Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs volt a kutyámban,...

Kullancs volt a kutyámban, utána ez mi lehet?

Figyelt kérdés
Egy hete elmentünk kirándulni és, hét szegénynek a nyakába volt egy kullancs, meg egyáltalán nem szivta meg magát vérrel, szerintem akkoriban mehetett bele. Kiszedtuk, ki jött a feje is egyből, nincs semmi baja, nem étvágytalan , nem is bágyadt. Csak a kullancs helyen van ilyen pukli és kicsit kemény is. Ez lehet valami fertőzés, vagy ez normális ? Esetleg vigyem orvoshoz? Mert egyszer amikor volt benne kullancs egyből vittük a korhazba azt mondtak nem kell minden alkalommal szaladni vele.
2018. márc. 25. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:

A mi kutyánknak is volt ilyen. Szépen elmúlt a pukli. Én is megijedtem, de nem lett semmi baj. Olyan, mint a szúnyogcsípés, egy darabig megmarad a helye.

Ha nem szívta meg magát a kullancs és csak rövid ideig volt a kutyusban, akkor nem valószínű, hogy megfertőződött. Viszont figyeld egy darabig. Ha bármi furát látsz rajta-levert, fáradt- azonnal vidd orvoshoz.

2018. márc. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha már egy kicsit is megpróbált a bőrbe fúródni, olyan anyagot fecskendezik be, ami érzéketlenné teszi a bőrt. Erre az anyagra reagál a kutyád bőre. El fog múlni.
2018. márc. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat nagyon kedvesek vagytok.
2018. márc. 25. 18:54
 4/6 A kérdező kommentje:
Azóta is olyan neki kissé piros és sárgás :( mikor kezdjek el aggódni ?
2018. márc. 28. 19:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Betadinozod?

Akkor aggódja, ha nőni kezd látványosan. Elég lassan fog elmúlni.

2018. márc. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen , nem tettem ra neki, múltkor azt mondta az állatorvos nem szükséges ra tenni ezért nem is vettem neki. Nem azért mert sajnálom tőle.
2018. márc. 28. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!