Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy egy normális...

Lehetséges, hogy egy normális tenyésztő nem adna nekem el doberman kutyát, csak azért mert még nem volt kutyám?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 4. 21:01
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%
lehetséges, hiszen egy kemény fajtáról beszélünk amihez tapasztalat kell, nem ölebek, kemény munkakutyák akik rossz kezekben veszélyesek lehetnek.
2018. ápr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

De ha hangsúlyozom, hogy ivartalaníttatnám, Orijennel etetném, kutya oviba és suliba járatnám, akkor mi a baj?


Most 45 évesen vegyek egy labladort, hogy aztán 60 évesen vehessek végre egy dobit? (Nem tudnék egyszerre két kutyát felelősség teljesen nevelni...)

2018. ápr. 4. 21:20
 3/35 anonim ***** válasza:
82%

Mind ez jó, amit leírtál, hogy kutyaovi illetve suli, meg az igartalanítás, de a Dobermannok tényleg erős, tapasztalt ember kezébe való kutyák.

Első kutyának nem ideális, hidd el a tenyésztő tudja jól!

Ezt nem bántásból írtam le, de tényleg gyakorlott ember kell hozzá.

2018. ápr. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem menj el a Dobermann fajtamentés birtokára. Tanulságos lesz. Meghallgatod a kutyák történetet, több féle mentalitású, esetleg defektes dobermannal találkozol, talán többször meggondolod, hogy neked ilyen fajtád legyen. Vagy esetleg elhozol onnan egyet :) HA adnak.. :D
2018. ápr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
69%
A te és a kutya érdekeit is nézi egy jó tenyésztő. Jól ismeri a fajtát, lehet, hogy úgy érzi, nem illene hozzád a fajta habitusa, vagy ha illene is, nincs meg a kellő tapasztalatod, hogy megfelelően neveld. Ahogy előttem is írták, a dobi nem a legegyszerűbb kutyafajta. Simán lehet, hogy fel tudnál nőni a feladathoz, de a ti érdeketekben nem akar kockáztatni a tenyésztő.
2018. ápr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
65%
Doberman nem első kutyának való. Nagyon következetes nevelést igényel, úgyhogy sajnos lehetséges.
2018. ápr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Szerintem meg én jobban tudom, hogy mi illik hozzám. Azért ez a kutya nem egy akita, vagy malamut. Kb. egy dalmata szintjén van "nehézségben", s innen minden említett kutya fajtával van tapasztalatom, attól még hogy nekem nem volt kutyám, mert anyagilag nem engethettem meg és nem amartam szar táppal etetni.

Szerintem egy tenyésztőnek kötelesnek kell lennie eladni egy olyan embernek kutyát aki hajlandó érte több mint 200 ezer forintot kifizetni és nem totál debil. Aztán felőlem ellenőrizzen, s ha szerinte nincs jó helyen nálam akkor jelentsen fel vagy nt.

2018. ápr. 4. 21:56
 8/35 anonim ***** válasza:
94%

Akkor keress egy másik tenyésztőt, beszélj másokkal is. Nem mindenki ennyire kritikus, ezek szerint ő megteheti, mert van annyira sikeres és ismert, hogy erősebben válogasson a gazdijelöltek között. A jó tenyésztőnek nem a pénz számít, kínálhat valaki ötszörös árat is, ha alkalmatlannak érzi a fajtához, akkor nem fog kutyát adni neki - az ő érdekében is.

Ha találsz olyan kennelt, ahonnan tudsz dobit venni, akkor én kívánom, hogy sikerüljön jól nevelni, és neked se legyen szenvedés hogy elbírj vele. Nyilván senkinek sem érdeke, hogy vissza kelljen adnod.

2018. ápr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
11%
Irj rám, nálam most lesz alom.
2018. ápr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
69%

Lehetséges, sőt, ha az általa tenyésztett vonal egy keményebb vonal, akkor ez nagyon is jogos. Ha még nem volt soha kutyád, nem tudod, hogy mit tudsz neki megadni, mik a céljaid, mit igényelsz te és mik azok a határok, amiken nem tudsz vagy akarsz túl lépni.

Ennél a fajtánál egyre kevesebb az igazán jó, kemény, agresszív kutya, de ha egy ilyet kifogsz, azzan nem fogsz elbírni. De akkor sem fogsz elbírni vele, ha már tartottál labradort. Viszont akkor legalább tudod, hogy mik a te határaid.


Egyébként más fajtában, de van olyan tenyésztő ismerősöm, aki nemhogy első kutyának, de első ilyen fajtájú kutyának sem ad oda kölyköt. Csak olyannak, akinek már van komoly tapasztalata az adott fajtával. És teljesen jogos még ez is!

2018. ápr. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!