Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyi mozgás elég lenne egy...

Ennyi mozgás elég lenne egy golden retrievernek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Golden retriever vásárlás előtt állok. Sétáltatás ügyben szeretnék kérdezni. Nyáron kerülne hozzám, akkor mindig tudnék vele foglalkozni reggel, dél után és este is tudnám sétálni, futni vinni. A séták között pedig játszani, tanulni is sokat tudnánk. Suli időben amikor nincs edzésem akkor reggel levinném, sétálnánk, futnánk kb. fél órára. Ezután elmennék suliba majd mikor hazajöttem olyan 1-1,5 órát foglalkoznék vele (ebben benne van a séta, tanulás, játék. Este, 6 óra fele is lemennénk 1 órára. Amikor edzésem van (heti 3 nap, mindig ugyan abban az időben) akkor reggel 1 órára, suli után kb fél órát tudnék vele foglalkozni, az edzésem után megint maximum fél órára tudnánk lemenni. Hétvégén pedig mennénk kirándulni illetve ez is olyan lenne mint egy nyári nap. Persze lenne egy-egy nap amikor nem nagyon tudnék vele lenni, (pl mikor meccsem van szombaton vagy vasárnap) de kertes házunk van és ott tudna futkározni, szaladgálni, játszani, kinti-benti kutya lenne. Szerintetek ennyi mozgás elég lesz neki, jó élete lenne velem? És aki golden gazdi az írja le kérem, hogy ő, hogy szokott lejárni a kutyájával. (Tudom kicsit hosszúra nyúlt de megpróbáltam mindent rendesen leíni.)

2018. márc. 26. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletes.


Sok boldogságot a kutyushoz :)

2018. márc. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Örülök, hogy szerinted elég lenne így.
2018. márc. 26. 16:55
 3/7 timiandi válasza:
100%
Szerintem, ha kertben van, plusz még ki is viszed sétálni, az bőven elég. Az, hogy mindenre gondolsz szerintem bizonyiték arra, hogy boldog lesz, mert törődni fogsz vele. 😀
2018. márc. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerinten is elég. Rottim van mi vagy két naponta sétálunk vagy ha olyan az idő reggel melo előtt futunk (a beosztásomtól függ meg az időjárástól sajnos) és tök jól el van. Viszont nagy testű kutyát veszel szóval ezzel a futás dologgal finoman. Mi egy éves kora körül kezdtünk futni nehogy sok legyen neki és az izületek rovására menjen.
2018. márc. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Persze, nem úgy gondoltam, hogy egyből így mindent,fokozatosan szeretném. Egyébként köszönöm a hasznos válaszokat!
2018. márc. 26. 21:37
 6/7 anonim ***** válasza:
6%
inkább fogadj be menhelyről kutyát
2018. márc. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is goldenem volt, kertes házban laktunk, de ő is inkább bent lakott a nappaliban, mint kint a kertben :). Mi napi 1x vittük sétálni 1-1,5 órára. De ehhez a napi 1 sétához mindig tartottuk magunkat. Goldenek között is van, amelyik nagy rohangálós, az egyém inkább nyugis, sétálós típus volt. Ha pörgős a kutya, akkor érdemes 2x kivinni. Majd meglátod, hogy mennyi mozgást igényel.

Az pedig a legfontosabb, hogy a golden a család része lehessen, szóval szuper, ha be fogjátok engedni a házba!

2018. ápr. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!