Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlanának...

Ethorus kérdése:

Milyen kutyafajtát ajánlanának a tapasztalt kutyások, két kisgyerekes családnak, lakásban? (Nem első kutyás gazdik lennénk. ) A többi alul.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Két kislányommal és a feleségemmel egy 60 négyzetméteres lakásban élünk. Nem mondom magam tapasztalt kutyásnak, de régen volt egy amerikai staffordshire terrier szuka kutyusom akiből egy nagyon engedelmes és védelmező ugyanakkor nem agresszív kutyát neveltem alap illetve középfokú engedelmességi tanfolyammal egy kutyaiskola segítségével.(Ehhez hozzájárult természetesen a rengeteg belefektetett szabadidő illetve a "Cesar Millan: Hogyan neveljünk tökéletes kutyát" című könyv.) A kicsik 2 illetve 3 évesek. Mindenféleképpen agilityzni szeretnénk majd a kutyussal, teljes értékű családtagként lenne jelen családunk életében. Számomra mint kétlányos apuka számára fontos lenne ugyanakkor, hogy ha a helyzet megköveteli éber, és védelmező legyen ha a lányokról van szó. A szőrhosszúság mindegy, de már tudjuk mivel jár egy hosszú szőrű kutyus. Súlyt illetően 20-30 kg közötti kutyusokat favorizáljuk.


Egyenlőre a belga juhászt Malinois, Groenendael, tervueren illetve a skótuhászokat néztük leginkább, de érdekelne a ti véleményetek is. Ugyanakkor kérlek titeket, hogy ne linkeljetek nekem oldalakat ahol fajtaleírásokat olvashatok, mert fogadok veletek, hogy már olvastuk. :)


Előre is köszönjük a segítségeteket.



2018. ápr. 8. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Border collie!
2018. ápr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Malihoz tapasztalt gazda kell, rengeteg szabadidő, kitartás és elszántság. Két gyerek mellett lehet, hogy ez már nem férne bele.

Grönni és a Tervuren pedig szinte teljesen alkalmatlan agilityre mert csak showra tenyésztik. (Igaz, még akad 1-2 kennel ahol terelnek is).



Az egyelőre pedig N nélkül íródik. :)

2018. ápr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat ha elírtam, pedig nagyon igyekeztem helyesen leírni. A skót juhászról mit gondolsz/tok.


A Border-t elvetettük már első válaszoló :).

2018. ápr. 8. 15:30
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Miért vetettétek el a colliet, ha a skot juhasz szipmi?


Esetleg labrador, golden, ir szetter?

2018. ápr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mudi, puli jutott eszembe. Agilityre tökéletesek, családdal barátságosak, idegenekkel bizalmatlonok.
2018. ápr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Közép Uszkár még alkalmas lehet agilityre és neki a szőrével sincs gond azon kívül, hogy vágni kell, de legalább nem hullik. Bár nem egy tipikus őrző-védő fajta de a Skót Juhászkutya sem. Ráadásul jogilag meg sem védhet egy kutya mert altatás lessz a sorsa, te pedig akár letöltendőt is kaphatsz.


Esetleg még a Mudi ami univerzális kutya és agilityre tökéletes.

2018. ápr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A Golden nekem nagyon tömegkutya, a labrador nagyon szimpatikus volt eddig is de még utánanézünk annak is. Ír szetteren nem is gondolkodtunk, látásból ismerem csak a fajtát de köszi a tippet mindenképpen utánaolvasunk minden fajtának amit írtatok. Nem is annyira a bizalmatlanságra gondoltam máskülönben csak legyen meg a temperamentum és a kiállás ha a szükség úgy hozza. Bár nyilván ez egyedfüggő illetve nevelés függő is.
2018. ápr. 8. 15:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Ír szetterről tudok nyilatkozni. Imádja az embereket, bújós, barátságos, bohókás, vicces kutyák. Nagyon okosak, de a makacsságuk miatt néha nem könnyű velük. Nagy mozgásigényük ellenére a lakásban átváltoznak kanapékutyává. Érzékenyek, így a durva bánásmódot nem tolerálják, de kedvességgel sokat el lehet érni velük. Agilityre is alkalmas lehet szerintem, vagy canicross-ra, imádnak futni, és az érdekes feladatokat. Eddig úgy tapasztaltam több írnél is, hogy extrém módon kajaorientáltak, így a motiváció is könnyen megoldható :)

Jelzőkutyának alkalmas lehet, de az esetek többségében az idegenekkel is nagyon barátságos, a védelmezés maximum akkor kapcsol be, ha nagyon szükséges, és bántják a gazdáját. Küllemre sem egy ijesztő fajta, bár viszonylag nagyok, és ezáltal van bennük erő.

Esetleg a boxert, dobermannt, dalmatát, schanuzert mondanám még, bár őket is rendesen le kell kötni, sok foglalkozást igényelnek hogy ne szedjék szét a lakást. A mudi is jó lehet, még egy pont nekik.

2018. ápr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
golden retriver vagy uszkárt tudnék ajánlani. Az uszkárok okosak szeretnek agilityzni és imaádják a gyerekeket. :)
2018. máj. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Középschnautzer? Lakásbarát szőr, gyerekbarát temperamentum, ha van kutyás tapasztalatod, akkor remekül nevelhető, első kutyának nem ajánlanám :)

Vagy ha már van vele tapasztalatod, akkor bármilyen bull típusú keverék? Gyerekbarát, védelmező, lakásban is jól elvan, lehet, hogy agilityben bajnok nem lesz, de élvezni fogja :)

2018. máj. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!