Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol lehetne adatot találni a...

Hol lehetne adatot találni a kutyák gyomrának űrtartalmáról?

Figyelt kérdés

Ismeretségi körömben több Labrador is van és mindenki azt mondja, hogy nagyon falánk kutyák.

Az egyik kutya mindennapjaira egy kicsit jobban rálátok és látom, hogy mennyi élelmet kap naponta, de én azt nagyon kevésnek találom.

Annak ellenére, hogy nagyon jól néz ki a kutya, olyan érzésem van, hogy folyamatosan éhezik. A saját keverék kutyám először megszagolja a kaját és utána eszik. A labrador meg a kézfejemet is majdnem leharapja , ha látogatáskor viszek neki valami nassolni valót. Ha vasgolyót adnék neki azt is simán lenyelné, annyira éhesnek tűnik. Lehet, hogy egy labradornak olyan kaja kellene, ami térfogatra nagy, de kalóriára mégsem olyan sok, hogy elhízzon ? Labradornak a testtömegéhez képest nagyobb a gyomra lenne, mint egy másik, azonos tömegű kutyának ?



2018. márc. 27. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Az éhségérzetnek nincs köze a gyomor méretéhez. Ez ösztön, saját habitus. Csak egy példa, még régebben a kutyám valahogy kinyitotta a kamra ajtaját, kibontotta a száraz táp zacskóját és több kilót megevett belőle. És este még éhes volt, várta a vacsorát.


Jó minőségű eledelt kell adni a kutyának, annyit, amennyitől jó kondiban lesz, de nem hízik el.

2018. márc. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyomormérete nem nagyobb mint bármelyik más hasonló méretű kutyának. Tény, hogy nagyon nagy mennyiséget meg tudnak enni egyszerre. Ha farkasokra gondolsz, náluk is úgy van, hogy nem mindig van zsákmány, de ha igen akkor annyit esznek amennyit bírnak,aztán akár napokig éheznek. A kutyák emésztése már nem teljesen olyan mint a farkasoké, de nekik is jót tesz időnként egy koplalónap, és az'egyél minél többet" ösztön is sokukban megvan.

Jófajta tápból viszonylag kevés is elég, de a kutya éhes maradhat mellette, akkor is, ha minden tápanyagot megkap egyébként. Ha napi egyszer eszik csak és nem 2 részre osztva az talán segítene, de ha egyszer kap és így is ennyire éhes akkor nehezebb a kérdés. Semmiképp sem lenne jó rosszabb tápra váltani, és elhízlalni meg végképp nem szerencsés.

A nyers etetést esetleg meg lehetne próbálni, az én 30kgos felnőttkori súlyú kutyám 750grammot kap, ennyi hús azért már egész jól megtöltheti a gyomrot. Több benne a nedvesség, nagyobb az egésznek a térfogata. Igaz, ő még ezek után is enne, és úgy néz, mint aki éhezik.

Lehet amúgy simán, hogy ez a kutya olyan mint az enyém, azaz extrán éhenkórász, és ugyanúgy leharapná a kezed egy jutiért ha előtte megevett volna 3 kg tápot. És akkor viszont nem oszt nem szoroz, hogy mennyit eszik, és csak az a lényeg, hogy jó kondiban van.

2018. márc. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kutya gyomra együregű, egyszerű gyomor, viszonylag nagy, 1–8 liter, tömege 65–270 g. Alakja, nagysága és helyeződése nagymértékben függ a teltségi állapottól. A telt gyomor teste gömb alakú. Az üres gyomor jobbra cranialisan görbült, ettől tovább jobbra, dorsalisan tölcsérszerűen elvékonyodik és a csőszerű canalis pyloricusba megy át, tehát U alakú. A gyomor telődésekor elveszíti U alakját, a corpus ventriculi és a sinus pyloricus egységes, tág zsákká nő. Az üres gyomor teljes mértékben intrathoracalisan, a 10. bordacsont–bordaporci összeköttetés síkjában helyeződik. Corpusa a 10–12. borda térdének síkjában van, a vestibulum pylori a köldöktájék zsírpárnáján és az éhbélkacsokon fekszik. A pylorus a 10. bordaköz síkjában van, a májkapu közelében. Az üres gyomor a hasfalon keresztül nem tapintható.


A telt gyomor teste cranialisan és caudalisan is kiterjed, cranialisan a 9–12. borda, caudalisan az 1–2. ágyékcsigolya síkjáig; a sinus pyloricus intrathoracalisan az alsó hasfalra fekszik rá, a pylorus telt gyomor esetén sem változtatja helyét nagy mértékben. A túlságosan telt gyomor a meso-, sőt a hypogastriumba is beterjedhet a 2., 3., sőt a 4. ágyékcsigolya síkjáig.

2018. márc. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez nagyon szépen hangzik, hogy jó minőségű tápot kapjon a kutya, de ki dönti el, hogy mitől jó minőségű ?

Egy kockacukor méretbe belefér az összes vitamin,ásványi anyag, nyomelem..stb...stb.

Mégsem eteti senki a kutyáját egy ilyen vitaminbombával.

Attól jó minőségű, hogy benne vannak ezek az anyagok ? Korántsem.


Ha megnézzük az emberi fogyasztásra szánt ételeket, akkor azt mondják, hogy egyél teljes kiőrlésű pékárukat, mert abban több vitamin, több rost van, de van benne emészthetetlen dolog is. Hogy lehetne már jó egy emészthetetlen anyag az ételben ?

Márpedig épp ettől lesz jó az emésztéshez. A kutya másképp működne ? Szerintem neki is kellene az emészthetetlen térfogatnövelő anyag.

2018. márc. 27. 20:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp kell ballasztanyag is, rost stb. Én a nyers mellé is adok néha reszelt zöldséget. Ebből nem tud túl sok tápanyagot felvenni, hiszen ragadozó, de remek forrása a rostoknak. Minden ételben van felesleges anyag, még egy almát se tudsz 100%osan hasznosítani, pedig az aztán természetes. Jó minőségű tápnak azt tekintjük ami minél több húst tartalmaz, gabonamentes (ez a legrosszabb fajta szénhidrát, jobb tápokban krumplit, hüvelyeseket használnak, és abból is csak annyit, amennyi a tápszem összetartásához feltétlen szükséges. A kutya szervezete alap esetben nem igényli a szénhidrátot, a farkasok nem is tudják emészteni). A hidegen sajtolási eljárás is jobb, mert a hevítéstől sok vitamin és tápanyag megsemmisül, ezeket utólag pótolják. Továbbá nem mindegy, hogy mennyi színezék, adalékanyag, ízfokozó van benne.

Gagyi teszkós tápból, ami 80% gabona persze, hogy sokkal több kell, hogy a kutya megkapja ami kell neki. De a végtermék mennyiségét látva rádöbbenhetsz, hogy a nagy része szemét, amit egyáltalán nem hasznosít a kutya. Egy jó tápból kevesebb kell, de abban a kevésben is sokkal több a tápanyag, illetve kevesebb a káros anyag, mint egy minőségiben.

2018. márc. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na a végére belekeveredtem :D tehát a jó minőségű tápban sok a hasznos, és kevés a káros, illetve felesleges anyag. A rosszaknál értelemszerűen fordítva.
2018. márc. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mivel abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy kapcsolatban vagyok egy kisebb céggel, akik javarészt nyugati exportra gyártanak kutyáknak jutalomfalatokat.

Többször beszélgettem már velük a kaják összetételéről és nem vagyok elborulva a hallottaktól. Hús, mint olyan az alapból kilőve, mert ilyen formán nem kerülhet bele. Csak szárított, porított kivitelben, húslisztként, hallisztként. Az is eléggé szegényes százalékban. Őrölt gabona van benne a legtöbb, meg egy rakás szárított zöld féleség. És ez megy a németeknek csili-vili csomagolásban, neves márkanév alatt. Mi juthat a magyar kutyának ?

2018. márc. 28. 00:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért ne hasonlíts már jutalomfalatot és étkezésre szánt terméket össze.
2018. márc. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A jutalomfalat tényleg más azért. De annál is és a tápnál is az összetételi listát érdemes nézni, a csomagolás csak a marketing része. Például a Royal Caninról is mennyien hiszik, hogy ilyen olyan jó, aztán pedig csak egy túlárazott Pedigree. (nyilván egy fokkal jobb, de közel sem éri meg az árát.) Tehát nem szabad bedőlni a reklámnak. De ha nem bízol a tápokban az sem gond, vannak alternatívák. Ahogy említettem én a BARF-ot nagyon tudom ajánlani. Időigényesebb, utána kell olvasni mit hogyan csinálj, de nem drágább mint egy szuper prémium táp (főleg nagytestűnél), és teljesen a kutyádhoz tudod szabni a menüt.
2018. márc. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!