Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya mellé szuka?

Szuka kutya mellé szuka?

Figyelt kérdés

Most van egy csivava-pincser keverék szuka 7 éves kutyusunk, aki elég domináns más kutyákkal.

A fiúkkal jól kijön, a lányokkal kevésbé, habár vannak kivételek.

Nagyon régóta szeretnénk egy másik kutyust mellé, mert magányos... Olyan lehetőség adódott, hogy egy lány kutyát el kell hozni egyéb okokból a "gazdájától", és nagyon szeretnénk segíteni... Kölyök kutyáról van szó, és lány... Tehát nem vagyunk benne biztosak h jó ötlet, de megpróbálnánk.

A mostani kutyánk domináns ahogy említettem, de a pici nagyon nyugodt, és jámbor..

Semleges területen találkoznának, lassan fokozatosan... Amíg pici, biztos vagyok benne hogy nem lenne konfliktus, de ahogy ivarérett lesz, félek hogy vetélytársként tekintene rá, és a boldog kutyásévek helyett csak nyűg lesz, örökké figyelni kell hogy nehogy összeverekedjenek... Ivartalanítás alap lenne, a mostani nincsen, mert már nem merik altatni őt.. Az ivartalanítás segítene ezen a helyzeten?

Ezek még elméletek, gondolkodunk, nem szeretnénk felelőtlen döntést hozni.


Köszönöm előre is a segítséget!:)


2018. márc. 29. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szukák közt nem szokott lenni így gond. Legalábbis ha megfelelően neveled őket. Ha szépen 'összefalkásodnak', magyon jól ki szokott jönni több szuka egymással.
2018. márc. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jól nevelt és szocializált a mostani kutyád?

Ha igen, jöhet.

2018. márc. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A 7 éves kutyát nem merik altatni?

Az én 10 éves szuka(!) kutyámat is ivartalanították, akit olyan helyről hoztunk el..

De általában bódításban csinálják!

Fiatal még, nyugodtan ivartalanítassátok ki!

Max, váltsatok orvost!

2018. márc. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mi nagyon sokat foglalkozunk vele, és neveljük, de nem a legjobb kutya, őszintén... más kutyákra, emberekre ugat, mondták már hogy kisebbségi komplexus(?) Meg bizalmatlanabb mindenkivel, rám is néha megmorog... arra gondolok hogy azért, mert túlzottan szeretgetjük, és elege van. Jártunk vele kutyasuliba, de nem igazán segített, szóval abbahagytuk.
2018. márc. 29. 17:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutya neveletlen, problémás, akkor nem a nemén fognak múlni a dolgok. Én 3 szukát tartottam együtt ivarosan, sosem volt velük semmi baj. Anyámnak ivartalan, mentett szuka kutyája van, de senkit sem visel el. Ja mert sosem vitte ki még a kertből sem. Nem a neme számít.
2018. márc. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Neveletlen kutya mellé ne vigyél haza még egyet! Ez tény, hogy ha ezt a kutyádat sem tudtad normálisan nevelni és szocializálni, a másodikat is el fogod rontani. Mert nem értesz hozzá, mert következetlen vagy.
2018. márc. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!