Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha anyukám nem...

Mit tegyek, ha anyukám nem engedi, hogy a lakásban nyers húst egyen a kutyám?

Figyelt kérdés
A kutyusommal szeretnék áttérni a barfra többféle okok miatt. Már mindennek utána jártam, viszont amikor mondtam anyukámnak totál kiakadt, azt mondta, biztos nem fogsz nyers húst etetni a kutyával bent a lakásban. Fél a fertőzésektől és undorodik tőle. Mondtam, hogy a folyosón enne és minden alkalom után felmosnék domestossal (eddig a tápot, konzervet a szobámban ette, mert ott van a helye és a vize is), de így sem jó neki. Most mit tegyek?

2018. ápr. 12. 10:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk is ez a helyzet, anyám teljesen másképp tekint a kutyának vett húsra, mint arra amit ő főz. Pedig emberi fogyasztásút adunk neki. Mindig mániákusan feltakarít, akkor is, ha én már megtettem :D Szerencsére engem nem akadályozott meg a barfban, de sokszor kényeskedik.

Mondd el neki, hogy az a hús sem más amit ti esztek, attól hogyhogy nem fél? Betartva a higiéniai szabályokat semmi probléma nem lehet. Mosd el minden evés után a tálját, legyen külön vágódeszkád és késed, mosogasd el a cuccokat a kádban...

De ha nagyon nem engedi akkor szerintem maradj a tápnál, nem éri meg a folytonos konfliktust. Egy minőségi tápban is megvan minden ami kell a kutyának. Ha nagy leszel akkor pedig barfozhatsz majd eleget :)

2018. ápr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Hát úgy szokta, hogy mindent elpakol a pultról, előveszi a tálat meg a vágódeszkát és több kést is, hogy utána ne kelljen nyúlkáni, ha vmelyik nem jó:)

És miután megvan, akkor mindent ledomestosoz majd mosogatószerrel is elmossa az edényeket, pultot is.

De szerintem az is zavarja, hogy nyersen enné a kutya.

Mert neki az undi vagy nem tudom, hogy nyers hús huhha, mert Ő úgy hiszi, hogy a nyers hústól beteg lesz vagy bevadul a kutya, tudjátok ..

Persze mondtam neki, hogy van konkrét ilyen etetési forma, de hát nem tudom.

Majd meglátom mi lesz, de azt nem tudom, hogy mit mondok az orvosunknak, hogy bocs, panelban lakunk és anyum nem akarja, hogy nyers husit egyen a kutyus? :S

2018. ápr. 12. 14:10
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Na hát ha a kutya eszi a húst akkor is összelehet takarítani meg fertőtleníteni bár én szódabikarbónával mosom a kutya tálját. Meg vadulni nem fog a nyershústól csak vaddisznót, disznót nem szabad nyersen adni neki az álveszetség vírus miatt (ember nem kaphatja el) és a kutya se vadul meg csak elpusztul.
2018. ápr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%
Mondjuk én semmi esetre sem adnék neki nyers húst. De amúgy egy orvos nem orvos. Hátha más tud valami jobbat ajánlani. De sok sikert kívánok, remélem jobban lesz a kutyus.:)
2018. ápr. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!