Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya meg tud sértődni?

A kutya meg tud sértődni?

Figyelt kérdés

Az én egyik kutyáü rendszeresen megsértődik. Pl, ha a másik kutyust simogatom, akkor simán kimegy a szobából,de az ajtóból visszapillant, hogy tuti őt simogatod? Utána hiába hívom vissza cseszik rám. Amúgy nagyon nevelt kutya, zebránál magától leül stb stb. Meg, ha nem neki adom előbb a jutalomfalatot beduzzog, és szintén kimegy. 2 éve így megy. Ő az idősebbik.

Mindkettő az ágyban alszik velünk, és ha megmozdulok lemegy a saját ágyára ilyen puffogó morgással (nem harag morgás hanem ez a ki ha én nem). A másik kihasználja, és direkt odabújik, ha az idősebbik lement.


2018. márc. 25. 00:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem megsértődés, kutyánál a sértődés nem ismert érzés.

Inkább a leírtak alapján úgy látszik, hogy a másik, fiatalabb kutya a domináns vele szemben, és ezt ő tiszteletben tartja.

2018. márc. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Én sokáig azt mondtam, hogy a kutyák nem sértődnek meg. Most van egy olyan kutyám, aki erre rácáfolt. Amikor a tenyésztője mondta, hogy ez lesz és ne hagyjam rá, azt hittem csak vicc. De valóban volt egy hosszabb idő, mikor megsértődött és próbálkozott. Nem akart jönni, elvonult, eljátszotta a hattyú halálát, stb. De végig játszottuk, hogy ilyenkor sincs feloldás a szabályok alól. Ha hívom, jönnie kell. Ha azt mondom maradjon, maradnia kell. Ha feladat van, dolgoznia kell.
2018. márc. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!