Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az alábbi kutyatápokról mi a...

Az alábbi kutyatápokról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

1.

Összetétel: rizskorpa 25%, szárított burgonyapulp, szárított csirkehús 20%, friss csirkehús 14%, baromfizsír, állati fehérjehidrolizátum, lenmag 1,4%, sörélesztő, cikóriapor, halolaj, napraforgóolaj, Yucca schidigera, béta-glükán 0,1%, szőlőmagkivonat (polifenol) 0,04%, glükozamin 0,01%, szárított oregánó 0,008%, szárított petrezselyem 0,008%, szárított majoránna 0,008%, szárított zsálya 0,008%, szárított kakukkfű 0,008%, kondroitin-szulfát (kondroitin 0,005%)


2.

Összetétel:

Bárányhús liszt, őrölt rizs, szárnyas zsír (tocopherols-al konzerválva), lazacolaj, természetes ízanyagok, rizs korpa, szárított cukorrépa zúzalék, sörélesztő, szárított tojás, Yukka Schidigera kivonat, szárított alma, ásványi anyagok, glukozamin hidroklorid, kondroitin szulfát, DL-methionine, L-lysine, mannan-oligoszachoridok, fruktooligoszachoridok, réz szulfát, pentahydrate, niacin, calcium pantothenate, folsav, cholin-chloride, biotin, A-vitamin, D3-vitamin, E-vitamin


3.

Összetétel:

Szárnyas húsliszt, teljes kiőrlésű búza, búzaliszt, teljes kiőrlésű árpa, teljes kiőrlésű kukorica, kukoricaliszt, rizsliszt, halliszt, cukorrépa, baromfi zsír, marha zsír, máj, almatörköly (szárított) (0,8%), élesztő (szárított), maláta kelbimbó, nátrium-klorid, zöld zab (szárított), napraforgó (szárított), zsázsa (szárított), petrezselyem (szárított), (összesen zöldfűszerek: 0,3%)



2018. márc. 26. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Az első táp összetétele még elmegy, a 34% nem olyan vészes de nem is túl jó.

A második kettőről ez alapján semmit nem lehet mondani, hisz csak felsorolja az összetevőket de lehet benne akármilyen arányban. Az olyan táp ami nem ír százalékot lutri.


De ha te megint az a kérdező vagy aki a brit mellé a németjuhászának olcsó tápot akar etetni akkor fejre állok.

2018. márc. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Pedig biztos, hogy ő az. Fhu de unalmas már. Előbb a kutyautáló meleg most meg ez.
2018. márc. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A második az egy Brit Care táp összetétele, ez alapján nem hiszem, hogy ez az olcsó tápot kereső kérdező.

Amúgy én egyiket sem adnám a kutyának, számomra mindnek borzalmasak az összetevői, max. a BC, ami határeset. Mi szüksége van egy ragadozónak ennyi gabonára, amit ezekben látsz?

2018. márc. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem ő vagyok! Komolyan? Azért mert valaki egy kutyás kérdést tesz fel, az biztos, hogy az előző húsz kérdést is ő tette fel?

Csak érdekel milyenek ezek a tápok.

Ti etetnétek az elsővel vagy a másodikkal?


Az első a Premiere Senior kutyatáp.

A második a Brit Care Senior kutyatáp (angolul találtam meg a százalékosan az összetevőit: lamb meat meal (35%), rice (35%), dried apples, chicken fat (preserved with tocopherols), dried beet pulp, natural flavors, salmon oil (2%)...)

A harmadik a Happy Dog NaturCroq Senior kutyatáp.


1-esnek köszönöm és igazad van a százalékkal kapcsolatban, de magyarul csak így találtam.

2-es te egy nagyon nagy bunkó vagy, csak megkérdeztem, hogy milyenek ezek a tápok. Komolyan, unalmadban inkább menj és csinálj valamit, csak ne itt éld ki a napi stresszt!

2018. márc. 26. 19:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az elsőre szavazok.
2018. márc. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Első neked hogy jött ki a 34%? A friss húsnak 70% körül van a víztartalma, szóval ha a fehérjét számolod, 14% friss csirkében nincs sok (de az állati fehérjehidrolizátum megdobja a végösszeget).


Kérdező! Felejtsük már el ezt a senior tápozást! A kutyák - a senior tápokkal ellentétben - nem egy kaptafára készülnek. 12 éves kutyám van, 25% körüli fehérje tartalom mellett úgy szarik, mintha fizetnének érte. 30-33% fehérje tartalomnál normális állagú és mennyiségű a végterméke, jól érzi magát, jó szőrben van stb. Hacsak orvosilag nem indokold, ne piszkáld az etetését, ha orvosilag indokolt, akkor meg a doki mondja meg mi a jó kutyádnak.


Ha nagyon muszáj választani, a második a legszimpatikusabb, mert 3. bár szárnyashúsliszttel kezdi a felsorolást, RENGETEG benne a gabona (csak felületes szemlélődőnek kevésbé feltűnő, mert tételesen fel van sorolva).

2018. márc. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

1; Harmat gyenge, sőt értékelhetetlen. Legmagasabb értékben nem húst tartalmaz, igaz van benne szárított csirkehús, de akkor is a rizskorpa a legtöbb benne arányaiban, ezért felejtős.

2; Bárányhús liszt az első helyen ami nem rossz, a cukorrépa zúzalék miatt nekem annyira nem szimpatikus. Ebben a tápcsaládban van ettől jobb is.

3; Búza, búzaliszt, árpa..... felejtős. Nehezen emészthető, rengeteg gabona.


Elolvasva a többi hozzászólást, ha jól értem senior tápokat keresgélsz.

Ne az elnevezés legyen a lényeges mikor idős kutyának keresel megfelelő tápot. Csak az összetételre figyelj. Egy kis segítség mire kell figyelni az idős kutya táplálásánál:

[link]

[link]


Ha ezeket elolvasod szerintem már könnyebb lesz a döntés, és a keresgélés is.

Ha a fenti három tápból választani kell akkor szerintem a 2. ami értékelhető.

2018. ápr. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

A kutya húsevő állat!Genetikai állománya a farkaséval egyezik meg, tehát ahogy a farkas a vadonban táplálkozik, neki is úgy kellene. A farkas tápot mikor eszik?Meg ennyi hülyeséget, mint ami a tápokban van? Az oké, hogya a saját kényelmünk miatt nagyritkán adunk nekik tápot, de a kutya ha választhatna, húst enne! Rágni is kéne neki a fogaival!

Nekem 30 éve vannak kutyáim, most 9 kutyám van.Nyers húst, főtt húst esznek főleg, kevés zöldséget, de a húst többféle formában, hogy változatos legyen nekik.

Aki folyton táppal eteti, neki is azt adnék.

Milyen lenne, kitalálnának embernek is egy száraz tápot, minden benne lenne, vitaminok, fehérje, és azt kéne örökké ennünk!A kutya is szeretne változatos finom falatokat, csak mivel ki van szolgáltatva a gazdájának, aki kényelemből és butaságból táppal eteti csak, ezért szerencsétlen megeszi, mert éhes.Ez nem állatszeretet.

Az én kutyáim hosszú életűek, legidősebb 20 évesen halt meg, de most is van egy 17 éves és 15 éves is köztük, semmi bajuk, állatorvos is mondja, a fogaik olyanok mint egy 6 éves kutyának. Hozzáteszi: persze, mert a te kutyáid rágnak is.

Mi emberek tápot mikor kapunk? Mikor anyánknak nincs több teje. Konzervet? Mikor üdülni megyünk.Nekik miért nem lehet ez az elv?

2018. ápr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind szép és jó utolsó, de kicsit elragadtatott vagy. A nyers etetés se annyiból áll hogy "az én kutyáim húst esznek!!!" mert ha boldog boldogtalan elkezdené nyers hússal tömni tudás nélkül a kutyáját mert te megtiltod hogy táppal etessen az lenne hogy kiegyensúlyozatlanul étkeznének a kutyák meg a sok tudatlan pl nyersen adná a disznót is.


A másik meg hogy ne haragudj, de nem engedhetem meg magamnak hogy vegyek egy plusz hűtőládát csak a kutyáim nyers etetéséhez szánt hús eltárolására. Gyakran veszek nekik én is húst, én nem nyersen hanem főzve adom általában hogy ne zavarja meg az emésztésüket a vegyesen adott élelem, de ahhoz nincs elég helyem hogy annyit eltároljak amivel folyamatosan négy kutyát nyersen tudnék etetni. (És nem csak anyagi okokból, de helyileg se férne el egy új nagy fagyasztóláda.)


Ettől függetlenül tápból is a minél magasabb hústartalmút igyekszek választani és mellé ugyebár kapnak alkalmanként főtt húst, úgyhogy úgy gondolom nem szenvednek hiányt semmiben a kutyáim. :D

2018. ápr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 8-assal, teljes mértékben. Én is ezt az elvet tartom a legegészségesebbnek, legtermészetesebbnek. Az én kutyáim is húst esznek. A pitbull is, a berni pásztor is, meg a csivava is. Nem, nem vadult meg a pitem a nyers hústól és nem, a csivi sem nyavalyog, hogy márpedig ő nem fog nyers húst enni, mert ő csak a konzervet szereti:D

Kapnak tojást, halat, májat, csontosat, mindenfélét vegyesen és nálam is hosszú életűek a kutyák, ahogy a 8-as mondja, kaum 2 éve halt meg végelgyengülésben 16 évesen, pincsink 19 volt, mikor elment. Gyerekkoromban a nagyapám is nyersen etette a kutyákat, azok mindenféle falubeli keverékkutyák voltak, akik mindig elkísérték a papámat mindenhova, egyszerre mindig legalább 4 kutyájuk volt és mindegyik legalább 15 éves koráig élt.

Ellenben nem egy ismerősöm van, akinek a kutyája rákban halt meg, érdekes módon mind azok, akik tápon éltek. Volt olyan is, aki meg nem szerette a tápot, ajánlottam neki a nyers etetést, de neki az nem tetszett, ezért kutyakonzerven, kutyaszalámin élt a kutya, 3 éves alig volt a kutya, rosszabb állapotban voltak a fogai, mind az enyémeknek, mikor elmentek tőlünk.

Csak így vigyázzatok Ti a tápozással ..

Mi, emberek se ropin meg kekszen élünk, mi is természetes -feldolgozatlan- táplálékot fogyasztunk ..

2018. ápr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!