Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le arról a...

Hogyan szoktassam le arról a kutyámat, hogy terelje a másikat?

Figyelt kérdés
2 border colliem van: egy ket eves show es egy 9 honapos munka vonalu kutya. Honapok ota probalom megtalalni a modjat, hogy a kolyok kutyust leszoktassam arrol, hogy terelje, elnyomja a masikat. A 2eves kutyam nagyon nyugis, megado termeszetu es ezt a kisebbik ki is hasznalja. Szornyu latni, hogy teljesen kedvetlen emiatt, ha jatszanek vele, a 9honapos elkergeti a jatek kozelebol (nem azert mert o akar jatszani, hanem h terelhesse). Mit tehetek? Ha raszolok a kicsire akkor is a nagyobb szegyenli el magat es ez meginkabb ront a helyzeten.

2018. márc. 27. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:

6 hónapos munka borderem van két másik idősebb kutya mellett. Ismerős helyzet.


Én sokat viszem külön a kutyákat, relatíve nagyon keveset sétáltatom együtt a hármat. Otthon pedig alapvetően pihi van, nincs pörgés. De alapvetően a kicsi nevelését abba az irányba viszem, hogy rám figyeljen, engem kövessen, más kutyákkal ne nagyon foglalkozzon. Még a 'tesóival' se.

2018. márc. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Foglalkozz külön a két kutyával. A munka vonalast pedig vidd el terelni. Rengeteg helyen lehet 2-3000 Ft / alkalom vagy ha az nem akkor kutyaiskola.
2018. márc. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A terelés ebben sokat nem segít. Kell, de ettől még terelni fog mindent, ha nincs leállítva ez a viselkedés.
2018. márc. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kutyasuliba járunk, terelni is szívesen vinném, de Somogy megyében vagy akár a környékén még nem találtam erre lehetőséget.
2018. márc. 29. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!