Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet elérni, hogy a...

Hogyan lehet elérni, hogy a kutya ne próbálja ledominálni a gyereket, ne mozogjon rá, tisztelje?

Figyelt kérdés

1, 4éves gyerek, 2-3 éves befogadott kutya. A felnőttekkel alázatos, de a gyerekre morog. Ha fut a gyerek fut utána és kapkod is.

Rászolunk erőteljesen, akkor abba hagyja, de utána mintha el is felejtené és folytatja.

Hogy lehet lenevelni?



2018. ápr. 12. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Pont van egy 3 éves Dobi az egyik kutya elajándékozós csoportban, hiába hívtak hozzá kiképzőt nem segített, azt mondta a szakember van olyan kutya amit nem lehet lenevelni erről.
2018. ápr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Na, te is túl sok Cesar Millant néztél! :\


Domináns egy fenét. Egy gyerek teljesen máshogy viselkedik, beszél, mint egy felnőtt, ezt egy kutya önmagától nem fogja tudni értelmezni. Ha nem kap iránymutatást, akkor azt fogja csinálni, amit az ő kis kutya fejével helyesnek gondol. Erre való lenne a korai szocializáció, ami a te kutyádnál a jelek szerint kimaradt (vagy csak gyerekekre nem terjedt ki).


A morgás az KOMMUNIKÁCIÓ, nem letiltani kellene arról, hogy a nemtetszését kifejezze (így készülnek ugyanis a minden előjel nélkül támadó kutyák), hanem a morgás okát kezelni - pl. megtanítani Buksikának, hogy a gyerek nem fenyegetés, a gyerek közelében nyugodtnak lenni mennyire szuper dolog stb.


Én amondó vagyok, hogy nagyon gyorsan keressetek egy mentett kutyák rehabilitáláshoz értő, pozitív megerősítéssel dolgozó és a D-betűs szót nem használó kiképzőt, mert itt nem csak a kutyával van baj, hanem a ti tudásotokkal is.

2018. ápr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyet sem néztem :)

Általában ha futnak a gyerekek, labdáznak, bicikliznek akkor fut utánuk, morog, kapkod. Nem juhászkutya, de úgy viselkedik velük.

Ilyenkor mit kellene tenni?

2018. ápr. 12. 21:40
 4/7 aranyos121 ***** válasza:
31%

ti nagyobbak vagytok, mélyebb a hangotok persze hogy falkavezérnek gondol titeket, a gyereketek kicsi,cuki hangja van tehát legyint rá


Egy dolgot jegyezz meg, ne csak büntesd hanem jutalmazd is!(nem mikor már megtörtént a baj) mikor látod hogy készül megharapni a gyereket, szólj rá(nem üvöltve csak erélyesen) és vidd el onnan, majd várj egy kicsit amíg lenyugszik majd megint ha látod hogy érti akkor jutalmazd meg de jobb ha szakemberhez fordulsz hátha segít

2018. ápr. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
rátesztek egy 10 méteres pórázt a kutyára, és amikor kap a gyerek felé, megrántjátok egy nem kiséretében.
2018. ápr. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%
Letiltjátok erről a viselkedésről, de úgy, hogy az hasson is. Amíg nincsenek felállítva a szabályok, persze, hogy próbálkozik. A hosszú póráz is jó lehet, de általában bármilyen kellő erősségű büntetés tud működni. És ha már felhagyott ezekkel a viselkedésekkel, jöhet a pozitív megerősítés is.
2018. ápr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
mert a futó, bicikliző gyerek zsákmány. Előfordul az ilyen. Kétszer kezelktem hosszú pórázzal, harmadjára már csak futott a gyerkőc mellett, ha ő megállt a kutya is megállt. (saját magát büntette, amikor a kisfiu mellé ért, csak megakasztottam)
2018. ápr. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!