Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eladjuk a kutyám?

Eladjuk a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hónapos kan, ivartalanított magyar vizslánk.Nos,őt eredetileg én akartam,évekig vártam rá, hogy beleegyezzenek a szüleim.Rengeteget tudok a kutyákról,utánaolvastam mindennek róluk.Rengeteg trükköt megtanítottam neki.De szerintem elkövettük a legnagyobb hibát: rossz kutya fajtát választottunk.Kint van az udvaron,míg pici volt,nem volt vele sok baj,csak a kakaszedés.:/ amit persze én végeztem,hiszen az ,,én kutyám''.Utána kezdtek eldurvulni a dolgok,tudjátok,a szokásos:rágás,ugrálás,harapdálás stb.Ezekről próbáltam leszoktatni,de nem sok sikerrel.Majd elkezdett kamaszodni....Számítottam rá,de nem tudtam/tudom kezelni.Sétán húz,ha elengedem,km ekre elszalad a mezőn,ha talál valamit,megeszi,ha odamegyek,hogy ezt megakadályozzam,morog,harap,belehempereg más állatok sz*rjába,és még sorolhatnám.Mostmár hátra van zárva,egy kis területre.Naponta egyszer elviszem biciklizni(na,bringázás közben egy kis angyal)sétálni.De túl nagy az energiája.A 3 éves hugomat felborítja,a szüleimnek elege lett belőle,én meg egyedül oldjak meg mindent semmi segítséggel,egy lassan 14 éves kislány.most nekem is van sok-sok bajom.

Anyáék folyton fenyegetnek,azzal,hogy eladják,vagy elviszik ukrajnába a mamámékhoz,ahol nagyon rossz sora lessz.Kutyasuliról hallani sem akarnak,,túl drága,minek költsük minden pénzünkte egy kutyára'' ezt szokták mondogatni.

Beláttam,hogy ez így nem mehet tovább.Tudom,hogy én ezt lelkileg nem bírom hosszú távon,nagyon érzékeny vagyok,folyton sírok a kutyám miatt.Ezért egy olyan embernek akarom adni,aki tud vele foglalkozni,ért hozzá.És lez még egy kistesóm is.Nagyon sok problémám van.


Szerintetek is jó döntés lenne eladni?



2018. ápr. 11. 18:27
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Ja,és más kutyák félnek,töle,túl energikus,nem ismerkedik a másikkal,egyből játékra hívja,de ha a kutyának nincs kedve kergetőzni,elkezd ugatni,amitől a másik mégjobban megrémül.Ha meg elkezdenek játszani,de a másik kutya megáll pihenni ugyanezt kezdi előlről,sosem fárad el.:(
2018. ápr. 11. 18:32
 2/29 anonim ***** válasza:
82%

Eladni? Pénzt ne kérj egy elhanyagolt, elferdített természetű kutyáért.

Ajándékozd el jó helyre, egy olyan gazdának aki tisztában van a kutya fajtájával és igényeivel, aki képes belőle igazi vizslát faragni.

Több kutyátok ne legyen. Gratulálok.

2018. ápr. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
96%
Igen, inkább add oda olyannak aki szereti és meg tudja nevelni na és persze van rá pénze.
2018. ápr. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
82%

Persze, a gyerekeket potyogtatni kell, de egy kutyának nem lehet megadni a normális élethez való esélyt...

Jobb lesz neki másnál. Mindenképp tudd, hová kerül, lehet hogy a gazdival is tudnád tartani a kapcsolatot.

2018. ápr. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Nem elhanyagolt,egyébként nagyon kedves kutya,én foglalkozok csak vele,mindíg bújna hozzám,csak mondom,nagyon durva kutya.
2018. ápr. 11. 18:36
 6/29 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon sajnállak, tudom, milyen ez és min mész keresztül. A Te korodban én is hasonló helyzetbe kerültem, borzasztó, hogy meg van kötve az ember keze, karnyújtásnyira a megoldás (kutyasuli) és ehelyett csak fenyegetést kapsz. Nagyon sajnálatos.


A szüleidnek támogatnia kéne téged, hiszen még fiatal vagy, még nincs saját kereseted. Én azt javaslom, hogy ameddig csak lehet, addig ne add el a kutyusodat. Én hagytam magm, és kellett hozzá 15 év, hogy újra kutyához tudjak normálisan viszonyulni ( az enyém anno egyik nap mikor mentem haza, már nem volt ott, kiderült, hogy elaltatták :( ).

Amit megpróbálhatnál: vegyél ki könyvtárból ceasar milan könyveket, bujd a netet, probálj autodidakta módon minél többet tanulni a kutyanevelésről. Plusz: azt felajanlhatnad szuleidnek, higy bemi zsebpenzert cserebe aprobb munkakt megcsinalj, pl: funyiras, elmosogatas akarmi, ami kell. Pesten egy jobb kutyasulinal egy alkalom olyan 2000 ft. Ha ennyit ossze tudsz szedni, akkor heti egyszeri sulival mar el tudsz indulni! Szoritok kicsilány, ha gondolod proviben is irhatsz! :)

2018. ápr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 xToyZ válasza:
100%
Szerintem se add el,inkább ajándékozd el valakinek,aki legalább ért is hozzá.
2018. ápr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%

Hát, ez szerintem elsősorban a szüleid hibája. Ha gyereknek veszünk kutyát, akkor azt magunknak vesszük. A gyerek - azaz te - nem tudsz neki megvenni semmit, a fő felelősség a szüleidé. Hányszor láttam olyat, hogy a gyereknek normális felfogása volt, de a szülők parancsoltak és ezért a kutya szenvedte meg a dolgot.

A kutyaiskola pedig nagyon jó lenne, segítenének, megtanítanának rá téged, hogy hogy kezeld ezeket a dolgokat. Kamasz kutyákkal nem könnyű, főleg ha ő egy magasabb energiaszintű kutya. De most kifejezetten fontos lenne a jó, következetes nevelés. Ha túl vagytok ezen az időszakon akkor később javulnia kell a helyzetnek.

A magyar vizsla emberközpontú kutya, bizonyára nem viseli jól, hogy hátra van zárva egy kis részre egyedül. (egyébként is rövid szőrű, télen nagyon nem ajánlott kint tartani..)

Foglalkozni kell vele, felállítani a szabályokat. A biciklis futtatással is szerintem egyelőre óvatos legyél, mert ennyi idősen nem jó így megterhelni az ízületeit, főleg nem betonos úton.

Nincs valami ismerősöd aki ért a kutyákhoz, és segítene a nevelésében? Ha már a kutyasulit nem engedik...

2018. ápr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb a kutyaiskola lenne, de ha a szüleid nem akarják, te magad is megnevelheted otthon. Millió könyv/videó/cikk van már a kutyanevelésről. Eszközök is vannak hozzá (pl. nyakörv kifejezetten olyan kutyáknak, akik húznak séta közben, klikker, stb.). Arra is van megoldás, ha séta közben elfut. A kulcs szerintem a rengeteg mozgás lenne. Igazából mérlegelned kell, hogy neked mi a legfontosabb, illetve mi a legjobb a kutyának. Ha úgy érzed nem tudod vállalni, akkor legjobb lesz, ha valóban eladod, de csak nagyon-nagyon jó helyre. Ha viszont úgy érzed megpróbálnád, akkor tényleg ajánlom a szakkönyveket, videókat, ezekből csomó mindent meg tudsz tanulni. Egyébként kevés olyan 14 éves van, aki ezt így felismeri, szóval ehhez külön gratulálok, hogy a kutyusnak a legjobbat akarod. :)
2018. ápr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
16%
Ne bántsátok már, hát gyerek az istenért! Oersze h vagyik egy kutyara, itt a felnottek a ludasak a tortenetben, nem ez a kislany!
2018. ápr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!