Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek így költözzön...

Szerintetek így költözzön velem a kutya vagy maradjon "otthon"?

Figyelt kérdés

Van egy idős kutyám (14 éves, közepes termetű). A kutya első 5-6 évében lakásban volt tartva napi 3x séta mellett, azóta kertes házban van, de ugyanúgy szobakutya maradt, nem kinti tartású, hetente csak 4-5 alkalommal van séta (a többi udvar).

Az állatdoki szerint már csak max 1-1,5 éve van hátra, félig siket és vak, de én nagyon szeretném magammal vinni vissza Budapestre, mert odaköltözöm.

A probléma: nagyszülőkkel élünk együtt, így teljesen hozzászokott, hogy valaki 0-24-ben vele van és nem is szeret egyedül lenni.

De "egygazdás" valamilyen szinten, rajtam kívül nem hallgat senkire, nélkülem nem vinné senki se sétálni, nem "tutujgatná" (simogatás, masszírozás a fájó ízületeinek; a kutya nem hagyja nekik).

Melyik a jobb? Ha utolsó évében kiragadom a megszokott békés környezetéből? Itt napközben egyedül lenne. Aggódom, mert sok új dolog lenne, lift, BKK stb, hogy hogyan viselné meg a szervezetét a hirtelen váltás.

Vagy utolsó évében otthagyni a családomnak, hogy ők gondoskodjanak róla?

Jövő héten megyünk dokihoz vizitre, őt is meg fogom kérdezni.


2018. ápr. 13. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Én soha nem hagynám el a kutyámat.

Muszáj most költöznöd?

2018. ápr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
En vinnem, hiszen törödesre van szüksege.
2018. ápr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A kutyának a gazdára van szüksége, a környezet szinte mindegy. Ha te vele vagy, tudni fogja, hogy nem lehet semmi baj.

Ha ennyire hozzád ragaszkodik, az otthoniakat pedig úgy-ahogy eltűri, akkor nem a magány miatt aggódik, hanem hogy hová tűntél. Ahogy olvasom, a családod többi tagjához alig kötődik, hiszen te vagy neki a világ.

Vidd magaddal. Egy ilyen idős (semmilyen!!) kutyát nem hagyunk magára.

2018. ápr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vigyed magaddal!

Neki te vagy a világa!

Úgysem vinnék sétálni, úgysem "tutujgatnák", akkor gyakorlatilag így is a napja nagy részében alszik, a többiben téged vár.

Így legalább reggel-este sétáltok, már csak a pisi-kaki miatt is.

Attól is függ, hogy mennyire fog ugatni, ha egyedül marad?

Mert akkor muszáj lesz visszavinned.

Mindenképpen az állatorvossal beszéld meg és annak alapján dönts.

2018. ápr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Huhh, nagyon kiélezett itthon a helyzetem, szerintem ha nem költöznék, akkor egyszer csak a cuccaimat kivágnák az utcára.

Csak többen is megjegyezték (családtól függetlenül is), hogy a stresszel megrövidítem a kutya várható életét. De már elintéztem magamnak 1 hét szabit, azzal hogyha szükséges a beszoktatáshoz, akkor lehet nyugodtan kettő is. Ha ekkor is bajok vannak, akkor jöhet a szakember segítsége.

2018. ápr. 13. 18:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog stresszelni, nem fog megrövidülni az élete sem, hiszen nem az őt teljes mértékben leszaró társasággal kell lennie, hanem a gazdájával. :)

Semmiképp sem hagyd ott!!!

2018. ápr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz stresszes, mivel Ő nem is a környezetet nézi, hanem a gazdi számít igazán. Bármerre is lesztek, neki csak az számít igazán, hogy veled lehessen.
2018. ápr. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Szerintem vidd magaddal.Sokkal rosszabbul fogja érezni magát ha otthagyod!
2018. ápr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért azt ne mondjuk, hogy a környezetváltozás nem stressz a kutyának, mert természetesen az, főleg hogy egy idős, félig vak félig süket kutyáról van szó. A szeparációs szorongása jócskán felerősödhet. Cukin hangzik hogy biztos nem lesz semmi gond, csak éppen becsapjátok ezzel a kérdezőt. Igen, lehetnek gondok. Nem mennék olyan messzire hogy ezzel megrövidíted az életét, de a szobatisztaság elvesztésétől a folytonos ugatásig, berendezésben kártételig sok minden előfordulhat. Azt mondanám, vidd magaddal, próbáld meg. Ha nem stresszel, könnyen alkalmazkodik, mindenki jól jár. De készülj fel a problémákra is, szoktasd az egyedülléthez fokozatosan, és hagyj nyitva egy kiskaput, hogy ha a családod vállalja a kutya normális ellátását (észreveszik és elviszik állatorvoshoz ha hirtelen gond van, nem zárják ki a költözésed után a kertbe stb.) akkor legyen egy nyugodt és biztonságos hely, ahova viheted.
2018. ápr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Idős kutyánál minden változás nehéz,de szerintem,ha téged elveszít az sokkal rosszabb.


Orvos meg hogy mondhat olyat,hogy max 1-1,5 éve van hátra.Ezt nem lehet előre tudni 2-4 évet is simán élhet!!!


Nekem 16 éves kutyám van,jó egészségnek örvend, hallása,látása neki sem jó,veséje se az igazi,de gyógyszert szed.Ehhez képest jól van nagyon! :)

Mi dokink mégsem mondta,hogy max xy ideje van.


daganatos kutyánkra azt mondta a doki max 1 hónap, több mint fél évig velünk volt!!


Kutyámnak én vagyok a mindene, én itt hagynám,szerintem ő abba pusztulna bele, 3-4 napnál többre nem is merek nyaralni menni,akkor is csak belföld,ha bármi van gyorsan haza érjek.

2018. ápr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!