Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskós gazdik és szakértők?

Tacskós gazdik és szakértők?

Figyelt kérdés
A héten erkezik tenyesztotol a törpe tacsim nagyon várom már! Mit tapasztaltatok mekkora a mozgasigenye, hogy jön ki más kutyákkal? Utána olvastam tudom makacs kicsit nehezebb tanítani és vannak vadász ösztönei de póráz nélkül tudom majd setaltatni, meg tudom neki tanítani hogy nem szabad elszoknie? (Szuka)
2018. ápr. 4. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

ha ennyi tapasztalatod van, nem kellett volna elvállalnod egy tacskót.


Aktív kutya, szocializálni és nevelni kell, mint minden kutyát és nem lesz gond. Mi a frászért akarna elszökni? Kutyát pedig pórázon sétáltatunk, kivéve, ha kiviszed erdőre, mezőre.

2018. ápr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Mivel vadászkutya, elég nagy a mozgásigénye. A törpe tacskó kis termetű, alacsony lábú kutya, ezért a lakásban kell tartani hideg időben, a séták alkalmával szükség esetén felöltöztetni, de ez nem muszáj, csak ha igényli.

Más kutyákkal való viszonya szocializáción és nevelésen múlik. Ha nem vagy biztos magadban, akkor amint megkapta az oltásait vidd el kutyaoviba, később kutyasuliba. Ismertesd meg minél több emberrel, gyerekekkel, kutyákkal, más állatokkal.

Akkor fogod jól megtanítani neki a póráz nélküli sétát, ha Te vagy a falkavezér, mert akkor minden további nélkül hallgatni fog Rád. Fontos, hogy ne csak a bizalmát, hanem a tiszteletét is nyerd el.

A kiskutya folyamatosan tanul. Onnantól kezdve, hogy meglát Titeket. Érzi az energiátokat. Ha visítozva gügyögve guggoltok le hozzá, akkor izgatott energiát fog érezni, ami rossz. Ha tinikorban Rátok mordul, makacskodik és Ti féltek tőle vagy idegesek lesztek, akkor azzal gyenge energiát fogtok sugározni feléje, ami rossz. Ezért a legmegfelelőbb, ha mindig nyugodtak és magabiztosak maradtok, bármi is legyen. Határozottan, következetesen kell nevelni, mint minden kutyát. Sose engedd, hogy az legyen, amit Ő akar. Mindig Ti irányítsatok. Pl ha nagyon játszani akar vagy követeli az ételt, akkor se engedjetek neki, ha amúgy is megkapná. Hanem előtte utasítsátok rendre, közvetítsd felé, hogy mit vársz el, azt, hogy nyugodjon meg. Ha nyugodt, megadó tudatállapotba került, akkor azt a helyes viselkedést jutalmazhatjátok. Így fogja megtanulni, hogy mit is szeretnél Tőle.

Állítsatok szabályokat, határokat és korlátokat az életébe és következetesen tartsátok és tartassátok is be azokat. Pl csak az engedélyeddel ugorhat fel az ágyra.

Ha elakadtok, kudarcot vallotok a nevelése során, ne féljetek segítséget kérni szakembertől.


Sok sikert és boldog kutyás éveket!

2018. ápr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló had döntsem mar el hogy veszek e kutyát vagy nem. Van mar egy kutyam de ő sokkal másképp viselkedik mint egy tacskó. Véleményeket kertem nem támadást. Ha az első kutyámnak meg tudtam mindent tanítani PÓRÁZ NÉLKÜL IS SETALNI, akkor gondolom a második kutyusomnak is meg tudom csak lehet picit nehezebb lesz mert makacs fajta. Második valaszolonak pedig Koszonom szepen a tanácsokat!
2018. ápr. 4. 16:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tacskóm van ráadásul szálkás szőrrel súlyosbítva. Minden gond nélkül sétáltatom póráz nélkül, még a nyúl üldözése közben is le tudom állítani. Persze ehhez nagyon következetes nevelés szükséges. Amit én észrevettem, hogy pozitív megerősítéssel (jutifalat, dícséret) sokkal jobban motiválható, mint büntetéssel.
2018. ápr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, meg lehet tanítani neki a póráz nélküli sétát is.

Mozgásigénye nagy, eleven, ugatós. Lépcsőznie nem szabad.

Ha valóban tenyésztőtől veszed, akkor a legokosabb, ha a tenyésztőnek teszel fel mindent kérdést, ami felmerül, most is és a későbbiekben is. Segíteni fog mindenben.

2018. ápr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az enyém remekül kijön más kutyákkal. Szerintem ebben az is segített, hogy már eleve egy 7 éves macska mellé hoztam haza. Eddig semmi probléma nem volt, pedig nagyon féltem attól, mennyire jönnek majd ki egymással. Most ott tartunk, hogy együtt alszanak és esznek. :D Nagyon alkalmazkodó típus. Simán megáll a patkánál és megvárja míg odaérek.

Viszont makacs kutyák is és nehéz őket lefárasztani, mert folyton pattognak. Emellett hajlamosak az elhízásra, erre majd mindenképpen figyelj.

Sétáltatáskor, ha egy nagyobb kutya jön szembe, semmiképp se kapd fel a földről. Ezzel azt sugallod felé, hogy félni kell tőle és így bizalmatlan lesz más kutyákkal szemben is.

2018. ápr. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gyerő Rebeka válasza:
Nekem van egy három éves tacskóm. Egy karácsonykor kaptam. Helyigénye az van, és sok törődést igényel. Gyorsan tanítható, megjegyez mindent, amit szívesen csináltál vele. Szüksége van szeretetre, s gondoskodásra.
2018. ápr. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!