Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie csirke terelés?

Border collie csirke terelés?

Figyelt kérdés
Szeretnék nemsokára egy border collie kiskutyát. Napi 3 órát tudnék majd vele foglalkozni, ezt azért leírom előljáróban. Úgy gondoltam, hogy mire jönne a kiskutya vennék mellé pár tyúkot, hogy amíg dolgozom el tudná foglalni magát. Szerintetek ez jó ötlet, vagy hagyjam inkább?

2018. márc. 23. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem jó ötlet, ki fogja teríteni a csirkéket.
2018. márc. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó ötlet. De hogyha ilyen megfordul a fejedben nem lehetsz valami tájékozott. Nagyon rossz választás a border collie
2018. márc. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Csak feltevés volt. A fajtáról még van időm tanulni, nem most szeretném, várok vele.
2018. márc. 23. 15:25
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem ismered a fajtát, miért akarsz ilyet tartani? Divatból? Ez nem az a fajta, divatkutyának való.
2018. márc. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

ez több sebből is vérzik.

először is, a csirkék nem igazán terelhető állatok, mert nem maradnak együtt, hanem "szétszóródnak" ha baj van. kacsát és libát viszont lehet terelni.

másodszor pedig a terelés egyfajta vadászat, amit nem "fejezünk be" és a gazda, mint falkavezér koordinál. Ha még biztatod is a tyúkok hajkurászására, mikor egyedül lesz hagyva meg fogja ölni őket.


Régebben én is gondolkodtam, hogy veszek pár kacsát a borderemnek, de rájöttem, hogy nem akarok 10-15 évig a kacsákkal foglalkozni és ezért nem éri meg az a pár óra, amit a tereléssel töltenénk.

2018. márc. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A csirke nem egy igazán terelhető állat, én border tulajdonos vagyok és vannak baromfiak, abban nagy segítség a kutyám és azt szoktuk csinálni hogy amikor ki vannak engedve a füvesre legelni amikor be kell hajtani őket a helyükre a kutya gyönyörűen dolgozik. De valóban, egyesével kell őket beterelni.


Viszont bármilyen "terelnivaló" beszerzése unaloműzésre amíg nem vagy ott baromi rossz ötlet, még egy birkát is a halálba hajszolhatja egy rosszul nevelt ellenőrizetlen border. Tanulj még egy kicsit a fajtáról, sok tenyésztő terel is a kutyákkal így tőlük bátran kérhetsz segítséget. :)

2018. márc. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Versenyszintű agilityre szeretném a kutyát, nem divatból. A jelenlegi kutyámmal egészségügyi okokból nem sokáig tudom folytatni az edzést. Azért tájékozódom először, hogy tudjam mire szàmítsak. Első ilyem tìpusú kutyám lenne, még sokat kell tanuljak róluk.
2018. márc. 24. 07:06
 8/13 A kérdező kommentje:
Gondolkodom a mudin is, mert nekem a Border túl ismert, túl divatos fajta. Én pont nem az vagyok aki divatból választ fajtát.
2018. márc. 24. 07:08
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A tereles nem igy megy :D
2018. márc. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jó, megértettem :)
2018. márc. 24. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!