Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám átásik a szomszédb...

Ha a kutyám átásik a szomszédba és megharap valakit ki a hibás?

Figyelt kérdés
A kerítés mennyire számít hogy ki építette,vagy hogy közösen lett és nem lett alap mert sima kerítés van,vagy ha mondjuk le ás fél vagy akár 1 méterre a beton alá is akárcsak hogy átmehessen olyankor is ki a felelős?Én leszek mert az én kutyám?

2018. ápr. 6. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, te vagy a felelős a kutyádért! :)
2018. ápr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Te. Mivel a saját állatát mindenkinek kötelessége a saját területén belül tartani.

Úgy kell megcsinálni a kerítést, hogy a kutya ne tudjon átásni alatta.

2018. ápr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

A Soros, a Jóisten, vagy esetleg a Ördög...

Vagy, talán... a kutya gazdája, mert az ő kutyája volt rossz helyen?

2018. ápr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Megint egy okos gazda, aki már tolná másra a saját felelősségét.
2018. ápr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a felelős, úgy csináljátok a kerítést, hogy ne tudjon átmenni. Jó kis beton alappal, ha ásós, de tán csak nem vakondod van. Amúgy ha ivartalanítva van, rendesen foglalkozol vele, ne eléd, sétáltatod esze ágában se lesz átmenni a szomszédba.
2018. ápr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
"5. § Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról."
2018. ápr. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik műsorban láttam olyat, hogy egy bácsi kutyája kiszökött az utcára, elfutott egy biciklis előtt, a biciklis feldőlt és úgy esett, hogy meghalt. A kutya gazdáját lecsukták évekre. Bármi galibát csinál a kutya, azért a gazdája a felelős. Senkit nem érdekel, hogy a kutya milyen mélyre tud ásni...a gazdának meg kell oldania a dolgot. pl. Öntsetek járdát a kerítés mellé, mert azért azt nem hiszem, hogy komplett alagút rendszerereket fog ásni, hogy elérje az utcát.
2018. ápr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szomszéd kihúz egy 60 cm magas csirkehálót, azzal már letudta a keritésépitési kötelezettségét.

A kutyát pedig a gazda kötelessége a telkén belül tartani.


Amúgy gondolj csak bele: ha a szomszédod beszerezne egy aggressziv, neveletlen kutyát, mit szóllnál, ha fél-1 milliót kéne kiadni neked, egyfajta kötelező adóként egy 1 m-es alappal rendelkező betonfalra?

2018. ápr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem ásott át egy szomszédba se a kutyám,nem tolom senkire át a felelősségem,hamarabb tolnék egy taliga földet a kötekedő emberekre egy gödörbe.

Megértettem amit mondtatok.

Több éve itt van már a kutyám,alagút rendszereket ásott már több métereket,nem láttam némelyiknek az alját és a másik oldalon kitudtál volna jönni,talajvízig megy,de telekhatáron át sosem.Igen,vakond kutyám van.A ház mellett van egy szélesebb vastagabb járda,a ház alapja egy méteres szerencsére észrevettem időben,bár már alatta is megvolt kezdve pont a ház sarkánál.

2018. ápr. 7. 08:55
 10/10 A kérdező kommentje:
A szomszéd bácsi meg mikor édesapám elhunyt egy idő után magától elkezdte át hordani a palát magához és a sima kerítést lebontotta és megcsinálta a palából ami állítólag valamikor meglett beszélve apummal,érdekes hogy most jött el az ideje meg sokkal több volt ott és abból hordott el amennyi szükséges,pont akkor értem oda,mondom ki mozog ott?Nem szemét szomszéd,nem is sajnálom azt a 10 akár hány palát,meg ő csinálta meg,csak nem kellett volna megkérdezni esetleg engem?Persze én még naívan azt mondtam jól van csináljátok.A ház teteje is palából van ,cserére lett az szerintem oda készítve,na mindegy.Meg mikor jött az ő kutyájuk aztán az enyém is akkor mancsával dörömbölte a palát lent az enyém,nem agresszívan két lábon.A házának az ablakai se szabályosak másik szomszéd is át tud látni a kerítésen,de nem szeretem.Régebben ugye mindenki mindenkivel szomszédok barátság,de öregednek kifelé,ha nem a rokonságuk vagy magyarok költöznek bele hanem nem kívánt egyedek, akkor nekem nem lesz elég se a pala se a drótfonatos kerítés.Nem mintha ha valaki beakarna törni,az úgy is megteszi,de talán egy fal határozottabb.
2018. ápr. 7. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!