Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nevetnek ki, hogy...

Audryenne kérdése:

Miért nevetnek ki, hogy nevelem a kistestű kutyámat és járok vele kutyasuliba?

Figyelt kérdés
Sokan (akiknek nincs kutyájuk vagy nagytestű kutyájuk van) úgy reagálnak, mikor szóba kerül, hogy suliba járunk, gyakorlunk az 1 éves havanese kutyámmal, hogy "de ez csak egy kis szobakutya" vagy "Ezeket is lehet suliba vinni/tanítani?". Vagy pedig csak mosolyognak, hogy ja persze persze. Mintha fel sem fognák, hogy a "szobakutyák" is ugyanolyan kutyák mint a többi. Pedig ők is ugyanolyan értelmesek, ugyanúgy meg tudnak tanulni mindent, mint a nagyobbak. Értem én, hogy a kiskutyás gazdág "hanyagsága" miatt előítéletek vannak, de ez nem függ össze azzal, hogy ezek a kicsi kutyák is ugyanolyan teljesítményre képesek (jó, nyilván nem pl vadászatra), mint a többiek.
2010. jún. 11. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Ne röhögtess.Azok a kis p1nanyalók buta állatok.
2010. jún. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem tökjó, hogy tanítod a kutyusod és ne törődj az előítéletekkel. nem is igazi kutyaszerető ember, aki ilyenben különbséget tesz a kutyák között!
2010. jún. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok mit mondani, én egyetértek veled.

Eszembe nem jutna ilyen kérdéseket feltenni mint amiket írtál, hogy mások mondanak neked. Kutya az is, hát vidd iskolába ha akarod, ennyi.

Semmi furcsát nem látok a dologban pedig nekem csak a nagytestű kutyák tetszenek, én kicsit sosem tartanék.

2010. jún. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
23:09 te is egy buta állat vagy. Látod, megmutatkozik az iskola és főképp a taníttatás hiánya...
2010. jún. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Buták, ne foglalkozz velük.
2010. jún. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem egy Shih-Tzu-m van és bár suliba nem járunk,házhoz jön a kiképzőnk.Tehát ugyanúgy tanulunk és nagyon élvezzük mindketten,pedig már 5 éves a kutyám.Szóval egyáltalán semmi furcsa nincs abban ,hogy Ti is suliba jártok.Egy kis testű kutya is ugyanolyan ésszel és értelemmel rendelkezik,neki is ugyanúgy vannak szabályok,amiket be kell tartani,ahhoz ,hogy kiegyensúlyozott kutyus legyen és ,hogy tökéletes összhangban éljen a gazdival.

Szerintem nem kell foglalkoznod a csodálkozó emberekkel,ebből is látszik, hogy ki mennyire értelmes...Vidd bátran a kutyádat suliba és sétálj vele büszkén,gyanítom a környéken a Te kutyád az egyetlen a kistestűek közül,aki jól nevelt. :) Sok sikert!

2010. jún. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy a legtöbben így látják! Nyilván mindenképp viszem tovább suliba, szerintem alapvető, hogy minden kutyát meg kell nevelni mérettől függetlenül. Csak meglepődtem mások hozzáállásán. Sajnos nagyon sokan úgy állnak az ilyen kistestű kutyához, hogy nevelhetetlen, csak babusgatni lehet, pedig egyáltalán nem. Egyszer például mikor kutyasuli előtt álltam odajött egy pasi, és azt mondta, hogy azt hitte ez valami macska, meg hogy "EZEKET is tanítják itt?". Szóval elég érdekes vélemények vannak sz ilyen kistestű kutyákról. Sajnos.:(
2010. jún. 12. 11:16
 8/8 anonim ***** válasza:
a primitív emberekkel nem kell foglalkozni...amúgy meg a nőknek a konyhában a helye, nem?:D
2010. jún. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!