Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ivartalanítom a kutyámat,...

Ha ivartalanítom a kutyámat, akkor nem pisil be annyiszor?

Figyelt kérdés
Volt egy 9 hónapos törpetacskóm és el kellett vinni,mert nem bírtunk vele,állandóan be pisilt, minden bútort oldalba,jelölte a területét. Nagyon szeretnék most egy kutyát ismét,panellakásban lakunk. Az ivartalanítás megoldás erre,mert gondoltam ha ivartalanítjuk akkor nem lesz benne ez a kan ösztön és akkor talán kicsit megnyugszik. ??!!
2008. okt. 29. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
hát,szerintem egy kölyökkutyát nem kéne ivartalanítani.ha ugy neveled(tudom,nehéz)akkor le lehet zoktatni erről a rossz szokásról.de ha ez a baj,miért nem lánykutyát vesztek?
2008. okt. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
lánykutya meg tüzel,nem kéne lány akkor sem,ha nem tüzel. (Város közepén nem akarok lánykutyával sétálgatni xD) De egyébként nem is úgy gondoltam,hogy egyből ivartalanítjuk,hanem majd amikor kicsit nagyobb lesz,olyan 6-7 hónaposan. Megoldás,vagy nem ha ivartalanítjuk??
2008. okt. 29. 09:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, nem fog tetszeni a válaszom. Tudod mi tűnik a legjobb megoldásnak józan paraszti ésszel? Az, hogyha csak úgy vesztek kutyát, ha vállaljátok, hogy nevelitek, foglalkoztok vele, ami nem annyit tesz, hogy ha már megtörténik a baj, akkor leszóljátok, majd végül feladjátok és megváltok tőle, mintha egy nem teljesen jól működő tv lenne...

A kannal az a baj, hogy jelöl, a szukával az, hogy tüzel. Most őszintén kérdezem: biztos vagy abban, hogy kutyát szeretnétek? Lehet, hogy el kellene gondolkodnotok másik állaton, amivel kevesebbet kell foglalkozni, ami magában is jól el van, ha kap enni-inni. Nem kell mindenkinek kutyát tartania, mert az olyan aranyos.

Egyébként a kérdésedre válaszolva: mind szukánál, mind kannál az ivarérettséget meg kell várni és azután lehet ivartalanítani. A kankutya a jelölést abban a pillanatban elkezdni, ahogy ivarérett lett, sőt, néha már ösztönből korábban is. Mire ivartalnítod már elképzelhető, hogy annyira belerögzült a jelölés ösztöne (mert ez az), hogy az ivartalanítás ellenére sem fog leszokni róla.

2008. okt. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogja abbahagyni a jelölgetést, ha ivartalaníttatod. NE VEGYETEK KUTYÁT, ha a kannal az a baj, hogy jelöl, a szuka meg tüzel. (egyébként CIKI a város közepén egy lánykutyával sétálgatni?!?! Nektek nem való kutya)

Sztem a legjobb megoldás neked egy plüsskutya lenne, vagy valami, aminek nincs lelke, mert úgy tűnik te elég érzéketlen vagy és csak arra hajtasz, hogy "menő" legyél a kutyáddal, de gond ne legyen vele.

Szánalmas. Az állatokkal munka is van, sőt, probléma is. Ha tetszik, ha nem. Ha ezt nem tudod vállalni, vegyél egy tamagochit.

2008. okt. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen embereket tartom a legfelelőtlenebbnek. Még véletlenül sem neveznélek "gazdi"- nak.

Mielőtt a tacsit magadhoz vetted volna, elgondolkodhattál volna azon is, hogy mivel kan, fennál a veszélye annak, hogy jelölgetni fog, ez így van kialakulva. Nem akkoor kellett volna továbbpasszolni a kutyust, amikor már "nagy" volt. Ezekből lesznek a teljesen labilis idegrendszerű állaotk, hol ide dobják, hol oda. Jobb esetben nem az utcán köt ki.

Ne vegyél kutyát, ha ilyen sekélyes vagy érzelmileg.

Amúgy is megmarad a jelölgetés akkor is, ha kiherélik. Szar ügy, ez a természet rendje.

2008. okt. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mi 12 évig németjuhászt és Husky-t tenyésztettünk,sok volt közte a díjnyertes is. Szerintem igenis értek a kutyákhoz,csakúgy mint apukám. aztán kb. 2,5 éve be kellett költöznünk a városba,mert anyukám belerokkant majdnem a hatalmas kertbe...(de ez most más téma)-->a panelba meg mégsem vihetem be a 6-8 kutyát. Mi még nem voltunk ilyen helyzetben,gondoltam megkérdezem,hogy akkor segít-e vagy sem. Interneten is sokat olvastam utána,állatorvos ismerősömet is megkérdeztem és szinte mindegyik mást mond.
2008. okt. 29. 10:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Nevelni kell, ÉS ivartalanítani. Ha oda pisil, ahova nem kéne, pofon. És persze sok séta, hogy azért ki tudja élni ezeket az ösztönöket. Bár ha egy ilyen miatt előbb váltok meg a kutyától, minthogy kiképzőt keresnétek, aki megmondja, hogy oldjátok meg a dolgot, akkor inkább tartsatok halat.
2008. nov. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!