Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos kiskutyám megkarcolt...

8 hónapos kiskutyám megkarcolta az ujjam. Hiányzik a veszettség elleni oltása. Lehet bajom?

Figyelt kérdés
szóval, a kiskutya később került hozzánk, utólag 2 oltást pótoltunk,az állatorvos azt mondta nem hiányzik több, csak kb 3 hét mulva a chip .aztán tegnap a kiskutyám játék közben megkarcolta az ujjam. utólag láttam hogy az orvos nem oltotta veszettség ellen amit nem is értek. természetesen elmentem a háziorvoshoz bekötötték le fertőtlenitették azt mondták nem lehet bajom. veszettséget elkaphattam ? a kutyával nem sétáltunk erdős részen csak a belvárosban és nem is érintkezett más állatokkal . az állatorvos karanténba akarja helyezni a kutyát. mit tegyek ?

2018. ápr. 13. 13:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
42%

A veszettséget nem kaphattad el, te sem, mert a kiskutya valószínűleg nem volt veszett. Egy kölyöknek gyengébb immunrendszere van, ha elkapta volna, már valószínű, hogy elhalálozott volna.

Másrészt, nem említetted, hogy hogyan karcolt meg. Ha a nyála nem érintkezett a bőröddel, csak mittudomén a fogával vagy karmával karcolt meg, az önmagában nem hordozhatja a vírust.

Még egy másik ok, hogy nem kaphattad el, mégpedig nem más, mint a tünetek. A kölyöknél tünetek jelentkeztek volna, ha veszett. Például akkor nem játszott volna.

2018. ápr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
@8 Részem volt a vírus kialakításában, nem olyan vicces, mint hinnéd. :)
2018. ápr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
81%
Persze, kiscsillag
2018. ápr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Még mindig a 12-es zsenialitásán röhögök... kialakította a vírust... LOL :D
2018. jún. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!