Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elviselhetetlenül rossz a...

Elviselhetetlenül rossz a kiskutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 13 hetes Border collie-tacskó keverék vadállatunk, kislány. Nagyon problémás, egyszerűen nem lehet bírni vele. Panellakásban vagyunk, sétálni még nem lehet vinni, mivel 10 hetesen hoztuk el és mi adattuk be neki az oltásokat, így csak kettő van meg neki.

Az első probléma a szobatisztaság. Egy időben úgy tűnt, hogy rászokott a kutyapelenkára, habár nem mindig végezte oda a dolgát, de nagy részt igen. Az utolsó egy hétben rá sem hederít, és bármit csinálok, nem szokik rá.

A második probléma az agresszió. Folyamatosan harap, morog nagyon durván. Persze csak játszani akar, de nem tudok tőle semmit csinálni. Próbáltam már megemelni, szemkontaktust tartva rászólni, de nem érdekelte. Ütni nem fogom, mert azzal nem érek el semmit, nem akarom bántani.

A harmadik gond, hogy kb. egy hete nem lehet egyszerűen egyedül hagyni. Eddig is ha éjjel aludtunk néha nyüsszögött, de már elviselhetetlen. Kaparja a hálószoba ajtót, ugat és nyüszít. Ezt pedig egy panellakásban nem engedhetem meg. Máskor pár perc múlva megunta és abbahagyta. Most egész éjszaka ébren vagyok vele, próbálom nyugtatni, de hát amúgy se lehetne ilyen hangzavarban aludni.



2018. márc. 24. 11:03
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
De hogyan legyek erélyes? Bármilyen hangsúllyal mondom, hogy ,,nem" vagy ,,nem szabad" le se ... :( Ha mutatok is hozzá, hogy a kézjelet jegyezze meg, akkor meg simán megharapja az ujjamat
2018. márc. 24. 19:02
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem fogja a szó jelentését tudni, neked kell hozzá párosítani. Én ezért mondom egy erősebb grabanc rázás és AKKOR tudni fog ahogy a nem az rosszat jelent.
2018. márc. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Csináltam, hogy felemeltem a bőrénél fogva. Nem fájt neki, az anyja is így viszi. Viszont nm tetszett neki egy pár másodperc után, és nyüszített. De amint letettem, ugyanúgy folytatta a harapdálást
2018. márc. 24. 20:25
 14/15 anonim ***** válasza:
86%

Amit te csinálsz, az az igazi félre nevelés. Ha hisztizik befejezed a büntetést? Hisz te magad tanítod meg így, hogy hisztivel elérhet mindent! Mondogatod neki a tiltást, de közben emgeded, hogy folytassa azt a viselkedést. Tehát te tanítod meg rá, hogy ha szólsz, ne vegyen komolyan, ne hallgasson rá. Ez így csak egyre rosszabb lesz!


Kezd el normálisan nevelni! Azonnal érd el, hogy ha rászólsz, hagyja abba a viselkedést. Hatásos grabancrázás, száj rászorítás, egy jól irányzott bökés, stb. Jókor jól adott büntetések. És kezd el a kutyaovit, addig pedig tanulj a kutyák testjeleiről, működéséről, neveléséről!

2018. márc. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Kutyaovit még sajnos nem lehet.
2018. márc. 24. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!