Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy műtét után...

Lehetséges, hogy műtét után is visszatért a melanoma?

Figyelt kérdés

A kutyám fülkagylóját nemrég ki kell szedni, mert tele volt rosszindulatú melanomával. Azonban az egy ideig szépen gyógyuló seb, most megint élénk. Több helyen fel van puklisodva és az a gyanúm, hogy a varrat helyén visszatért. A kedve is borzasztó. Egyébként se fiatal, nehezen mozog, de mikor hazahoztuk napokig jó kedve volt, úgy tűnt a probléma megoldódott, de pár napja észrevettem, hogy alig tud felállni, kedvetlen. Pont olyan, mintha lázas lenne. Lehetséges, hogy visszatér, miután kiműtik a teljes beteg részt?

Igény esetlén küldök képet, de azért nem sokkolnék vele egyből.



2018. ápr. 1. 17:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%

Inkább fertőzés lehet. De itt már leírták neked:


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9226962-gomb..


Orvosnak miért nem lehet megmutatni???

2018. ápr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Igen, de azért írtam ki még egyszer, mert megfordult a fejemben, hogy lehet inkább kiújult újra, hogy jobban megnéztem.

Azért nem , mert ünnepnap van és keddig nincs nyitva semmi.

És mivel eléggé foglalkoztat a téma , így gondoltam megkérdezem újra másképp és olvasok cikkeket, de ha nincs tapasztalatod ilyen téren, inkább ne írj.

2018. ápr. 1. 18:03
 3/20 anonim ***** válasza:
20%

Pár napja beteg már a kutyád a leírásod alapján.

Talán nálatok hetekig nincs állatorvos a húsvét miatt???


Vidd orvoshoz, mit gondolsz, majd itt diagnosztizálják a beteg kutyádat???

2018. ápr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Akkor miért van tulajdonképpen ez az oldal? Ha igazán segítség kéne meg tanács akkor rommá aláznak, de idióta tápokkal tanácsokat lehet kérni, mert az nagyon fontos. Segítséget nyújtani ugyanolyan felelősségtudatra vall, mint segítséget keresni. De úgy látszik a másik oldalát elfelejtik ezek a NAGY felelős kutyatartók.

Amúgy igen, valószínű beteg már egy ideje, de Pesten vagyok egyetemen, hazajöttem az ünnepekre és ez fogadott. Egyébként meg semmi közötök hozzá.

2018. ápr. 1. 18:12
 5/20 A kérdező kommentje:
Hulladék ez az oldal, kár volt ide bejelentkezni. Tele van szédült IQ bajnokokkal
2018. ápr. 1. 18:14
 6/20 anonim ***** válasza:
66%

Nem kellene kérdést kiírni, ha szerinted semmi közünk hozzá!


Amúgy felelősségről te inkább ne irkálj, ha már hetek óta gennyedzik a kutyád füle, és állatorvos, kezelés helyett olvasgatsz, irkálsz!


Még egy állatorvos is azt felelné neked neten keresztül, hogy VIDD ORVOSHOZ!

Ugyanis fotó alapján nem diagnosztizál egy FELELŐS ember/állatorvos sem!

2018. ápr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
42%
Fordulj akkor egy jósnőhöz. Itt gazdák olvasgatnak, nem állatorvosok.
2018. ápr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

A GYK-n nem praktizáló állatorvosok olvasnak és írnak.

Honnan is tudná bárki, hogy miért van rosszabb állapotban a kutyád?

Megmérted a lázát?

A műtét utáni kedvező állapot betudható pl a beadott hosszan tartó fájdalomcsillapítónak.

Könnyen lehet, fájdalmai vannak. Ami érthető is.

Ha nagyon lázas, rosszabbodik az állapota, érdemes lenne valamilyen ügyeletes állatkórházat akár felhívni.

2018. ápr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Tehát. Mégegyszer kérem. Aki szöveget nem tud értelmezni, az ne írjon. Akinek annyira futja, hogy minden erejéből csak egy felesleges beszólást tud magából kiizzadni, az se írjon. Ne fáradjon feleslegesen. :) Nem gennyes hetek óta. Hetek óta volt műtve. Másrészt ahhoz nincsen közötök, miért nem volt lehetőségem állatorvoshoz fordulni. Nem gondokjátok, hogy olyat fogtok itt megrágalmazni, hogy milyen állattartó, aki az elmúlt két hónapját azzal töltötte,hogy 120 km-ert rohangált a kutyájával pestre, majd 150 ezret költött csak a műtétre. Igen, úgy érzem megérdemlem, hogy véleményt kérjek, hogy amég nincs lehetőségem orvoshoz vinni, megkérdezzem valakitől, aki esetleg át esett hasonlón, hogy előfordulhat-e, hogy kiújul a daganata.

Az a baj, hogy az interenet már csak ilyen trágya hely...kicsit sajnálom. Tényleg a legjobb szándékommal fordultam ide. Kár, hogy emberek attól érzik jól magukat, ha belerúghatnak a másikba.

2018. ápr. 1. 19:12
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nekem műtötték a kutyámat. Szépen gyógyult egy ideig a seb, aztán csak váladékozott. Visszavittük az orvoshoz, ahol mintát vettek a sebváladékból, kitenyésztették, és kiderült, hogy fertőzés. Viszont az is kiderült a mintavételből, milyen antibiotikumokra reagál, így azt kapott, s rendbe jött.

De ehhez az kell, hogy elvigye az ember orvoshoz az állatot, ha nem javul a műtét utáni seb. Alap! S nem otthon kezeli gombára, mert ő azt gondolja, hogy gomba! Persze, az állatorvos nincs ingyen, míg az itt firkálás, és a kutya nem kezelése igen.

2018. ápr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!