Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beauceron kutyafajtáról...

Beauceron kutyafajtáról valaki valamit?

Figyelt kérdés

Nem arra vagyok kíváncsi, amit netről leolvasott és az alapján állít véleményt, mert én kb. azt csinálom már egy ideje és minden alaklommal könnybe lábad a szemem, amikor a fajtáról olvasok, mert drága eltávozott barátom jólelkűségét hozza vissza az erről a fajtáról leírtak.

Azt írják, ha német juhászt, vagy dobbermann-t szeretnél, de egészségügyi hibák nélkül és betegeskedés nélkül, akkor szerezz be egy beauceron-t.

Csak jókat olvastam róla. Olyanokat esetleg, hogy bizalmatlan lehet, esetenként agresszívan léphet fel, szocializálni kell fiatal korában, ezek mind természetesek, minden fajtánál van, ha félre van nevelve. Ezzel azonban nem lenne gond.

Van valakinek SZEMÉLYES tapasztalata ezzel a fajtával?



2018. ápr. 11. 10:51
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Már csak ha ezt a dokumentumfilmet megnézzük és csak a kutyát nézzük, többet érthetünk meg belőle, mint amit a csaj elmond: https://www.youtube.com/watch?v=PLsiBOfcIRU
2018. ápr. 11. 10:52
 2/19 A kérdező kommentje:
Ja és ugyanitt: Ha van valaki, akinek van/volt ilyen kutyája, ismerőse, akinek van/volt ilyen kutyája, tudna ajánlani jó tenyésztőket?
2018. ápr. 11. 11:03
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Pont nemrég tettem fel egy hasonló kérdést. A videó amit linkeltél tényleg jó :)

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9237142-mily..


Nem hinném, hogy hemzsegnek itt a beauci tartók, de ez a leírás szerintem hasznos, még mégsem egy száraz fajtaismertető:

[link]

2018. ápr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam :( meg aztán csak két kennel van magyarországon erre is rájöttwm a délután folyamán. Szval aki rajtuk kívül esetleg ismerni jó tenyésztőt, az ne tartsa magában. 💁
2018. ápr. 12. 09:00
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben belépnék pár nemzetközi facebook csoportba, biztos tudnának segíteni. De akár magadtól is rákereshetsz külföldi kennelekre, de ugye nem biztos, hogy mindenkinek van honlapja. Kiállításokon is találkozhatsz tenyésztőkkel, vagy tulajdonosokkal, akik szívesen elmondják a tapasztalataikat. Milyen célra szeretnéd a kutyát? Szerintem az itthoni kennelekkel sincs semmi gond, minőségi kutyáik vannak.
2018. ápr. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Családtagnak, házőrzőnek, társnak (sportban, szórakozásban), barátnak. Igazából eléggé random keresgélés között jött ez a fajta és engem teljen megvett az, amit láttam, meg olvastam róla.

Igenigen, gondoltam erre én is. Csak olyat nem akarok, hogy valaki azt mondja egyszer, hogy ott a Pistának vannak ilyen kutyái, azok nagyon jók. Aztán tényleg nagyon jók, csak mondjuk olyan betegségeket örököltek, mint a diszplázia, a patella ficam és társai. És eddig szinte ilyen szempontból mindig félrefogtunk és az összes kutyánk diszpláziás volt, vagy térdkalácsficamos, pedig volt köztük egy olyan is, akit utcáról vettünk be. Valóban ilyen nehéz lenne egészséges kutyát találni vagy csak mi fogunk valahol mellé?

Tudnál esetleg ilyen nemzetközi oldalakat mondani?

2018. ápr. 12. 12:26
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagytestű kutyáknál sajnos népbetegség a diszplázia, és sajnos hiába csak egészséges kutyákat vesznek tenyésztésbe, az utódoknál előjöhet. Plusz van szerzett verziója is, nem megfelelő táplálás, csúszós padló, sok lépcsőzés, korai terhelés - mind mind veszélyt jelenthet.

A beauceron viszonylag ritka fajta, és elég egészséges. Ha egy felelősségteljes tenyésztőtől veszed akkor nagyon jó esélye van arra, hogy semmi problémája ne legyen az életben. Szaporítói szerencsére nem igazán vannak, legalábbis itthon biztosan nem, így kicsi az esély, hogy esetlegesen belesétálj egy ilyen csapdába. A lényeg, hogy törzskönyves, egészségügyi szűrésekkel rendelkező chipelt kölyköt hozz csak el, szerződés mellett. Ez a fajta nem a legolcsóbb, de talán 150 ezerért már találnál kutyát. Külföldön pedig valószínűleg még több lesz.

Ha jól tudom Mo.-n 2 aktív kennel van, a Garde de la Vie és a Gardiens du Chaos (az ő tenyésztőjük írja a blogot amit linkeltem). Az előbbi főként mentőkutyás, míg a Chaos a terelésre megy rá. Ha verseny szinten szeretnél mondjuk őrző védőzni akkor külföldön is körülnézhetsz, de az általad leírt célokra szerintem itthon is simán találnál kölyköt.

Csoportok közül én a "beaucerons worldwide", és a "beaucerons and friends united" csoportokban vagyok bent. Néha látok kiskutyákat külföldi kennelektől is ezekben.

2018. ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem szeretném versenyeztetni, csak azt szeretném ha egészséges lenne. :)

A 150-180 közötti árat láttam én is, de szerintem akinél problémát okoz, hogy most 80 vagy 110 az inkább ne is vegyen kutyát. Tapasztalatom alapján, nem venni drága, hanem tartani :D

2018. ápr. 12. 14:03
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Így van :) Ebben az esetben én írnék a magyaroknak, biztosan segítenek, és szívesen válaszolnak a kérdésekre. Ezekkel a kutyákkal dolgoznak, sportolnak, így biztosan nagyon figyelnek a használhatóságra. Sikeres sportoló nem lehet diszpláziás vagy beteg.

Munkára tenyésztett kutyáknál is szokott lenni olyan kölyök, aki családi, hobbi célra alkalmas, ebben is a tenyésztő tud segíteni. De ha nem is versenyeztek ez a fajta igényli a foglalkoztatást, ajánlatos lehet kipróbálni sportokat, terelést hobbi szinten :)

Sok sikert!

2018. ápr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A GDC kennel nevében tudok válaszolni, de a blogposztomat már megosztották :) . Ott leírtam mindent, a betegségeket is.

Jelenleg a GDV kennelben vannak kiskutyák, "harapós" papától, szóval onnan akár ilyen célra is választhatsz kutyát. Javaslom, találkozz bocisokkal, ismerkedj a karakterükkel, az állománnyal, vonalakkal.

Külföldről annyi, hogy ne a környéki országokból importálj, Szlovákiában, Szlovéniában és Cseheknél is van néhány olyan kennel, amitől óva intenélek.

2018. ápr. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!