Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves németjuhászom nagyon...

2 éves németjuhászom nagyon beteg. Mi baja lehet? (többi lent)

Figyelt kérdés
kb 4 napja jelentkezett nála a tünet.Nincs étvágya, mindig csak a vizet issza.Arra gondoltam hogy megmérgezték mert bugyog neki a gyomra és nagyon nagyon kedvtelen, attól félek elpusztul.Rá egy napra jobban lett azért nem vittem sehova sem,játszott,kergette a macskát, ugatott stb stb Aztán csak nem javult..Ma voltam vele állatorvosnál, adott neki 2 fajta szurit , mondta az állatorvos ettől gyengébbnek fogja érezni magát stb, jelenleg már olyan szinten beteg hogy semmit nem vesz be a gyomra, most is hány a kutyus, holnap 2 órára kell visszavinnem kontrollra, kérdezte az orvos volt e benne kullancs, mondtam hogy igen a fejéből szedtük ki.De nem hiszem hogy a kullancs miatt van neki a betegsége... nagyon nagyon kritikus állapotban van és nem biztos hogy a reggelt megéli...nagyon aggódom érte... bugyog a gyomra és hány...
2018. márc. 30. 23:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Vidd másik orvoshoz AZONNAL :O

Vert kell venni, tesztet kell csinálni

2018. márc. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Sz a baj vidéki vagyok és itt ilyenkor nincs nyitva semmi, nekem azt mondta az állatorvos hogy időben hoztuk be... csak tudnám mi az oka amiért hány és bugyog a gyomra, mi arra gyanakszunk megmérgezték.Kommentbe holnap mindent leírok mi lett a kutyám sorsa...de egy biztos ha elpusztul én hülyét kapok
2018. márc. 30. 23:21
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Manapsag igen olcson lehet mar venni kamerat, ha felmerul a gyanu hogy valami szemetlada mergezi.
2018. márc. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mit kap neki enni?

Orvos megvizsgálta, vagy csak random injekciózta? Mert akkor vidd el másikhoz.

2018. márc. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Én is vidéki vagyok, a legközelebbi rendelő 35km-re van, de ott állandó az ügyelet, szerintem a te közeledben is kell lennie ilyennek. Sajnos ezek nagyon veszélyes tünetek, minden perc számíthat. :( Keress ügyeletet, vidd el a kutyust akár most azonnal.

2018. márc. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent az, hogy bugyog a gyomra? Megy a hasa? Vagy látod a hasánál, ahogy mozog a gyomra, mint amikor görcsölnek az izmok?


Ha mérgezés lenne, akkor szerintem már nem élne. Esetleg gyomorcsavarodás, de ezt egy nagyon gyenge tippként mondom csak. Az orvos milyen injekciókat adott neki? Mit mondott, hogy szerinte mi baja van?

2018. márc. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Orvos kell neki azonnal!
2018. márc. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
Azt nem tudod, hogy az orvos mire kezelte? Mert ha babézia gyanúra kapott imizolt, akkor teljes normális ha hányt, mivel az egy nagyon erős szer, megviseli a kutya szervezetét. De ha pl bélgyulladásra adott neki valami antibiotikumot akkor már lényegesen jobban kéne lennie.
2018. márc. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tippelem, hogy az orvos babéziára gyanakszik, ha egyből a kullancsot kérdezte. Babézia miatt lehet nagyon levert és étvágytalan. Írtad, hogy sok vizet iszik. Pisil rendesen? Normális színű a vizelete? Ha babéziás, akkor sötét színűt szoktak pisilni (persze ez lehet, hogy csak későbbi tünet, de 4 nap után már szerintem érdemes figyelni)

Milyen színű kullancs volt benne? Lehet, hogy ez csak szóbeszéd, de a mi dokink mindig rákérdez. Mert szerinte a vörös színű inkább a lyme kórt terjeszti, a fekete pedig a babéziát.

Ha van lehetőséged ügyeletre vinni, akkor szerintem tedd meg. Egy jól felszerelt rendelőben talán többet tudnak tenni érte, mint megérzés alapján gyógyszerezni.

Nem akarom leszólni az orvosotokat, csak ha ennyire rosszul van a kutya, érdemes volna másodvéleményt kérni. Csak tudni kellene, hogy milyen injekciókat kapott.

Írj mindenképpen, hogy mi van vele! Jobbulást a kutyusnak.

2018. márc. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Mi van a kutyussal most?
2018. márc. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!