Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolognese-vel futni?

Bolognese-vel futni?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 éves Bolognesem akinek eléggé nagy a mozgás igénye,hiába labdázunk és sétálunk 2 órát minden nap, még így is akárhányszor elengedem póráz nélkül,úgy futna mint a nyúl :)

Ezért talátam ki a napokban,hogy kijárok vele 1-2 km-t futni naponta(/ahogy az időm engedi),én is kezdő futó vagyok,de vele többet nem merek futni!

Szerintetek nem lesz baja a futástól?



2018. ápr. 1. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baja, de arra érdemes figyelni hogy a kutyáknak nem tesz jót a betonon való sok futás, ezért inkább olyan helyen lenne jó vele futni ahol nem betonon lenne. Egyébként kezdésnek jó az 1-2 km aztán majd meglátod, ha ilyen energikus később akár lehet kitolni még néhány km-rel persze megszakítva. :)
2018. ápr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2018. ápr. 1. 21:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdésnek fokozatosság javasolt. Más a szaladgálás, ami közben megállhat és más a folyamatos futás. Mi úgy csináltuk, hogy az elején 50 futólépés után 50 séta lépés jött és fokozatosan növeltük. Ízületvédelmet is javasolnél pl. zöldkagylópor,kollagén vagy valami komplex pl. joint aid. Kaja adagját, ha sokat mentek, majd lehet, hogy emelni kell. Etetést úgy intézzétek, hogy futás előtt 3 óraval már ne adjatok neki semmit, mert könnyen hanyás lehet a vége. Nekünk nagyon bevállt a derekra rögzíthető futópánt vagy jó még a futó póráz is. Így szabad a kezed, és a kutyus sem tud elszaladni világgá.

[link]


[link]


Az ötlet, amúgy nagyon jó. Attól, hogy picike még ugyanúgy alkalmas ilyesmire, mint a nagyobb tásai. Én kifejezetten szeretem, mikor látom, hogy a kis kutyákat nemcsak az ölükben hordják az emberek, hanem sportolnak velük.

2018. ápr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Neked is! :)
2018. ápr. 1. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!