Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hetes kortól lehet...

Hány hetes kortól lehet chipet tetetni a kutyusba? Most lesz kiskutyám 7hetes lehet már?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 5. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

6 hetes korától...

Miért kell a szaporítást támogatni??!!

2018. ápr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes koráig az anyjával kéne lennie...
2018. ápr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első válaszoló miért támogatnám a szaporítást magyarázd mar el legyszives..a tenyésztés és a szaporítás között van különbség nem is kicsi. Első vemhessége volt a kutyusnak és az utolsó is mivel kiivartalanitatjak a gazdái. Feltettem egy kérdést és normális választ vártam nem támadást. Másodiknak meg üzenem hogy a kiskutya mar onnalo az anyukája nem szoptatja ezért tudom elhozni 1hettel előbb.
2018. ápr. 5. 17:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Még a fos szavahihetetlen magyar állatvédelmi törvények szerint is leghamarabb 8 hetesen hozhatod el... Tehát igen, szaporítót támogattál, egy tenyésztő ált. 12 hetesen adja oda a kutyát...
2018. ápr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Mi 7 hetesen TALÁLTUNK egy kiskutyát. Azonnal orvoshoz vittük. Nekünk azt tanácsolta 3 hónapos kora után, mert ahogy nő túlságosan benőhet a bőre alá, és leolvashatatlan lesz. Akinek nem tetszik a válaszom ne velem veszekedjen, mert az orvosunk ezt tanácsolta. Szinte minden orvos mást mond
2018. ápr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

1. "a szaporítás között van különbség nem is kicsi" - ebben egyetértünk. Aki odaadja a kutyát 8 hetes kora előtt (ami ráadásul törvénytelen), az egyértelműen az előbbi. Ez nem kötözködés, ez tény. (Gondolj már bele: ha a siralmasan gyerekcipőben járó magyar állatvédelmi törvény is tiltja a 8 hétnél fiatalabb kölkök elválasztását, akkor azért abban csak lehet már valami:S :)

2. "a kiskutya mar onnalo az anyukája nem szoptatja ezért tudom elhozni 1hettel előbb" - persze, nem is azért nem adják oda hamarabb, mert anyatejes még, hanem azért, mert a 8. héten olyan szocializációs fejlődésen megy keresztül, olyan viselkedési mintákat tanul meg, amit csak az anyja ÉS az ALOMTÁRSAIVAL való EGYÜTTÉLÉS során tud elsajátítani. Ha ezt megadod neki, akkor megtetted az első lépést afelé, hogy legyen egy magabiztos, nyugodt természetű kutyád. Ha nem.... Akkor ne csodálkozz, ha

- végigsírja az éjszakákat

- nehezebben lesz szobatiszta

- rombol a lakásban

- ha már viheted kutyák közé, nem fogja tudni jól értelmezni a többi kutya kommunikációját, és a többiek összeverik stb.

Nem tűnik soknak az az egy hét, mégis rengeteget tanul ennyi idő alatt! Add meg ezt a kutyádnak (inkább fizess valamennyit az egy heti ellátásért, ha a szapis, akitől veszed, nem akarja tovább tartani, mert csak a pénz érdekli:( )

3. Olvass NAGYON sokat a kölykök neveléséről, mert ezek szerint még abban a stádiumban vagy, hogy elhiszed, amit mondanak neked:S - nem baj, mindenki elkezdi egyszer, csak AKARJ tanulni!


Egyébként én 8 hetesen hoztam el a kutyám (mentett), másnap mentünk az állatorvoshoz, akkor az első oltással a chipet is beadattam neki (hivatalosan a veszettség elleni oltással egyidőben kell legkésőbb chipezni)


FELTÉTLENÜL tájékozódj:

- szükséges oltásokról: 2 parvo, 2 kombinált, 2 veszettség, utána évente ismétlő veszettségből és kombináltból (esetleg kennelköhögés ellen)

- külső és belső élősködők elleni védelem lehetőségei

2018. ápr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én kiskutyámat tenyésztőtől hoztam 8 hetesen. Már volt benne chip. Elvileg a véletlen alomból származó kiskutyákat is chippel, oltva, féreghajtva kellene gazdihoz adni. 8 hetes koruk után. Szóval vidd orvoshoz, oltasd be, kapjon féreghajtót és chipet, ha már az előző helyen ezt nem tették meg.

Egyébként kb. 6-7 hetes korukig szoptatja az anyakutya a kicsinyeit, de az utána következő pár hétben még nagyon sokmindenre megtanítja őket. Nem csak az anyatej miatt kell még azt az időt az anyjukkal és az alomtestvéreivel tölteni.

2018. ápr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

"a tenyésztés és a szaporítás között van különbség nem is kicsi"


Okos, legalább ezt tudod. Csak azt nem, hogy mi a különbség....

2018. ápr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Vidd vissza a kiskutyát! Még az anyja és a tesói mellett a helye! És nem kellene szaporítani vagy szaporítókat támogatni!


Mellesleg az van a törvényben, hogy gazdaváltás ELŐTT kell chippeltetni a kutyát! Tehát ez nem a te dolgod.

2018. ápr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Akiteki ***** válasza:
100%

2 hetesen is lehet.

Mivel addig nem lehet beadni az alombejelentőt, hogy kapjanak törzskönyvet a kölykök, amíg nincs bennük chip, minél korábban be kell tetetni.

A kutyád szaporítója ennyit sem tud.

2018. ápr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!