Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy egy törpe...

Lehetséges, hogy egy törpe tacskó macskát öl?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm mesélte, hogy az övé ölt már macskát. Csak azért kételkedem, mert a törpe tacskó kb akkora, mint egy macska. Szerintetek lehetséges?

2018. ápr. 8. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Persze hogy lehetséges, macska is öl macskát. A törpetacskó pedig vadászkutya, ha jól tudom a törpét nyulászkodásra használták főleg a kotorékokban, így a vadászösztön is megvan hozzá.
2018. ápr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Persze, a kutyában is megvan az ösztön, hogy hol és miképpen szorítsa, harapdálja áldozatát.
2018. ápr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Újszülöttet biztos!
2018. ápr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Apósnak tacskója van, a standard és a törpe méret között helyezkedik el valahol. Ölt már kiscicát, kismalacot, patkányt.

Ha erősen munkálkodik benne a vadászösztön, a tacsi megtámadja azt is, ami nagyobb nála, csak azt nem tudja megölni, ill a felnőtt állatok igyekeznek megvédeni magukat vagy elszaladni.

2018. ápr. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Simán, egyrészt a kutyaféléknek baromi erős a harapása, testükhöz képest, pl egy akkora kutya, mint egy macska, 10-szer olyan erőset harap, mint egy macska!


Szóval ha csak ezt nézzük, máris a kutyánál a pont, ha sikerül fogást találni, akkor a macskának annyi.


Másrészt tényleg sokat számít a vadászösztön, láttam már "bekattant" patkányozót, ami 5 másodpercenként nyírt ki menekülő patkányokat.

Ráharap tarkónál, egyet ráz, annyi. Eltöri a nyakát egy pillanat alatt, szerintem alig érez belőle valamit a patkány, még megijedni sincs ideje.


A másik meg, hogy ezek a macskák néha olyan bénák tudnak lenni. Én már vagy 3-mat mentettem meg. Kutyáktól.

2-szer a sajátunkat, egyszer meg az utcán , valahonnan kijött, és megtámadta egy kóbor kutya.


Leblokkolnak. Nem tudom miért, vagy éreznék, hogy nem tudnak elmenekülni, de egyszer csak nem csinálnak semmit csak átadják magukat az enyészetnek! :D A hülyék.

És mondom, nem 1 ilyet láttam.


A kóbor kutyát is úgy zavartam el. Még el se akart menni, majdnem engem is betámadott. De hát mondjuk én összehajtogattam volna, mert baromi kemény vagyok. :)

2018. ápr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 aranyos121 ***** válasza:
persze..kutya az kutya..mindegy milyen fajta
2018. ápr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!