Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap vettünk egy 8 hetes...

Botond992 kérdése:

Tegnap vettünk egy 8 hetes tacskót, szinte egész éjjel sírt. Meddig fog sírni? Mit tegyek, hogy ne sírjon?

Figyelt kérdés

2018. márc. 25. 07:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%

"Az embernek is legyen élete" :D

Ha az ember szeretne magához venni egy kutyát, arra fel kell készülni. Nem kell túltolni, de egy 8 hetes kiskutya igenis fél, sír, ha elszakítják az anyjától. És ilyenkor a gazdi az, akire számíthat. Az első időszak nehéz. Utána megszokja a családot, beilleszkedik és együtt élik a hétköznapokat. A kutya is, meg az ember is.

Kérdező, ma mindenképpen hagyjátok pici időre magára a kutyust. Ott, ahol holnaptól egyedül lesz. Elvileg fokozatosan kellene szoktatni az egyedülléthez, de ha csak a mai nap áll rndelkezésre, akkor próbáljátok meg ma néha egy picit egyedül hagyni.

Esetleg szerdáig valaki haza tud menni megetetni munka közben? Mert egy 8 hetes kiskutyának még nem elég a napi 1-2 étkezés. A szobatisztaságra szoktatás is könnyebben menne, ha napközben valaki egy gyors pisire ki tudná vinni.

Én eleinte az éjszakákat úgy oldottam meg, hogy mellettem feküdt a kutya. Nem az ágyban, hanem a saját helyén és úgy aludtam, hogy a kezem a kutyán volt. Úgy aludt, mint a bunda. Egyszer felkeltem hozzá, kimentünk egy pisire, aztán visszafeküdtünk. Néhány éjszakára kellett csak, hogy mellettem legyen. Amint megszokta az új környezetét és már otthonosan mozgott, elkezdtem kiszoktatni, mert az enyém kinti-benti, de főleg kinti kutya. Nem akart mindenáron velem aludni később, de az elején kellett neki valaki, akihez bújhat az anyukája helyett. Amikor dolgozni mentem, mindig otthagytam neki egy ruhadarabomat, ami előző nap rajtam volt. A gazdi illat megnyugtatta, mindig azon aludt.

2018. márc. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Sikerült felügyeletet intézni a kutyusnak, nagyszüleim bevállalták, szerdáig, szerdától elkezdem szoktatni
2018. márc. 25. 22:01
 13/16 A kérdező kommentje:
Kutyapelust büszkén használjuk, és működik , néha van egy kis baleset, de aztán rájön, hogy nem úgy kellett volna
2018. márc. 25. 22:03
 14/16 anonim ***** válasza:

A pelenkát felejtsd el!

Csak azt tanítod meg neki, hogy bent is lehet, sőt, bent kell! Tudom, nagy meló kivinni 2 óránként, de más módja nincs, és a kezdeti energiabefektetés gyorsan megtérül (a mi kutyánk így 3,5 hónapos kora óta stabilan szobatiszta, de a második naptól már csak napi max. 1 baleset volt, akkor is inkább az volt a baj, hogy mi nem voltunk elég gyorsak:))

2018. márc. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Anna59 válasza:
Nálam nagyon hatásos volt, hogy egy ketyegő ébresztőórát becsomagolva az ágyába tettem. Állítólag úgy érzékeli, mintha az anyja szívverése volna. Egy próbát megér! :)
2018. márc. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
17%
ezért kellett volna menhelyről vinni kutyát azok sokkal hálásabbak
2018. márc. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!