Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor ki a hibás?

Ilyenkor ki a hibás?

Figyelt kérdés
Ha sétáltatom pórázon a kutyámat, és kijön egy telekről egy másik kutya, és össze verekednek, én elengedem a pórázt, hogy tudjon védekezni az enyém, és az enyém megsebesíti a másik kutyát, megveri, akkor mennyire vagyok hibás? Vagy mennyire vonhatnak felelősségre?

2016. okt. 5. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
semennyire. A kiszökött kutya gazdája a hibás.
2016. okt. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Nyilván a másik kutya gazdája, de az sem egy jó lépés a részedről, hogy összeengeded őket. Velem is történt ilyen eset, de én a támadó kutyát szedtem le az enyémről- és nem egy pincsi volt. Nem néztem összezárt kézzel ahogy bunyóznak.
2016. okt. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Nem te vagy a hibás de miért engedted el a kutyádat? El kellett volna rángatni onnan. Meg is ölhette volna a kutyádat.
2016. okt. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
téged semennyire, csináljon olyan kerítést, ahonnan nem tud kijönni. Most ő kutyája húzta a rövidebbet, de ha egy olyan kutyának esik neki ami kisebb nála könnyen meg is ölheti... Neked legközelebb meg kell védened a kutyádat Te vagy a falkavezér tudom ilyesztő, de ha "cserben hagyod" nem fog megbízni benned. Lökd arrébb, grabancánál fogva húzd el, vagy végső esetben rúgd arrébb a kutyát (tudom nem szép, de ha az enyémnek esne neki egy kutya és kevésbé drasztiku módszerekkel nem sikerül szétszedni őket én is odébb rugnám)
2016. okt. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem te vagy a hibás,te pórázon felügyelettel vezetted a kutyádat. A másik meg szabadon lófrált felügyelet nélkül és vad- támadó természetű,akkor mégis hogy gondolja a gazdája hogy kiereszti?


Sajnos velem is többször megesett ilyen, ha elszánt a másik kutya akkor nem lehet elkergetni,pillanat alatt megkerül és támad, ha a sajátodat fojtogatod a pórázzal akkor csak a másiknak adsz előnyt ,hogy biztosabb fogást találjon rajta ,és egyedül szétszedni sem egyszerű,mert ha közéjük nyúlsz megharaphat.Talán akkor van esély ha a másik hátsó lábát elkapod és elhúzod,közben a tiedet ereszteted szóban(már ha ismeri a vezényszót) Szóval én is leginkább elengedem ilyenkor ha már elkerülhetetlen a harc,hogy legalább esélye legyen védekezni.

Ezt amúgy kutyával való veszélyeztetésnek hívják, amiért fel is jelentheted a másik eb gazdáját. Ha nem a kutyád van ott ,akkor lehet neked vagy egy arra sétáló védtelen gyereknek megy neki a kóborló kutya.

2016. okt. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Rendszeresen járunk arra, de most először verekedtek össze. Ez a kutya rendszeresen megkerget amikor biciklizek, mert megismer hogy én szoktam sétáltatni ott a kutyámat. Az enyémet vissza tudtam hívni, első szóra természetesen vissza jött, de előtte jól megrángatta a másik kutyát. Ha máskor történik ilyen (mivel rendszeresen járunk arra), akkor nem biztos hogy megússza a másik ennyivel hiába szófogadó a kutyám.
2016. okt. 5. 22:17
 7/10 anonim ***** válasza:
20%
És mi lesz akkor, ha egy erősebb kutyával találkoztok? Akkor is elengeded és ölbe tett kézzel nézed, ahogy széttépi a tiédet?
2016. okt. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

Az elengedés néha tényleg jobb, mint pórázon tartani a kutyát. Én is engedtem már el az enyémet, amikor egy moszkvai pécézte ki magának. Megpróbáltam jobb belátásra téríteni, de hiába - max. azt érhettem volna el, hogy a kutyám helyett (vagy előtt) engem szed szét. Az enyém meg kisebb, gyorsabb, fordulékonyabb, meneküljön csak. Ha lefogom pórázzal, tutira összemennek, és az enyém lesz hátrányban, plusz én is megsérülhetek, így meg szépen kimozogta a dolgot. Ha meg mindenképpen verekedésre kerül a sor, akkor legyen kiegyenlített a dolog, az enyémet úgyis le tudom állítani szóval, legalább lesz két kezem kezelni a másikat.

Nyilván nem mindig ez a jó megoldás, mérlegelni kell. De szerintem ilyen esetben nem egy elhibázott döntés. Azért mindenesetre biztos nincs értelme pórázon lefixálni a kutyát, hogy kényelmesen szétszedhessék.

2016. okt. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is így látom jónak, ha elengedem, hiszen így van esélye védekezni. Nem mondtam hogy ölbetett kézzel nézem végig, írtam hogy vissza tudom hívni a kutyámat.
2016. okt. 6. 09:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Off: Ha megtámad egy kutya minket ès nem tudom elrángatni az enyémet, akkor èn is elengedem. Sokkal nagyobb sérülést szenved ha pórázon rángatod amíg a másik tèpi hátulról. Van amikor nem tudsz mit csinálni elengeded és közben próbálod leszedni a sajátodról a másik kutyát.


On: nem te vagy a hibás, a kutyának semmi keresnivalója kint gazda nèlkül.

2016. okt. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!