Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell helyesen fésülni?

Hogyan kell helyesen fésülni?

Figyelt kérdés

Hamarosan örökbe fogadok egy hosszú szőrű kutyust.

Azt szeretném kérdezni hogy : HOGYAN KELL ŐKET FÉSÜLNI? illetve MILYEN FÉSŰT HASZNÁLJÁK? És MILYEN SAMPONT?


Bichon keverek a kutyus


2018. márc. 29. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt egy oldalon találtam:

Szőrzetápolási igénye: A bichon frisé szőrzetével sokat kell foglalkozni. Mindennap alaposan, egészen a bőrig át kell fésülni, s ha túl hosszúra nő, le is kell nyírni. Sok más ilyesmi szőrzetű kutyához hasonlóan, ezt a fajtát is sajátos stílusban nyírják – ezt a munkát célszerű egy kutyakozmetika szakembereire bízni. Havi két-három nyírás általában elegendő, de a kiállításokon versenyeztetett kutya szőrével ennél is sokkal többet kell törődni. A szőrzet fehérségének megőrzése érdekében tanácsos jó minőségű kutyasampont használni a fürdetéshez. Rendszeresen ellenőrizni kell, hogy a szem körüli szőrszálak nem okoznak-e irritációt, és jó minőségű, speciális készítményt kell használni az elcsúfító könnyfoltok megelőzésére.

2018. márc. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először kibontod, utána növéssel ellentétes irányban, hogy kijöjjön a kosz, elhullott szőr, majd újból növési irányba.

Ritka és sűrű fogú fésüvel is fésüld át, majd a végén kefével simísd el neki.

Heti legalább 3x fésüld.

Fürdetni havonta max 1x, de elég, ha 2-3 havonta fürdeted.

Én emberi babasampont használok, mert a kutyásra érzékeny, én meg úgy voltam vele, hogy ha a babáknak jó, akkor a kutyusnak se árthat. Így is lett.

2018. márc. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!