Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nevet nem szabad adni...

Milyen nevet nem szabad adni a kutyusnak illetve a cicának?

Figyelt kérdés
Régebben láttam egy filmet, amiben a főszereplő kutyáját "Takarodj"-nak hívták. Viccesen hangzott, amikor hívta: gyere ide, Takarodj! Ámde a valóságban nagyon is etikátlannak tartanám, ha egy kutyusnak ilyen nevet adnak. Milyen egyéb nevek lehetnek még, amiktől a névadás során tartózkodni kell, vagy illik?

2018. márc. 25. 01:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne add családtag nevét. 😋

Ne hívd Adolfnak, Sztálinnak, de szerintem Viktorkának se.

A túl nyakatekert névnek sincs értelme, te sem fogod végig mondani, hogy Antonius gyere ide, valoszínűbb a Tóni, lábhoz! 😊

2018. márc. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első felsorolt néhány nevet, amit valóban nem kellene adni.

Ne legyen hosszú a név, legyen könnyen kiejthető.

Amúgy a kutyának mindegy, hogy hogy hívják. Akkor sem sértődik meg, ha Takarodj-nak nevezik el.

2018. márc. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nem kutyát, de egy lovat amit lovagoltam Cigánynak hívtak. Emberek között csak Gazsi akkor becéztük, mert a finomabban rúgjad a Cigányt elég rasszistául hangzott.

Aminek ne hívd:zsi-dó,nig-ger,cigány, migráns, Hitler (az Adolffal nincs gond, hiszen keresztnév), ne nevezd el nemiszervről. Szintén ló névként hallottam Kokainról, őt Kokónak becézték, illetve Vazelinről is hallottam már.

2018. márc. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen nevet szabad adni, a kutyának valóban mindegy.

Max. te kerülhetsz kínos helyzetbe ha hívod, de ezt szerintem magadtól is érzed, mi az amiről jobb, ha nem nevezed el a kutyádat.

A mi kutyánk Ízisz, egyiptomi istennő után kapta a nevét.

Manapság annyira felkapott téma a bevándorlás, terrorizmus, hogy róla is lehet, hogy valakinek az isis terrorszervezet jutna eszébe, hiszen ugyanúgy ejtik mindkét szót :)

2018. márc. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!