Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hátha van még fönt valaki!...

Mate21011 kérdése:

Hátha van még fönt valaki! Van egy nagyon öreg kiskutyám, Talán érzi, hogy hamarosan vége lesz küzdelmeinek és nem akar egyedül lenni?

Figyelt kérdés
Egy törpepincher, 17,5 éves. Általában az öregségi bajait leszámítva, jól van.90%-osan vak és 95%-osan süket is. Fogai épek, sokat eszik, iszik, rendszeres az ürítése. De ma este egyfolytában ugat ha nem az ölemben fogom. Nálam nyugton van, kicsit gyakran nyel mint amikor én szomjas vagyok. De csendben van. Ha viszont érzem, hogy elaludt és leteszem a helyére,1-2 perc alatt heves, egyre erősödő nyöszörgések között el kezd égtelenül ugatni. Annyira, hogy felveri családot is. Ezért most is fogom, hogy csendben legyen. Ez azért furcsa mert évek óta (talán mióta nem lát, nem hall) pár másodpercnél tovább nem tudta ölben fogni senki. Én sem, pedig én vagyok a főnöke. Ezt már többször is bebizonyította! Talán érzi, hogy hamarosan vége lesz küzdelmeinek és nem akar egyedül lenni? Vagy a kutyák nem így gondolkodnak/éreznek? Köszönöm ha tudtok tanácsolni valamit!

2018. ápr. 4. 00:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Ott kezdeném, hogy nagyon szép kora van a kutyusodnak. Igazán büszke lehetsz rá, és magadra :)

Sajnos a kérdésedre nem igazán tudok válaszolni, de én úgy tudom a kutya inkább egy csendes nyugodt helyen szokott elhunyni, elbújik. De remélem szó nincs ilyenről!

Nem lehet szimplán, hogy zavarja valami?

Vizet adj neki, hátha szomjas.

Hagyd, hagy pihizzen az öledben.

Remélem minden rendben lesz.

Majd írj kérlek hogy alakult az éjszaka.

2018. ápr. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Hú, tényleg szép korban van a kutyus :)

Igazából lehetséges az is, amit írtál, de persze egyáltalán nem biztos.. Ez a viselkedés csak ma jelentkezett? Eddig hogy tűrte az "egyedüllétet"? Nem lehet, hogy mivel nem lát és nem is hall jól, ezért úgy érzi magát biztonságban, ha maga biztosan mellett tudhat titeket? Figyeljétek, hogy nem fáj-e semmije. Nem változott meg valami körülötte nemrég?

2018. ápr. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ott valami más lesz. Ha tényleg úgy érezné, hogy közel a vég, akkor elbújna valahova, nem pedig futna a karjaitokba.
2018. ápr. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%

Gyönyörű kor, gratulálok! :)

Ahogy előttem is írták, az állatok inkább csendben elbújnak, amikor érzik, hogy itt a vég. Nem zargatnak senkit sem a fájdalmaikkal, betegségeikkel, hiszen akkor felhívnák magukra a figyelmet.

Szerintem a te kis nyugdíjasod vágyik a társaságra, figyelemre, ezért kezd bele a kiabálásba. Az ennyire idős anyókák/apókák felvesznek sok rossz szokást, rigolyát, csakúgy mint az idős emberek. Légy vele türelmes és megértő, egy ilyen hosszú életet leélt kutyának ez már jár. :)

2018. ápr. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szokatlan időben történő válaszokat. Vize van, de nem iszik, meg is kenegettem a száját de nem lett tőle kedve inni. Annyi, hogy azóta érzem, hogy a záróizmai is el-el engednek. Lehet csak a gyomra fáj. Annak idején a gyereket is pont így fogtam. Korábban nem volt jellemző az ilyen ugatás. Nem mondom, hogy soha, de betudtam én is annak, hogy zavarja 0%-os külvilág. Én is kiabálnék szerintem süketen, vakon. Néha, néha ráng egyett álmában az ölemben. És szerintem kiegyensúlyozatlan a légzése is. Vesz néha észrevétlen kis levegőket, néha néha fúj egyet-egyet nagyobbat. De most már a száját sem nyalja, nem nyeleget szomjasan.
2018. ápr. 4. 00:44
 6/23 A kérdező kommentje:
Gyerek koromba volt egy spánielem, az az ölemben halt meg. Pont ugyanezt csináltam vele, nem ivott, kenegettem a száját, és szépen elaludt. Neki akkor bélelzáródása volt.
2018. ápr. 4. 00:46
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Elbújik a kutya ha a halálán van.
2018. ápr. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is lehet, random 2:

1. Kemény a fekhelye és fáj neki ott a fekvés.

2.Időszakos rosszullét és kellett a gazdi közelsége, hogy lenyugodjon.


Szép kor, az én öregem is csinált furcsa dolgokat ebben a korban. :)

2018. ápr. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
73%
Hát lehet hogy érzi a véget.És mivel süket meg vak is,másra nem támaszkodhat,csak az érzéseire.Nálad érzi biztonságban magát,szerintem fél,te tudod csak megnyugtatni.Nagyon sajnálom.Én ameddig csak tudnám,a karjaimban tartanám.
2018. ápr. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy megint én jelentkezek. Vagy nyugalomban van mert itt vagyok, ezért elengedi magát, vagy nem tudom. Már csöpög vagy a nyála vagy a könnye (az gyakran szokott, de már régen nem láttam). Már a könyökömről csöpög le a lábamra.
2018. ápr. 4. 00:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!