Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan, és mekkora munka...

Hogyan, és mekkora munka vadászkutyának kiképezni egy magyar agarat? Kezdő kutyásnak ez megoldható feladat?

Figyelt kérdés
Magyar agár vásárlásán gondolkodom, otthonom őrzésére, családi kutyának (10 éves gyerek mellé), és talán még vadászatra is. Ez utóbbiról most tudtam, meg hogy 2017 óta újra lehetséges. Szeretném megtudni,hogy mivel jár ez, hogy felelős döntést hozhassak. Erdőszéli, kertes ikerházba, benti/kijárós kutyának szeretném, aki őrizné az otthonunkat, és akivel esetleg néha eljárnék a helyi vadászegyesületbe vadászni, lovagolni. Tartok attól, hogy levadászná viszont a szomszéd macskáit, és a park kacsáit, esetleg a pincsiket is, amik itt sétálnak, futkosnak szabadon. Meg lehet tanítani, hogy ezt ne tegye?

#magyar agár #vadászat agárral
2018. ápr. 14. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az agár nagyon nem fogja őrizni az otthonodat, 10 fok alatt a kanapén fog hesszelni.

Amennyiben vadásztársaság tagja vagy (márpedig az kell legyél ha egyáltalán felmerül az hogy agarászni szeretnél) akkor érdeklődd meg ezt náluk, biztos tudnak segíteni.

Ha nem vagy tag eszedbe se jusson vadászkutyának nevelni, mert az orvvadászatnak minősül és ki fogják lőni.

2018. ápr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok tag, de szeretnék megismerkedni az agarászattal, és amint aktuális, belépni. A magyar agárról azt olvastam, hogy ösztönös vadász és jól őrzi a házat is, emellett gyerekszerető, ezért gondolkodunk rajta.
2018. ápr. 14. 20:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ilyen tervekkel az agárról inkább tegyél le. Miután alaposan kifárasztottad és kifutotta magát, a maradék 20 órában kábé a kanapén/ágyon/helyén hesszel, de hogy házat az életben nem őriz, az hótziher. Max akkor fogja kidugni a lábát az udvarra, ha ti is kimentek vele.
2018. ápr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bent tartanánk, épp ezért tetszik, hogy nyugodt jószág. Nekem nem egy kerítés mellett őrjöngő kutya kell, hanem épp egy olyan csendes gyilkos, aki letépi a betörő kézfejét, ha be próbál nyúlni a kanapé felett nyitva felejtett ablakon. :D
2018. ápr. 15. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!