatás lenne, pl ha elmennétek futni vagy labdáznátok velük. Az én kutyámat pl nem lehet csak sétával lefárasztani, viszont 15 perc fakerültetős-akadályugrálós labdázástól total kidől.


ha ez magában nem lenne elég:


aggresszió (és neveletlenség) ellen kutyasuli


rombolás ellen szobakennel


lakásból kirohanás ellen pedig nevelés, gyakorlás vagy amig felér az ajtóhoz a futár, csukjátok el a kutyákat egy másik szobába vagy a szobakennelbe

2018. febr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2018. febr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!