Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki segítene pár magyar...

Valaki segítene pár magyar mondatot lefordítani németre (lakóhely és szoba leírás)?

Figyelt kérdés

(1)Van egy nagyobb kert ahol 2 kutya lakik.


(2)A szobám világos, mivel van egy nagy ablaka.A fal színe zöld,amin polcok és képek találhatóak.

A szőnyege barna színű. Található benne egy szekrénysor egy tükörrel,amin könyveket és egyéb személyes dolgaimat tárolom.

Van benne egy ágy,egy nagyobb fotel,egy íróasztal ahol tanulni szoktam,mellette van egy szekrény amin a tankönyveim és a kacatjaim vannak.Van még benne egy tv és egy laptop. Általában rend és tisztaság van benne.


Hát ez nem pár mondat lett,de nagyon megköszönném a segítséget!!! :)))))



2018. márc. 14. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:

(1) Es gibt einen größeren Garten, wo zwei Hunde leben/wohnen/sind.


(2)Mein Zimmer ist hell, denn es hat ein Großes Fenster. Die Wände, auf den sich Regale und Bilder befinden, sind grün gestrichen. Der Teppich ist braun. Es gibt noch einen Wandschrank mit einem Spiegel, in dem ich -böcher und meine persöhnlichen Sachen lagere. Im Zimmer stehen ein Bett, ein größerer Sessel, ein Schreibtisch, an dem ich lerne, daneben gibt es einen Schrank, in dem meine Lehrbücher und meine Klamotten sind. Es gibt noch einen Fernseher und einen Laptop. In meinem Zimmer herrschen im Allgemeinen Ordnung und Sauberkeit.

2018. márc. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Rick Mave ***** válasza:

wo zwei Hunde leben .... de semmiképpen nem "wohnen".

(Wohnen kann man – auch ein Hund - nur in einer Wohnung oder in einem Haus.)


ein großes Fenster (miért kéne nagy 'G'?)


Die Wand, AN der.... / die Wände, AN denen ...


mein Krimskrams/Nippes/meine Nippsachen = kacatjaim

(Klamotten = gönceim, "rongyaim", tehát ruháim köznapi szófordulattal - ez csak ruhára használható)

2018. márc. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves R.M.!

#2-es vagyok.

A nagy G természetesen véletlen elütés volt.

A wohnen tekintetében vitatkoznék, de elfogadom.

Az auf denen-ben igazad van, hiszen függőleges felületről van szó, tudnom kellett volna. Figyelmetlen voltam.

A Krimskrams... Nos, ezt most megtanultam. :-)

Mi mindenre jó ez az oldal?

2018. márc. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!