Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyáimmal?

Mit csináljak a kutyáimmal?

Figyelt kérdés

Két keverék kutyám 8 és 12 kg súlyúak, lányok.Rettentő kedvesek, ragaszkodók, szófogadók.

De a szomszédainknak macskáik vannak, és eddig soha, de most 2-szer volt olyan, hogy a macskájuk átugrott hozzánk. Egyiket megölték.Pár nap múlva a másik is átjött, azt csak jól megszaggatták, de észrevettük, így megmenekült a cica, de mi van ha nem vesszük észre, vagy éjjel, vagy nem vagyunk otthon.

Soha nem éltek cicákkal együtt, felnőtt kutyaként kerültek hozzánk. Nekünk is vannak macskáink, de nem járnak ki, mert a másik oldali szomszéd kutyái megölték az egyiket, a másikat autó elütötte, azóta nem járnak ki a többiek.

Másik szomszéd is van, meg kertszomszéd, mindegyiknek vannak macskái. Folyton rettegek, hallgatózok hogy nem pont szedik szét valamelyiket.Már félve megyek végig az udvaron, nehogy találjak egy cicát.Az összes szomszéd ránk fog haragudni emiatt.De mit lehet csinálni?

Szeretjük a kutyáinkat, habár most én is haragszom rájuk, de ők ezt nem értik.

Soha nem voltak bezárva, megkötve.

Most tényleg nekünk kellene bezárva tartani őket, hogy ez többet ne legyen?



2018. márc. 27. 21:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Minden kutyát le lehet szoktatni erről a viselkedésről. Odafigyelés és munka kell hozzá, igen. Hogy időt, energiát nem akar valaki erre rászánni, és pláne azzal takarózik, hogy az ő kutyái különlegesen nevelhetetlenek, idősek vagy a bejáró macskák direkt levadásztatják magukat, stb. az pedig különösen gáz. Inkább valld be, ez így kényelmes neked. Nem akarsz ezen változtatni érdemben.
2018. márc. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hát pedig utolsó hidd el vannak olyan macskák amik direkt levadásztatják magukat. Van a szomszédban egy macska, csoda, hogy még él. Kint vagyok a kutyákkal és ha nem süket, mint az ágyú akkor hallja és a szagukat is érzi, erre lendületből beugrik közéjük a kerítés tetejéről. Sokszor eljátszotta már ezt. Isteni szerencséje van, hogy nem sikerült megfogniuk. Ha ennyi esze van, ha egy gramm túlélési ösztön sincs benne én sem fogok izgulni miatta.
2018. márc. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Igen, nincs rá idő. Jó neked, hogy mindenre van időd. Én dolgozom napi 10 órát, beteg anyámat gondozom, gyerekeket nevelek.Akiket pénzből lehet eltartani, tehát muszály dolgozni.Viszont nem kellett volna kidobott kutyákat befogadnom, ha nem lennének lelketlen emberek. És felelőtlenek.Te a kutyádat nevelgeted arra, ne támadjon meg macskát, aki beugrik az orra elé.Én meg megmentek szerencsétlen sorsú kutyákat.Vajon melyik jobb?
2018. márc. 29. 22:46
 14/15 anonim ***** válasza:
Ez nem a te hibád. A macskák mennek hozzátok és nem a kutyák a macskákhoz a szomszédba. Szólj a szomszédoknak, hogy figyeljenek jobban a macskájukra. Ha nem figyelnek így jártak. A kutyákat pedig ne zárd be és ne kösd meg. Ők csak azt csinálták ami az élet rendje. Kutya haragszik a macskára, macska az egérre és ez így van rendjén.
2018. márc. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Sértődj meg és kezdj el személyeskedni. Primitív megoldás, de nyilván ez a legkényelnesebb számodra. Így még nem kell megoldást sem keresned.
2018. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!