Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Párommal szeretnénk egy...

Párommal szeretnénk egy kutyust a cicánk mellé. Szerintetek milyen fajta illene hozzánk?

Figyelt kérdés

Leginkább egy kedves, nyugodt kutyust szeretnénk, aki a cicával is jól el van. A cicát az utcáról fogadtuk örökbe kölyök korában, szeptember környékén. Nagyon játékos, eleven cica, nem a morcos jellemű.

Budapesten élünk egy viszonylag kis lakásban azonban elég aktív életmódot folytatunk, nem jelentene gondot a napi többszöri, akár többórás séta.

Jobban szeretjük a nagyobb testű kutyákat, de nyilván nem szeretnénk szenvedést okozni amennyiben ez nem lenne megfelelő választás egy panellakásban (hozzáteszem, nagyon a szívünkön viselnenk, hogy megfelelő mozgást kapjon).

Eddig ahogy utána olvastam, leginkább menhelyről vagy tenyésztőtől érdemes vásárolni, azonban mi nagyon szeretnénk egy kiskutyát, amire sok keresgélés után úgy látom, kisebb esély van egy menhelyen..

Nagyon tetszenek a retriever típusú fajták, golden, labrador, de a magyar vizslak is gyönyörűek! A shiba inu és a husky a legnagyobb szerelmek, de úgy tudom, őket nem annyira ajánlják első kutyásoknak.

Igazából szinte az összes nagytestű kutyát szeretjük, viszont anyagiakban nem tudnánk 2-300 ezret kiadni a kiskutyáért, maximum 150-200-ig tudnánk elmenni.

Tudnátok esetleg ajánlani kutyafajtákat, esetleg tapasztalatokat kennelekkel, árakkal?


2018. márc. 30. 02:11
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
A golden retriever, illetve labrador szerintem megfelelőek lehetnek első kutyának, meg cica mellé, és írtad is, hogy kedvelitek ezeket a fajtákat. Esetleg még az uszkár is jó lehet, tanulékony, és többféle méretben is előfordul. A vizslát nem ajánlanám elsőnek. Kutyasulit/ovit mindenféleképpen javasolnék. Sok boldogságot a kutyushoz! :)
2018. márc. 30. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

A retrieverek jók lehetnek, ha van lift, vagy nem kell sokat lépcsőzni és megfelelően le tudjátok mozgatni. Talán árban is belefér a megadott keretbe.

Az uszkárok jutottak még eszembe, ők igazi lakáskutyusok.

A kölyökkutya gond nélkül összeszoktatható a cicával.

Amit még tudnék ajánlani, az egy olyan kutyus, aki olyan ideiglenes befogadónál él, ahol van cica. Az ilyen helyről érkező kutyusok már eleve "családból" jönnek, szocializáltak, a befogadók foglalkoznak velük, hiszen így tudnak esélyt biztosítani nekik, hogy gazdira találjanak. Nagyon sok alapítvány ad így örökbe kutyusokat.

2018. márc. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

A goldi és a labrador jó választás lehet. Shibát, akitát, huskyt tényleg ne! Ha tetszenek a vizslák akkor már inkább német vizsla, mert talán kevésbé hebrencs. A szetterek is jó lakáskutyák.


Van szetter fajtamentés is: [link]


Tenyésztők:


Angolszetter:

[link]


gordon szetter:

[link]

2018. márc. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%
mindenképpen menhelyről fogadjatok örökbe
2018. márc. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Vizslákat, huskyt, shibát ne! Makacsak, nagy mozgásigényűek.


Labrador, újfundlandi, golden retriever, berni pásztor, leonbergi, pireneusi juhászkutya, bernáthegyi, uszkár.


Labrador: Kovács-Haholka Ágnes, Fejes Henrietta, Lowlander kennel

Bernáthegyi: Gátiné Cserháti Zsuzsa, Rideg Roland

Leonbergi: Tüzes-bojtár kennel, Leo-szépe kennel

Uszkár: Mondo del Karmen kennel


Tudtommal mostanában náluk vannak, voltak kölykök


De nyugodtan látogassatok el menhelyekre, fajtamentésekhez

2018. márc. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

A méret igazából nem feltétlenül fontos tényező, ha van légkonditok, vagy betudtok szerezni, akkor pl. egy újfundlandi tökéletes lakás kutya...

A rottweoler is hasonlóan, bár Ő annyira nem jó első kutyának, de ha elkötelezettek vagytok és járatnátok oviba/suliba akkor nem is olyan vészes.


Az uszkárokban az a jó, hogy csak egy nagyon kicsit hullik a szőrük.


Az agarak is mind nagyon jók lakásba, Ők keveset sétálnak (vagyis futnak) de azt nagyon intenzíven, így szinte egésznap elvannak a kanapén.


Az orosz agár pl. szerintem gyönyörű, csak mondjuk az ára magasabb a kereteteknél.


Viszont számoljatok azzal is, hogy a minőségi etetés sem olcsó annyira/hó...

2018. márc. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ebben az esetben az eddig is említett golden retriever-nek és még esetleg a bernáthegyinek nézünk utána szerintem :) a fajtamentők oldalait is nézegetjük, esetleg a dalmatáról mi a véleményetek?
2018. márc. 30. 15:17
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A dalmata az egy nagyon nehéz kutya, bár én is imádom. Óriási a mozgás igénye, s bár nem hajlamos agresszivitásra, de rendkívül nehéz jellem.

De azért a dalmata tulajok hajlamosak egy kicsit túl tolni ezt, csak úgy mint a japán (akita, shiba/ fajta tolajok... Persze azok még nehezebbek, ez tény. Csak nem annyira mint azt sok gazda mondja.


Én ezt csehszlovák farkaskutya gazdaként mondom, mindegyik említett fajtával van tapasztalatom.

2018. márc. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: húha, hát ők valami gyönyörűek! Ha jól tudom, nekik valóban van farkasvér a vérvonalban, és ezért is nehezebb a nevelésük? Majd egyszer talán sok év múlva :) a dalmata fajtamentők oldalát nézegettem, nagyon aranyos és okos kiskutyák vannak éppen náluk. Láttam egy 1,5 éves retrievert is a retrieverhelp oldalán, gondoljátok, hogy ez még nem késő ahhoz, hogy osszeszoktassuk a cicával? A cica egyébként nagyon kíváncsi és barátkozó, egy darabig megegy cicával és egy nyuszival laktunk együtt, mindegyikük új jövevény volt a számára, ő volt az első lakó, és sosem volt félős vagy agresszív velük, így reménykedem, hogy kutyával is így lenne. Neki meg most kerül majd sor az ivartalanításra, nem tudjuk pontosan mennyi idős de mostanában lehet fél és egyéves között.
2018. márc. 30. 15:47
 10/10 anonim ***** válasza:
33%
bármelyik menhelyen találsz magatokhoz illő kutyust, hozzatok onnan
2018. márc. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!