Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű, erős német juhászku...

Nagytestű, erős német juhászkutya keveréknek milyen lánc?

Figyelt kérdés

2500 négyzetméteres kertünk van, 2 méteres, alábetonozott kerítéssel. Nem tudjuk hol megy ki, nincs olyan hely, ahol néhány ugrással átugorhatna, a kerítés épp. A kutya pedig állandóan szökik.


Egyébként rendkívül kedves, szerethető, okos kutya. Hétvégente megyünk póráz nélküli sétára az erdőbe, hétköznap napi 2szer 1 óra pórázos séta a városban. Kutyasuli és kutyákkal való bandázás megvan 2 naponta. Minden nap rengeteg játék, tanítás nevelés. Futópadozunk és úsztatom egy erre elkészített medencében. Ivartalan kan. Egy energiazsák a kutya és nem lehet eleget foglalkozni vele.


2 hónapja van láncon (csak akkor, mikor nem vagyunk itthon) ami 15 méteres, szigetelt kutyaháza van. (Azért írtam le ezeket, mert a kutya érdekében van láncon és nem 0-24ben és rengeteget foglalkozunk vele de nagyon féltem, állandóan szökik)


Ma arra értem haza hogy sikeresen elszakította a láncot.


Tehát továbbra is 15 méteres nagy teherbírású de nem túl nagyszemű, és nem nehéz láncot keresek. Milyet ajánlatok?



#kutya #lánc #erős lánc #kutya lánc #német juhász keverék
2018. ápr. 13. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem próbáljátok meg a villanypásztort. Extrém módon szökős huskynál remekül bevált az ismeretségi körömben. Láncban sajnos nem tudok segíteni, de talán egy próbát megérhet amit írtam.
2018. ápr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
0%
1.:gratulálok, magadat rázasd vele inkább.
2018. ápr. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#2 Miért is? Az a kutyára veszélyes, ha elszökik, meg kell akadályozni, szerinted mi a rosszabb neki, ha a fél napjait láncon tölti vagy ha kb életében háromszor megcsípi a villanypásztor kerítésmászás közben?
2018. ápr. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

4 módszer lehetséges: durván megerősített kerítés, a földbe fél méterig leszúrva, hogy ne ássa ki magát, lánc, kennel, vagy villanypásztor. Szerintem ezek közül költségeiben a villanypásztor a legolcsóbb, és talán a leghatékonyabb úgy, hogy a kutya szabadságát sem kell radikálisan korlátozni. Nem ajánlanám, ha semmit sem érne, ha huskykat megfékez akkor azért tudhat valamit szerintem.

Nincs rákötve folyamatosan a 220ra a kutya hogy rázódjon halálra... Ezek csak csípnek, és egy okos kutya maximum 2-3x próbálkozik, utána rájön, hogy nem érdemes. Semmi baja nem lesz tőle, ellenben ha megszökik rengeteg veszély leselkedik rá.

2018. ápr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!