Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann kutyafajtáról...

Dobermann kutyafajtáról írnátok nekem tapasztalatokat/ véleményeket? 15 éves vagyok, kicsi korom óta csodáltam ezt a fajtát.

Figyelt kérdés

Olvastam róluk sok sok dolgot, de mégis azért szeretnék olyan emberektől tapasztalatot gyűjteni akiknek van ilyen kutyusuk. Tudom, hogy fiatal vagyok, de nem valók nekem az ölebek higgyétek el, nem szeretnék olyan kutyát ami nem illik hozzám, gyermekkorom óta nagy kutyákkal "nőttem" fel. Pl volt rottweiler kutyusunk. Nagyon szerettem!

Leginkább a Dobermann természetére/viselkedésére lennék kíváncsi, és hogy mennyire ragaszkodó/szeretetteljes fajta a gazdajaval szemben?



2017. aug. 22. 02:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Természetre olyan mint egy roti, csak sokkal energikusabb.

Viszont Őt (, bár szerintem a rotit is) csak lakásban lehet tartani.

Sokat kell vele foglalkozni, de a rotis tapasztalataid jól jönnek, nem sokban különbözik a tartásuk.


Viszont a dobik elég betegesek és vannak olyan tenyésztők, melyek szintén törzskönyves, ám szerintem nem a legjobb "minőségő" kutyákat kínálják.

Akárhogy is: fél évente minimum dokihoz kell vinni.

2017. aug. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Um értem 😐

Olvastam olyat hogy idősebb korára megvadulhat "begolyózik" mert olyan fajta.... Ez ugye nem igaz?

2017. aug. 22. 20:36
 3/7 anonim ***** válasza:
pont ilyen koromban volt dobermannom,nagyon jó kutya volt,viszont 9 éves korában megvakult,és utána kezelhetetlen lett,a végén el kellett altatni,mert mindenkit támadott
2017. aug. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hm értem de ha úgy vesszük akkor volt "oka" megvadulni szegénynek. Sajnálom :/

Én egyszerűen a fajta rabja lettem amióta csak ismerem a Dobermannokat c:

2017. aug. 23. 04:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs tapasztalatom a dobikkal de agy rotis cikkbe ugyan ezt olvastam hogy megbolondul idős korára. Erre a tévhitre egy tenyésztő annyit nyilatkozott hogy ha a kutya valóban megbolondulna és agresszívé válna (persze normális nevelés mellett) akkor már rég nem tenyésztenék ezt a fajtát. Szerintem ez úgyan így igaz a dobikra is. :)
2017. aug. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sosem vadul meg, sosem támad a gazdájára és nem kell orvoshoz vinni.

Semmi köze más fajtához a rotihoz főleg nem.

Egyedi kutya a dobermann ! Ha egyszer volt mindíg lesz.

Egy dolog fontos a sok szeretet iránta mert arra vágynak leginkább.

2017. szept. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elvileg a kitenyésztésében rotit is használtak (úgy olvastam). A másik hogy de kell dokihoz vinni pl kötelezőre vagy ha baj történik (baleset, betegség) inkább orvos mont hogy szenvedve haljon meg. És megvadulhat úgyan úgy mint az összes többi kutya ha rosszul bánnak vele pl verik és egy ketrecben tartják.
2017. szept. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!